Jakub Adámek z Nonstop Recruitment říká: ‘‘Z každého, kdo se bude snažit, dokážeme udělat za několik měsíců obchodníka, který si vydělá více než 6ti cifernou částku za měsíc‘‘

19. Srpen 2019

Zhruba před dvěma lety jsme povídali s čelními představiteli firmy NonStop Recruitment, britské personální agentury, která klade veliký důraz na rozvoj a růst svých vlastních zaměstnanců. Zhruba v této době se součástí firmy stal i Jakub Adámek, který se od té doby propracoval do těch nejvyšších pozic neuvěřitelně rychlým způsobem, když se během pouhých dvou let dostal z pozice Trainee na pozici Sales Manager celé české a slovenské divize. Jsme tedy zpátky, abychom se s vámi podělili o tento úspěch.

Jakub Adámek z NonStop recruitment

hledáme obchodníka

Tato rychle rostoucí personální agentura o sobě dávala vědět po celé Evropě a nyní i v USA od roku 2000, především díky své spolupráci s klienty v rámci průmyslů jako například farmaceutický, chemický, strojírenský, digitální, finanční, vzdělávací či průmyslu sociálních služeb a na českém trhu působí od roku 2006, kdy spolupracovala převážně s mezinárodními klienty. Nicméně teprve od doby, kdy do firmy přišel Jakub, se firma začala rozrůstat v rámci českého automobilového průmyslu a vybudovala celou divizi, která má nakročeno k dominanci v rámci střední a východní Evropy.

V našem rozhovoru jsme se Jakuba ptali, co ho přivedlo do firmy NonStop Recruitment, jakou má firma v současnosti vizi, jak se tato vize liší od konkurence a další otázky.

Jedna z nejrychleji rostoucích personálních agentur

Vychovávat a propagovat talent je v jádru všeho, co firma NonStop Recruitment dělá. Od hledání nových talentů (vhodných uchazečů) pro své klienty, od propagování talentů (vhodných uchazečů) případným zaměstnavatelům, až po nábor a výchovu vlastních talentů ve snaze rozvíjet zaměstnance tak, aby se v budoucnu stali vysoce výkonnými konzultanty a nakonec manažery a řediteli. Je to velice úspěšný obchodní model, který pomohl firmě dosahovat v průměru 40% meziročního růstu v rámci čistého zisku a svým zaměstnancům si vydělat pohádkové sumy peněz.

Podle Jakuba není klíčem k úspěchu za každou cenu snaha dělat vše najednou, ale spíše se soustředit na omezený počet profesí v daném trhu a tím pádem se stát expertem, za každým přijde jak každý uchazeč, tak každý klient, když budou potřebovat pomoct. Dodává, že strategie v rámci českého automobilového průmyslu je být schopen dodat vhodné uchazeče pro celý závod: „Zaměřujeme se na vrcholové manažery z produkce, kvality, technologie, nákupu, logistiky a finančních oddělení. V podstatě máme konzultanta, který se každý specializuje na jednu z uvedených oblastí a tímto způsobem jsme schopni dostát všem požadavkům našich klientů,“ říká Jakub.

„ Proč to děláme tímto způsobem? Odpověď je velice jednoduchá. Kdybyste byl například Manažer oddělení kvality a hledal novou práci, šel byste raději za náborářem, který vám může nabídnout jednu pozici v kvalitě, jednu pozici v IT a jednu pozici v HR? Nebo byste šel za náborářem, který vám může nabídnout více jak 10 pozic v kvalitě? A to stejné pak platí i pro klienty. Šel byste raději za náborářem, který musí začít hledat vhodné uchazeče od píky pokaždé, když hledáte nové zaměstnance? Nebo byste šel za náborářem, který už zná v podstatě veškeré relevantní uchazeče pro vaši otevřenou pozici, zná jejich požadavky, sny a časovou dostupnost?“

hledáme obchodníka

Jako příklad Jakub uvedl situaci, kdy klient hledal právě Manažera pro oddělení kvality a jeho tým našel vhodné uchazeče zhruba během dvou hodin právě proto, že mají detailní povědomí a přehled o situaci na celém českém trhu.

Právě tento obchodní model poskytuje prostor k růstu a, jak již bylo zmíněno, nabízí opravdu úžasný finanční potenciál svým zaměstnancům, kteří dostávají až 40% podíl z příjmu, který firmě zajistí!

sales manager Jakub Adámek

Recruitment je business

Když jsme se Jakuba ptali, jestli dělá business nebo nábor, jeho odpověď byla, že nábor je v podstatě business. Jdete do toho s tím, že musíte získat důvěru klientů a jejich jménem pak propagovat jejich volné pozice. Tyto pozice pak probíráte s potenciálními uchazeči a snažíte se je přesvědčit, že daná pozice je právě pro ně tím správným rozhodnutím. A stejně tak naopak, musíte představit uchazeče klientovi a ukázat jim, proč je právě tento uchazeč tím pravým pro danou pozici. Musíte být schopni porozumět přáním a požadavkům obou stran, a to nejen v rámci požadovaných dovedností pro danou příležitost, ale také být schopni zajistit kulturní soulad. Práce v náboru tím pádem zahrnuje i určitou dávku vyjednávání na obou stranách.

Proč si najít práci právě ve firmě NonStop Recruitment?

Čelní představitelé firmy NonStop Recruitment vkládají spoustu času a energie do rozvoje svých zaměstnanců, aby jim pomohli dosahovat stále vyšších cílů. Ať už jde například o povýšení či zvýšení platu. Hlavní myšlenkou a zásadou je tedy neustálá a plná podpora.

„A tohle je pro mě osobně velmi motivující,“ říká Jakub. „Mít takovou dávku podpory a zároveň si přijít na takové peníze. Většina mých vrstevníků a kamarádů mimo pracovní kolektiv stále ještě studuje na univerzitě, zatímco já si již touhle dobou vydělávám asi tak desetinásobek toho, co oni, až dostudují.“

A přidat se může každý, jak vysvětluje Jakub, jelikož firma se v rámci náboru do svých řad zaměřuje i na úplné začátečníky v oboru bez jakýchkoli předchozích zkušeností a vychovává a rozvíjí své zaměstnance bez ohledu na jejich vzdělání či praxi. Jedinou podstatnou věcí je přístup – zaměstnanci musí být ochotni se učit novým věcem, být odolní, houževnatí a cílevědomí, aby na sobě stále tvrdě pracovali, jelikož ne vždy je to jednoduché. Základem je mít také dobré komunikační schopnosti a dobrou znalost anglického jazyka, protože i když ve firmě pracují zaměstnanci z 27 různých zemí světa hovořící více jak 20 různými jazyky, stále musí být schopni komunikovat všichni mezi sebou a pracovat jako jeden velký tým.

Na zbytku zase tak moc nezáleží: „Máme tu zaměstnance, kteří studovali farmacii, žurnalistiku, filozofii, ale také zaměstnance bez jakýchkoli akademických titulů či dokonce bez dokončených středních škol, kteří jsou i tak velmi úspěšní,“ říká Jakub a dodává: „všichni naši ředitelé začínali na začátečnických Trainee pozicích a pocházejí z různých oblastí a dnes je můžete vidět jezdit po Praze v jejich Ferrari. Ferrari, které získali za splnění určitých cílů…což je něco, čeho může dosáhnout úplně každý, a to není ani ta nejlepší odměna, kterou firma nabízí!

„Nábor není žádná velká věda, v podstatě je to poměrně jednoduché, takže podobné odměny jsou skutečně dostupné všem. Klíčem k úspěchu je hlavně schopnost se učit, absorbovat veškerý trénink a coaching a být schopný aplikovat získané dovednosti a vědomosti v praxi,“ říká Jakub a dodává: „co je nejdůležitější je to, že trénink ani coaching nikdy nekončí. Je doslova NonStop! – od začátečnických až do ředitelských pozic.“

Na otázku, zdali existuje nějaký ideální uchazeč pro práci v NonStop Recruitment, Jakub odvětil, že to může být v podstatě kdokoli. „Zrovna před pár měsíci k nám nastoupil náš 21letý kolega, který nedokončil studium na vysoké škole, nicméně miluje sales, je komunikativní, dobře si rozumí s lidmi a ještě navíc chce v životě dosáhnout co nejvíc.“

práce v NonStop recruitment

Rovnocenná příležitost pro všechny

Jakub si pochvaluje hlavně to, že NonStop Recruitment nefunguje jako většina klasických společností na principu kariérního postupu za to, jak dlouho člověk ve firmě pracuje. Každý, kdo má výsledky, má zároveň příležitost se kariérně posouvat. Není žádný stanovený počet volných pozic v managementu, což znamená, že nemusíte čekat na to, až váš nadřízený odejde, nebo kariérně povýší, abyste se mohli posunout i vy. Takže nehledě na to kdo jste, odkud pocházíte a jaké máte dosavadní zkušenosti, pokud budete aplikovat naučené dovednosti v praxi a plnit své cíle, můžete se kariérně posouvat, jak rychle budete chtít. Stejně tak jako Jakub, který se stal ve firmě jedním z nejrychleji povýšených Team Leaderů (zhruba během jednoho roku) a krátce na to byl povýšen na pozici Sales Managera celé české a slovenské divize. Průměrná doba potřebná k povýšení ze začátečnické Trainee pozice na pozici Team Leadera je pouze dva roky. Poté začnete budovat svůj tým a stále se učíte novým věcem.

V porovnání se svým předchozím zaměstnáním, kde dostal zhruba týdenní zaškolení na začátku, je tohle úplně jiná a unikátní zkušenost, říká.

A pokud se vám povede dobře a objevíte příležitost na novém trhu, firma podpoří váš záměr, říká Jakub. „Například v mém případě šlo to, že jsme celkem dlouhou dobu pracovali čistě na českém automobilovém trhu, ale zjistili jsme, že je poměrně velká poptávka po našich službách i na Slovensku. Promluvili jsme si o tom s řediteli a v současné době už pracujeme i na slovenském trhu.“

NonStop recruitment kariéra

 

 

Osobní a společná vize

„Miloval jsem sales už za mlada a už v 17 letech jsem dělal realitního makléře,“ mluví Jakub o začátku své kariéry. Již v této době si uvědomil, že miluje ten pocit, když uzavře obchod s vědomím, že pomohl oběma stranám. Pak už to byl jen krok k tomu, aby si vybral společnost, kde se bude moci posunout jak profesně, tak osobnostně a pak narazil na firmu NonStop Recruitment.

V současné době má Jakub již vybudovanou celou divizi podobně smýšlejících lidí, kteří jsou schopni pomáhat klientům v automobilovém průmyslu s jejich kompletním náborem nových zaměstnanců, a plánuje se od tohoto úspěchu odrazit ještě dál. Celá divize, s nově povýšenými Team Leadery, již expandovala na Slovensko, jak již bylo zmíněno. A do budoucna je ve hře i Maďarsko a Polsko! A tímto stylem do písmene plní společnou vizi firmy, která se odráží v jejím mottu: Rozvíjet, Růst, Uspět. Všechno je to totiž o rozvoji vlastních zaměstnanců, stejně tak jako pracovních trhů. Je to o profesním, osobnostním a také o finančním růstu. A všechno tohle pak vede k úspěchu celého businessu, jednotlivců a klientů.

Měli byste zájem o non-stop trénink a coaching, kariérní růst a odměny s tím spojené? Možná právě kariéra v NonStop Recruitment je přesně pro vás! Dejte mi vědět!

Ozvěte se!

© 2024 imper.cz