Český obchod byl v srpnu nabitý událostmi! Novinky ve Slevomatu, T-Mobile a v Etneteře

01. Září 2017

Srpen jako okurková sezóna? V českém businessu ani náhodou. Prodej Slevomatu, nová kampaň T-Mobile, Etnetera posiluje obchodní tým a Sales ráno s Davidem a Davidem z Business Animals. Není toho rozhodně málo. Pojďme si tyto události přiblížit.

hledáme obchodníka

V článku se dozvíte:

 1. Český internet žije prodejem Slevomatu. Nahlédli jsme tomu pod pokličku.
 2. T-Mobile zavádí novou kampaň. Moderní pojetí Door to door prodeje je na světě.
 3. Etnetera, firma zabývající se se zakázkovým vývojem webových a mobilních aplikací, mění personální obsazení.
 4. Sales ráno s našimi Davidy. Na co se můžete těšit?

1. Český internet žije prodejem Slevomatu

Akvizice roku, tak bychom mohli nazvat 10měsíční proces, který skončil prodejem velmi úspěšného portálu Slevomat. Jedná se o zhruba třetí největší transakci v českém e-commerce. Pavel Vopařil, který za touto akvizicí stojí, prozradil, že částka převyšuje 1,5 miliardy korun. Novým majitelem portálů Slevomat a Skrz se stala britská skupina Secret Escapes. Tato společnost odkoupila také slovenskou verzi Zlavomat.sk a získává tak 100% podíl.

 • Slevomat.cz založil v roce 2010 Tomáš Čupr a investičním partnerem se záhy stala společnost Miton.
 • V roce 2011 se připojila skupina Enern a IN-Bridge.
 • Secret Escapes vlastní také polský Travelist, o jehož obchodní expanzi jsme psali v rozhovoru s Karolinou Dabrowskou.

„Slevomat je díky týmu Marie Chytilové skvěle vedená a finančně zdravá firma se silným tržním postavením, takže o něj byl dlouhodobě velký zájem. Stejně tak nový vlastník ocenil i výborné vedení Zľavomatu a Skrz. Počítá s ním i v budoucnu. Máme radost, že se nám podařilo jako partnera získat právě globálního hráče Secret Escapes, což je myslím i pro týmy ve všech firmách velká příležitost,“ říká Tomáš Matějček, zakládající partner investiční skupiny Miton.

A jaké změny můžeme očekávat?

„Pro nás se nic nemění. Prioritou do konce roku jsou Vánoce, které chceme mít zas o něco lepší než ty předešlé,“ prozradil nám PR Manager Tomáš Holý. Větší detaily ohledně strategie budeme v BusinessAnimals.cz vědět ke konci roku.

Domluvte si konzultaci

A jaká je nyní atmosféra ve Slevomatu? Na to nám velmi ochotně odpověděla HR specialistka Jana Procházková. „Atmosféra je zde naprosto skvělá. Díky tomu, že jsou týmy složené z lidí, kteří vnímají změnu jako příležitost, je v kancelářích cítit nadšení a veliké očekávání. Samozřejmě se slavilo a pořádné oslavy nás ještě čekají. Je to obrovský úspěch, na který jsme náležitě hrdí,“ nešetří nadšením Jana.

2. T-Mobile Osobně aneb moderní pojetí D2D prodeje

 • T- Mobile působí na trhu již 20 let.
 • S šesti miliony zákazníků je jedničkou mezi českými operátory.
 • Letos ovšem přichází s novinkou, kterou je moderní pojetí Door to Door prodeje. Služba se jmenuje T-Mobile Osobně.

O co se jedná? 

Zákazník bude nejprve kontaktován s tím, že může využít osobní návštěvu zaměstnance T-Mobile. Tato služba je transparentní a bezpečná. Využijí ji především lidé žijící v odlehlých místech, kteří to mají daleko na nejbližší pobočku T-Mobile.

„Chápeme, že řada zákazníků to má do prodejny T-Mobile daleko. Proto přicházíme se službou, jež mimo jiné umožní lidem objednat si návštěvu konzultanta k sobě domů v čase, který jim vyhovuje,“ říká Milan Morávek, ředitel retail a D2D prodeje T-Mobile a dodává: „Ze zkušeností s obdobnými službami Deutsche Telekomu v různých zemích vyplývá, že zákazníci oceňují, když operátor přichází s konzultací a nabídkou až za nimi a šetří jim čas.“ Přečtěte si také tento článek.

Jan Čehovský v prostorách nové vzorkové prodejny T-Mobilu.

3. Etnetera posiluje obchodní tým

Etnetera a.s., přední český hráč na poli zakázkového vývoje webových a mobilních aplikací, posiluje svůj obchodní tým.

 • Na pozici Head of International Growth nastupuje Roman Horáček, který bude zodpovědný za obchodní činnosti Etnetery na zahraničních trzích.
 • Na pozici Account & Business Consultant, Petr Hingar, který bude rozvíjet obchodní činnost ve finančním sektoru a činnosti s pojišťovnou Allianz.
 • Na pozici Account Manager Gabriela Benedová, která bude zodpovědná za klienty E.ON, Active 24 nebo Sberbank.
Roman Horáček

4. Nastartoval nový pořad Sales ráno s Davidem a Davidem live. Každé ráno v 9.00

Možná jste už zaregistrovali naši srpnovou novinku v Business Animals, kterou je nový online pořad Sales ráno s Davidem a Davidem. Každý všední den od 9 hodin můžete sledovat živě rozhovor Davida Koláře a Davida Janečka. A pozor, nejde pouze o suché povídání z obchodního světa.

 

A na co se můžete těšit?

Tipy, rady a zajímavosti z moderního obchodu. Proč si domluvit okamžitý termín druhé schůzky, jak se vyhnout námitce a mnoho dalších zajímavých témat. Obchod není jen vážný a nudný, občas to může být zajímavé a vtipně pojaté. Přesvědčte se!

 

 

© 2024 imper.cz