7 inovativních způsobů, jak networkovat v Brně

05. Listopad 2016

V poslední době slovo networking slyšíme na každém kroku, až se skoro stává slovem sprostým. Každý si představí řízené sebeprezentační kolečko u stolu, otravné vyměňování vizitek a kávu, která probudí i mrtvého. Nic, co by mladé obchodníky chytlo za srdce. Rádi se seznamujeme, ale přirozeně. Bez pravidel a nucení. Připravili jsme si pro vás cool způsoby, které vás budou při seznamování rozhodně bavit a které kopírují nové trendy v Brně.

stocksnap_prqvlfbst1

1. Snídaně a večeře pro podnikatele

Kluby jsou klasika a nejsou inovativní, to uznáváme. Ale pro spoustu lidí je to stále dlouhodobě nejlepší způsob, jak rozvíjet podnikání a navazovat přátelství, zvlášť když máte rádi jídlo a taky se rádi zasmějete v okruhu podobně naladěných lidí. Kromě dobrého jídla se seznámíte s dalšími podnikateli nebo vám dají kontakt na potenciální klienty. Každý z účastníků má možnost se během minuty odprezentovat, proto je potřeba si nachystat takovou prezentaci, která zaujme.  V případě, že jste nervózní při prezentaci před muži, existuje i klub pouze pro ženy a Brno chystá i speciální klub pro obchodníky.

Vyzkoušejte leady

Nás zajímalo, podle čeho si správný klub vybírat? „Většinou jdu na networking ráda, pokud na něj dostanu dobrou referenci od někoho, komu důvěřuji nebo jsem schopná si o něm zjistit dostatek informací na webu. Přičemž reference lidí na webu a fotogalerie taky může nasměrovat. Pokud ale organizátoři zmíní i vizi daného networkingu, tedy za jakým účelem se pořádá, považuju to za velké plus. Osobně totiž chodím nejraději na networking, který je spojený s nějakým tématem, které je pro mě zajímavé. Tam většinou najdu lidi, se kterými pak opravdu něco dalšího rozvíjím,“ radí Věra Kapsová z GrowJob Institute.

button registrace obchodnika transparent

2. Kreativní prostor

Místo, kde se pracuje, komunikuje, myslí, sdílí know-how a poznávají se kreativní lidé. Každé místo má však svoje specifikum. Lidé, kteří chtějí být součástí „rodiny“, si svoje místo najdou v Impact Hubu. Mladí kreativci, kteří milují umění, design, vědu, inovaci a občanskou společnost, zamíří do průmyslového srdce města Industry. Nově otevřená Distillery navržená architektonickým studiem KOGA v sobě skrývá nejrůznější prostory, které lze využít pro práci, workshopy, výstavy, trhy a tiskové konference. Třešničkou na dortu je lokální patisserie s nejlepším pečivem ve městě.

3. Komunitní kavárny

Dejte si jednu z nejlepších káv a přitom se seznamte se zajímavými lidmi. Není to fikce, ale dnešní kavárny tuto možnost nabízejí. Je potřeba jenom vědět, kam zajít. Trend udávají mladí podnikatelé a kreativci, kteří se nejraději sdružují a pracují v komunitních kavárnách, kde vám obsluha ráda poradí a bude si s vámi povídat. Mezi tyto kavárny patří například Skog Urban Hub, Industra Coffee nebo Kentaur Bar & Barber Shop.

4. 10 slidů, 200 vteřin

Nejrychlejší a nejjednodušší formát pro představení projektů. Během 200 vteřin se seznámíte s autorem projektu, jeho cílem a plánem do budoucna. Tento koncept je nejlepší pro podnikatele, kteří kromě potenciálních zákazníků a partnerů hledají investory a potřebné zdroje. Nejznámější akcí je Impact Hub MashUp.

5. Tradiční nedělní brunch

Netradiční nedělní odpoledne v neformální rodinné atmosféře s neomezenou konzumací specialit. Výborné jídlo a k tomu příjemná společnost, díky které si s sebou rozhodně neodnesete jen gurmánské zážitky. Tradice nedělních brunchů, které jsou po světě známé, získávají v Brně čím dál větší popularitu. Tento nepopsatelný zážitek vám může nabídnout art wine restaurant Kohout na víně.

Domluvte si konzultaci

Přečtěte si také: 6 míst, které udávají v Brně trend & kam jít dělat business

6. Netradiční kluby a workshopy

Český klub vousáčů, Klub moderní ženy, Čínština vleže, Staň se svým vlastním hrdinou… Netradiční kluby, workshopy a kurzy, které rozhodně stojí minimálně navštívit. Většina klubů nebo workshopů je založena podnikateli, jejichž cílem je nejen podpora podnikatelů, ale i lidí, kteří na sobě chtějí pracovat a udržovat etiketu a morálku ve společnosti. Získáte nové myšlenky, rozšíříte si svoje obzory a poznáte nové přátele.

7. Sportování

To nejlepší nakonec. Kde se lépe seznámit než při sportu? Nejenže se vám během sportu uvolňují endorfiny a máte lepší náladu, ale také máte možnost poznat svoje hráče, spoluhráče nebo lidi, kteří dělají stejný sport. Mezi oblíbené sporty rozhodně patří squash, crossfit, golf, dostihy nebo wakeboarding.

Jedna rada na závěr: Seznamujte se způsobem, který vám přijde nejpřirozenější. Nenechte se vtáhnout do networkování, které pro vás bude nepříjemné.

Hlásí se někdo, kdo nám pomůže s inovativními cestami navazování business přátelství v Praze a dalších městech ČR? Své tipy pište do komentářů. 

© 2024 imper.cz