Nejlepší podnikatelský účet a nejlepší podnikatelská půjčka 2021 SROVNÁNÍ

15. Březen 2021

S podnikáním se vážou také jisté povinnosti, mimo jiné například založení podnikatelského účtu. Mnoho OSVČ a začínajících podniků si v začátcích svého podnikání pomohou také podnikatelskou půjčkou. Jaký je nejlepší podnikatelský účet na trhu a kde je pro podnikatele nejlepší podnikatelská půjčka? Musí se podnikatelská půjčka vázat vždy k podnikatelskému účtu nebo si klienti mohou vybrat produkty u konkurenčních poskytovatelů? Co je pro podnikatele nejvýhodnější? Založení podnikatelského účtu bývá velmi jednoduché, obvykle postačí pouze kopie živnostenského listu nebo výpis z obchodního rejstříku.

Podnikatelský účet

Nejdříve je potřeba zodpovědět otázku, zda je nutné mít podnikatelský účet. Kdo musí disponovat podnikatelským účtem? OSVČ nemusí mít ke své živnosti vázaný žádný podnikatelský účet. Naopak právnické osoby, které musí komunikovat s Finančním úřadem, musí disponovat podnikatelským účtem, neobejdou se bez něj. Rovněž ale většina živnostníků si svůj podnikatelský účet zdarma založí, protože není praktické míchat běžný bankovní účet s podnikatelským účtem.

Klienti potřebují mít o svých firemních financích přehled, proto je pro ně důležitá jednoduchá obsluha a nenáročnost podnikatelského účtu. V případě, že se jedná například o začínajícího podnikatele, může pro něj být také nezbytná podnikatelská půjčka, proto klienti oceňují také možnost bankovních podnikatelských balíčků, kdy u poskytovatele poté kombinují více finančních produktů naráz. Vždy je rozumné poptat více poskytovatelů a nechat si připravit podnikatelský účet na míru, stejně tak podnikatelská půjčka by měla být na míru žadatele. Zde může být také dobrým pomocníkem při výběru podnikatelská půjčka kalkulačka či srovnání půjček.

Vyzkoušejte leady

Jaké parametry by měl mít nejlepší podnikatelský účet?

 • Podnikatelský účet zdarma,
 • podnikatelský účet online, rychlé sjednání,
 • snadná obsluha podnikatelského účtu,
 • online bankovnictví,
 • přijatelné ceny ostatních služeb,
 • podnikatelská půjčka,
 • důvěryhodnost banky apod.

Nejlepší podnikatelský účet srovnání

Výběr nejlepšího podnikatelského účtu závisí na mnoha faktorech: vedení účtu zdarma, ceny za příchozí a odchozí platby, ceny za výpisy z podnikatelského účtu, klientský servis apod. Konkurence je velká a české banky se předhání v tom, která přitáhne nejvíce klientů. Které banky mají v nabídce nejlepší podnikatelský účet?

 • Česká spořitelna podnikatelský účet,
 • ČSOB podnikatelský účet,
 • Fio banka podnikatelský účet,
 • Komerční banka podnikatelský účet,
 • mBank podnikatelský účet,
 • Moneta podnikatelský účet,
 • Raiffeisenbank podnikatelský účet.

Česká spořitelna podnikatelský účet

Česká spořitelna se na podnikatelské účty specializuje a rozděluje je podle velikosti podnikání: účty pro podnikatele a malé firmy, účty pro střední až velké firmy a nadnárodní korporace. Nevýhodou podnikatelských účtů u České spořitelny je, že jsou zpoplatněné. Cena se odvíjí podle rozsahu doplňkových služeb, od 149 Kč do do 299 Kč. Česká spořitelna také velmi často podnikatelům nabízí podnikatelské balíčky, které kombinují podnikatelský účet spolu s podnikatelskou půjčkou a také se specializuje na finanční gramotnost a tipy pro podnikatele, jak se buduje finanční rezerva.

 • Podnikatelské konto Klasik,
 • podnikatelské konto Maxi,
 • účty pro střední až velké firmy a nadnárodní korporace.

ČSOB podnikatelský účet

I v ČSOB se zaměřují na podnikatele a malé a velké firmy. ČSOB podnikatelský účet využívá více než 100 000 firem v České republice. Podnikatelé mohou v ČSOB spolu s podnikatelským účtem užívat také podnikatelské půjčky např. na financování počátečních nákladů. Podnikatelská půjčka je mezi klienty ČSOB také velmi oblíbená a hojně využívaná. Vedení podnikatelského účtu je u ČSOB až jeden rok zdarma a klient tak získá podnikatelský účet zdarma. Rovněž u ČSOB mohou klienti očekávat prvotřídní klientský servis a banka svým klientům ráda připraví podnikatelský účet na míru.

Fio banka podnikatelský účet

Podnikatelský účet zdarma je pro mnoho klientů lákavou nabídkou a Fio banka ho svým klientům umožňuje. Tento podnikatelský účet zdarma přitahuje stále více klientů, kteří chtějí užívat služeb podnikatelského účtu bez poplatků a podmínek. Fio banka podnikatelský účet nabízí všechny výhody, které podnikatelský účet může nabízet, proto patří mezi TOP produkty. Podnikatelská půjčka či podnikatelský kontokorent jsou také v nabídce Fio banky, proto klienti mohou tyto finanční služby kombinovat.

Komerční banka podnikatelský účet

Komerční banka podnikatelský účet se dělí podle výše ročního obratu: podnikatelé a malé firmy s obratem do 60 000 000 Kč a firmy a instituce s obratem nad 60 000 000 Kč. Komerční banka se snaží motivovat své klienty k tomu, aby si zde založili běžný bankovní účet i podnikatelský účet, v tomto případě je podnikatelský účet zdarma. Pro podnikatele a malé firmy má ale v nabídce i samostatné podnikatelské účty, které jsou zpoplatněny od 99 Kč (Profi účet) do 499 Kč (Profi účet Gold) měsíčně. Velké firmy a instituce si mohou nechat navrhnout podnikatelský účet na míru, klientům se věnují školení a informovaní bankovní poradci.

mBank podnikatelský účet

Také mBank přichází pro klienty s velmi výhodnou nabídkou podnikatelského účtu. Mbank připravila pro své klienty podnikatelský účet zdarma a bez poplatků. MBank podnikatelský účet s sebou přináší také podnikatelský kontokorent ve výši 10 000 Kč až 300 000 Kč, oblíbeným produktem této banky je i mBank půjčka. Mkonto Business klientům nabízí podnikatelský účet zdarma a bez zbytečných poplatků:

 • 0 Kč za založení a vedení podnikatelského účtu,
 • 0 Kč za výběry z bankomatů, pokud klient vybírá nad 1 500 Kč,
 • 0 Kč za všechny odchozí a příchozí platby,
 • 0 Kč za trvalé příkazy a inkasa,
 • 0 Kč za okamžité převody mezi účty v mBank,
 • 0 Kč za zahraniční SEPA platby v EUR,
 • propracované internetové bankovnictví.

Moneta podnikatelský účet

Z velkých a původních českých bank se také Moneta přidala k bezplatnému podnikatelskému bankovnictví. Moneta podnikatelský účet zdarma a bez poplatků plně podporuje české podnikatele. Moneta Konto PRO podnikání přichází s bezplatným online bankovnictvím a podnikatelé mají k dispozici vlastního bankéře, který jim kdykoliv pomůže. Pro klienty je připravena Moneta podnikatelská půjčka:

 • Úvěr Expres Business,
 • Kreditní karta,
 • Živnostenská hypotéka,
 • Úvěr Flexi Business.

Raiffeisenbank podnikatelský účet

Také Raiffeisenbank má pro své klienty podnikatelský účet zdarma a bez poplatků, jedná se o chytrý účet pro podnikatele. Klient za založení, vedení a užívání neplatí žádné poplatky a navíc jsou výběry z bankomatů všech bank v České republice zdarma. Mezi produkty Raiffeisenbank patří také podnikatelská půjčka, která může pomoct s provozním financováním, investicemi a rozvojem podnikání nebo například s financováním služebních vozů.

Nejlepší podnikatelský účet

4 podnikatelské účty výrazně převýšily ostatní podnikatelské účty na českém bankovním trhu. Tyto banky nabízí velmi totožné podmínky a klient by si měl nechat připravit nabídku od všech. Rozhodujícím faktorem může být také například podnikatelská půjčka kalkulačka, pokud podnikatel ví, že ho bude zároveň zajímat také podnikatelská půjčka od stejného poskytovatele. Nejlepší podnikatelský účet v České republice:

 1. Fio banka podnikatelský účet,
 2. mBank podnikatelský účet,
 3. Moneta podnikatelský účet,
 4. Raiffeisenbank podnikatelský účet.

© 2024 imper.cz