Nečekejte na vhodný okamžik, začněte hned!

Vhodný okamžik

19. Březen 2014

Na jednu stranu si neustále stěžujeme, že nemáme na nic čas. Na druhou stranu stále na něco čekáme. Až budeme mít peníze, až dosáhneme tohoto, až až až… Jenže čekat na vhodný okamžik je v podstatě to samé, jako čekat na vlastní smrt. Pokud nejste zrovna sebevrah plánující ukončení Vašeho života, pak prostě nevíte, kdy přijde.

hledáme obchodníka

Vhodný okamžik nikdy nepřijde

Pokud stále čekáte na vhodný okamžik ke změně, k důležitému kroku, k obratu Vašeho podnikání nebo čehokoliv jiného, buďte si jistí jedním – vhodný okamžik nikdy nepřijde. Vždy se objeví nějaká překážka, nebo něco, co Vás bude odrazovat. Co tedy s tím? Nedočkáte se nikdy toho vhodného okamžiku? Naopak. Nejvhodnější okamžik je jenom tady a teď.

Změňte strategii a žijte teď

Abyste začali žít přítomností, bude vyžadovat nějaký ten čas. Musíte se připravit na to, že nedokážete změnit Vaše myšlení lusknutím prstů. Ještě Vám chvíli potrvá, než se přestanete v myšlenkách vrtat v minulosti, nebo složitě plánovat budoucnost. Ale vytrvejte, naučíte se to. Žijte v přítomnosti a to, co chcete udělat, udělejte hned. Protože pak už třeba nebudete mít příležitost.

Věřte a vytrvejte

Víra a vytrvalost jsou cestou k úspěchu. Takže vydržte. Je jasné, že se objeví překážky, nebo nejrůznější zkoušky, kterým budete muset čelit se vztyčenou hlavou. A když Vás srazí na kolena? Oklepte se a vstaňte. Není důležité, kolikrát padnete, ale to, kolikrát se zase zvednete. Každá zkouška a každá prohra Vás posouvá někam dál, ukazuje Vám novou cestu a nový směr, kam se máte vydat. Vezměte si ponaučení a jděte dál. Myslete pozitivně a věřte v úspěch. Dělejte všechno tak, jako by nebylo možné neuspět. A uvidíte, jak se začnou úspěchy dostavovat.

Nečekejte, až budete perfektní

Už od dětství má každý z nás hluboce zakořeněno, že aby uspěl, musí být perfektní. Zapomeňte na to. Nikdy nikdo není, nebyl a ani nebude perfektní. Nenechte si něco namlouvat. Dělejte věci s láskou, radostí a vírou, jen tak dosáhnete toho, co chcete. Kdyby všichni čekali na perfektnost, nikdy by nic nevzniklo.

Přestaňte se vymlouvat

Honí se Vám teď v hlavě spousta myšlenek, proč to nejde? Přestaňte hledat výmluvy a radši energii, kterou věnujete pátrání po tom, proč to nejde, věnujte tomu, jak to udělat, aby to šlo. Máte strach? Zahoďte ho a začněte si užívat přítomnou chvíli. Není více stresující, že zítřek už třeba nebude? Nemáte peníze? A co když za nějakou dobu budete mít ještě míň a budete si jen vyčítat, proč jste to tenkrát nezkusili? A co čas? Chybí Vám? A co tak strašně důležitého řešíte, že si odmítáte plnit své sny a jít si vlastní cestou, žít svůj vlastní život? Přestaňte se vymlouvat s davem a začněte žít tady a teď.

Vyzkoušejte leady

A rada na závěr? Užívejte si každé chvíle, která je tady a teď, protože nikdy nevíte, jestli není ta poslední.

Tip: Máte vysněnou práci? Přestaňte čekat na vhodný okamžik. Vyplňte vzor životopisu a posuňte svou kariéru vpřed.

© 2024 imper.cz