Módní inspirace: 10 nejlépe oblékaných žen business světa

25. Říjen 2015

Fashion inspirace není nikdy dost, a jelikož se všichni rádi zasníme a představujeme si sami sebe v ideální verzi (na které pak pilně pracujeme, abychom ji přetvořili v realitu!), rozhodli jsme se prozkoumat ženské módní ikony, co se business outfitů týče. Zamířili jsme do Silicon Valley, ale i mezi fiktivní postavy filmového plátna. Které světové manažerky, šéfky firem, ale i seriálové postavy jsou TOP třídou v oblékání?

1. Sheryl Sandberg

Zdroj: www.thetimes.co.uk
Zdroj: www.thetimes.co.uk

Mediálně známá COO Facebooku a autorka knihy o ženách ve světě úspěšných Lean In je často zmiňovaná právě v souvislosti s módním vkusem a outfity, které perfektně kopírují moderní trendy v business oblékání. Sheryl volí styl vhodný pro vyšší management, který nepostrádá potřebnou ženskost, a říká, že jeho protagonistka je profesionální, důvěryhodná a otevřená.

Domluvte si konzultaci

2. Eleonora Sebastiani

Zdroj: pinterest.com
Zdroj: pinterest.com

Okouzlující partnerka módní ikony Roberta Mararo (známý Mr. Raro) je sama fashion inspirací pro spoustu mladých žen. Business móda v jejím podání je esenciálně ženská, jemná a dokonale trendy – tak, jak se na přítelkyni předního italského designéra hodí. Na Instagramu má Eleonora přes 244 000 followerů – budete patřit mezi ně?

3. Rachel z Kravaťáků

Zdroj: http://www.infobarrel.com/
Zdroj: http://www.infobarrel.com/

Meghan Markle, představitelka seriálové Rachel Zane, krásné a schopné asistentky v newyorské právní firmě, nás v každém díle ohromovala svou krásnou postavou v ještě krásnějším značkovém outfitu.

Vypasované sukně z dílny Roland Mouret, blůzky s rukopisem Zac Posens a kardigany Dolce & Gabbana, to je jen malá ochutnávka vytříbeného stylu, kterým seriálová postava spustila lavinu inspirace pro mladé ambiciózní ženy v business světě.

4. Andy z Ďábel nosí Pradu

Zdroj: http://anokhimedia.com/
Zdroj: http://anokhimedia.com/

Patrně první svého druhu, kdo ovlivnil moderní smýšlení o profesním šatníku – který rozhodně nemusí být unylý a konzervativní, ale naopak hip a sexy –, byl populární film s Meryl Streep a Anne Hathaway v hlavních rolích. Zatímco představitelka legendární šéfky Runway Mirandy Priestly ukázala cestu ženám 45+, přinesla její asistentka Andy svěží vítr do business módy pro ženy o generaci mladší.

5. Christine LaGarde

Zdroj: http://caribjournal.com/
Zdroj: http://caribjournal.com/

Takhle si představujeme pravou dámu! Výkonná ředitelka Mezinárodního měnového fondu s úsměvem boří klišé, že finance jsou nudně konzervativní obor, kde se ženy halí do unisexových černých kostýmků. Francouzská pravicová politička má však nejen styl, ale i drive. V roce 2009 byla vyhlášena deníkem The Financial Times nejlepší ministryní financí Eurozóny a ještě téhož roku ji časopis Forbes označil za 17. nejmocnější ženu planety.

Vyzkoušejte leady

6. Claire Underwood

Zdroj: http://basicallyimcomplicated.com/
Zdroj: http://basicallyimcomplicated.com/

V zahraničí má seriál Domek z karet (House of Cards) nevídaný ohlas, na kterém se jistě podepsala i hlavní hrdinka – první dáma USA a lobbistka neziskové organizace Claire Hale Underwood. Herečka Robin Wright dostala za postavu Underwoodové ocenění Zlatý glóbus, ženy po celém světě však oslovuje především jednoduchým stylem oblékání, který zdůrazňuje jemné ženské prvky a nadčasový vkus.

7. Marissa Mayer

Zdroj: http://cdn2.thegrindstone.com/
Zdroj: http://cdn2.thegrindstone.com/

Co bychom to byli za zprostředkovatele fashion inspirace, kdyby na našem seznamu chyběla proslulá CEO Yahoo! Marissa je totiž proslulá jak ostrými lokty v ryze mužském byznyse, tak skvělým módním vkusem. Stylisté ji oblékají do tradičních kousků ženského šatníku, nechávají však vyniknout Marissinu ženskost blejzry a sáčky slim střihu, sukněmi do áčka a vyššími podpatky. Ze značek vede v šatníku výkonné ředitelky  Oscar de la Renta.

8. Angela Ahrendts

Zdroj: http://b.fastcompany.net/
Zdroj: http://b.fastcompany.net/

Tipovali byste jí 55 let? My tedy rozhodně ne! Angela Ahrendts inspiruje nejen svým vzhledem a šatníkem. V současnosti je senior viceprezidentkou a zároveň první ženou v nejvyšším managementu společnosti Apple, předtím působila 8 let jako CEO společnosti Burberry. V roce 2014 byla časopisem Bloomberg vyhlášená nejlépe placenou americkou výkonnou ředitelkou – a jelikož investuje nejen do podnikání, ale také svého vzhledu, vidíme ji pravidelně na stránkách módních časopisů.

9. Indra Nooyi

Zdroj: http://www.new-corner.com/
Zdroj: http://www.new-corner.com/

Inspirací pro střední a starší ročníky ve vysokém managementu může být CEO společnosti Pepsi. Černé šaty, kalhoty a kostýmky jednoduchého střihu prokládá Indra Nooyi barevnými šálami, kontrastními saky či šperky. Jelikož je indického původu, může si tak dovolit i výraznější barvy a detaily, které – pokud jich nepoužijete víc než 2–3 kusy – jsou i v obchodním světě vítané.

10. Tory Burch

Zdroj: http://butterboom.com/
Zdroj: http://butterboom.com/

Zakladatelka a jednatelka módní a kosmetické firmy Tory Burch, LLC, dělá svému podnikání čest. Její styl je odlehčený o módní klišé, svěží a příjemný na pohled. Barevné kombinace a odvážnější vzory či  kontrastní materiály se linou její kolekcí bot, kabelek, šatů a doplňků – a stejně tak jejím osobním šatníkem. Přesto neztrácí Tory potřebnou profesionální eleganci a ukazuje, že to jde bez klasické černé business „uniformy“.

A jaký je váš business styl, dámy?

© 2024 imper.cz