Hledáte práci v zahraničí? Těchto 6 firem nabízí absolventům mezinárodní obchod

26. Duben 2017

Hledáte práci při vysoké škole nebo jako čerství absolventi a láká vás zahraniční business? Tentokrát jsme se v našem měsíčním přehledu zaměřili na velké globální značky, které umožňují mezinárodní přesah a také ambiciózní české firmy-štiky, které ve svých oborech sklízí úspěch v zahraničí – a mnohdy jsou tam známější než v Česku. A co víc, dalšími kritérii pro výběr byli CEOs a mentoři, u kterých budete růst, a firemní kultura, která vás strhne a podpoří.

1. MEICO Systems. „Mezinárodní business par excellence“

Společnost MEICO Systems se zabývá výrobou a instalací mobilních stanic alias stožárů, které rozšiřují připojení telekomunikačních sítí po celé Evropě. Zrovna hledají obchodníka na pozici Junior Sales and Customer Representative.

meico

Vyzkoušejte leady

Aleš Růžička, lídr společnosti, začal v oboru před 11 lety, ještě jako vysokoškolský student ekonomie. Nastoupil tehdy po tchánovi, který dělal v MEICO obchodního zástupce a Aleše doporučil. „Bylo mi nějakých 22 let a měl jsem jednat s ostřílenými borci o technických řešeních, bylo jasné, že musím nejdřív branži pochopit a v rámci firmy vyrůst,“ vyvrací Aleš představu o mladé generaci, která chce hned manažerské křeslo.

Začínal jako obchodní podpora a pracovník trade marketingu, na dva roky si dokonce odskočil na Ministerstvo financí vyzkoušet pohled na ekonomiku z opačné strany a pak se vrátil zpět. Jako podpora prodeje postupně získával zkušenosti, až se stal Key Accountem pro nové dodávky na Slovensku, v Polsku a Rakousku. „Dostal jsem se až do pozice, kdy mě majitel oslovil s nabídkou, zda po něm každodenní vedení společnosti převezmu, aby se víc mohl věnovat rozvíjení dalších aktivit v jiných segmentech.“

2. Easy Software. „Český software dobývá svět“

Společnost Easy Software vyvinula a prodává CRM systém Easy Project a Easy Redmine již 1 700 klientům po celém světě. Rozšiřuje tým v Praze na pozici Obchodník pro mezinárodní software.

Rozšiř mladý dynamický tým Easy Software, který úspěšně vyvíjí a implementuje Easy Redmine – software pro projektové řízení. Ten v současné době pomáhá dokončovat projekty a řídit firmu stovkám klientů v Česku i zahraničí.

Domluvte si konzultaci

button-zajimaji-me-nove-prilezitosti

3. CANON. „Globální ikona na trhu tisku a grafiky“

canon

Společnost CANON rozšiřuje tým v Praze na pozice ACCOUNT MANAGER přímého prodeje – SEGMENT PRODUKČNÍHO TISKUKEY ACCOUNT MANAGER přímý prodej velkoformátových zařízení.

„Kvalita strojů a reputace značky,“ odpověděli obchodníci, které jsme přišli kvůli rozhovoru zpovídat do CANONu na otázku, co je sem přivedlo. Baví je pracovat pro společnost, kterou klienti napříč trhem vnímají jako ikonu. Mezinárodní know-how a globální leadership na trhu je učí být nejlepšími a znát výborně trendy, když vznikají různě po světě.

Nejčastěji jednají přímo s majiteli firem. „Jsou to neuvěřitelně inspirativní lidé. Mají rozhled, na ekonomiku pohlížejí komplexně. Já jsem technik a když se bavíme, prostě si rozumíme v té podnikové části. Obchod jako takový vyplyne automaticky,“ říká Karel Prášil, který vede jeden ze sales týmů. Obchodníci zde drží při sobě. Neustále se motivují, prohlubují znalosti, předávají si klienty napříč odděleními. „V CANONu jste součástí úzkého odborného týmu. Každý rozumí oboru z jiné stránky a společně fungujeme jako výborně propracovaný stroj.“

4. LUX Czech. „Smysluplné podnikání po celé Evropě“

Společnost LUX Czech aktuálně hledá obchodníky po celé ČR. Společnost prodává švýcarské čističky vzduchu, vysavače a další přístroje.

LUX

Tezi, že se přímý prodej dá dělat moderně a sexy, jsme nevěřili, dokud jsme nepotkali jednatele LUX Czech. Michal Neruda převzal strukturu švýcarské společnosti LUX celou, ne jako nastrčená figurka. Stal se výhradním distributorem, udělal personální změny a společnost během roku neskutečně omladil. Na to, co za rok vybudoval, je právem hrdý. Nemalou část rozpočtu dává do on-linu a obchodníkům generuje leady. Má pro ně mentorship, business school i management akademii. „Zároveň prodáváme B2B klientele do nemocnic, pečovatelských domů. Prostě jsme dokázali, že přímý prodej je ve 21. století na vzestupu.“

5. WinWinWin

Společnost WinWinWin rozšiřuje tým v Praze a v dalších regionech v Česku. Schopným obchodníkům nabízí akademii, pasivní příjem a pokud budete skutečně úspěšnými, počítá s vámi firma při rozjetí polského a dalších EET trhů.

DSC_0079

Co se stane, když Rakušan, Němec a Srb s úspěšnou obchodní historií založí v Česku společnost, která je na EET vlnu připravená opravdu se vším všudy? WinWinWin, které absolvovalo zavádění elektronické evidence už v Chorvatsku, vypracovalo takový systém, který je „win“ pro klienty i obchodníky. Čeká vás práce pod ráznými mentory, mezinárodní prostředí a akademie know-how.

6. Lightway

Společnost Lightway prodává světlovody českým odběratelům, ale i do Anglie, Dubaje a dále na Blízkém východě. Rozšiřuje tým v Praze, ale i v Anglii na pozici Obchodník Lightway – české světlovody, které se dostaly do Emirátů.

Ze stagnující firmy se nebál ponechat jen core tým, naprosto změnit produkt i obchodní strategii, sám se vydal do terénu a vlastním zanícením vybudoval mladou firmu, která si získává světové klienty. Lidé pod ním rostou a objevují sami sebe jako obchodní osobnosti.

© 2024 imper.cz