Naučte se myslet jako bohatí!

Myšlení bohatých

31. Březen 2014

Přepadají Vás někdy myšlenky, proč se některým daří a mají stále víc a víc peněz a jiní žijí takzvaně z ruky do pusy, i když se zdánlivě snaží? Přemýšlíte, jak dosáhnout úspěchu a vydělávat opravdu slušné peníze? Chcete být bohatí? Pak musíte také jako bohatí začít myslet.

Vyzkoušejte leady

„Jste tím, na co většinu svého času myslíte.“ – Brian Tracy

Přemýšlejte ve velkém

Rozdíl mezi bohatými a chudými je v tom, že bohatí uvažují ve velkém. Nemyslí na nedostatek. Naopak. Naplňují svoje myšlenky představami o tom, že jsou bohatí, úspěšní a dosáhnou všeho, po čem touží. Díky tomu, že změníte tok Vašich myšlenek, dojde k ovlivnění aktivní retikulární mozkové kůry, která je aktivátorem bystrosti a citlivosti na to, co je pro Vás opravdu důležité. Vyměníte-li Vaše myšlenky na nedostatek za myšlenky soustřeďující se na hojnost, pak ji budete také přitahovat.

Zapomeňte na negativní postoj

Snažte se vypustit z Vašeho mozku slovíčko ne. Zapomeňte na věty typu: „To si nemohu dovolit. To nezvládnu. Na to nemám peníze.“ Místo toho si položte otázku, jak to můžete zvládnout, jak na to získat peníze, co pro to musíte udělat. Vyhněte se všem myšlenkám o problémech a neúspěších a hledejte cestu, jak se dostat tam, kam chcete.

Hrajte s kartami, které máte

Chudí lidé většinou vidí jen překážky, proč něco nejde, bohatí se naopak zaměřují na příležitosti. Využijte toho, co máte. Zbavte se strachu. Nepřemýšlejte o tom, co by se mohlo pokazit, ale udělejte vše pro to, aby to fungovalo. Věci mají takový význam, jaký jim sami přidělíte. Karty jsou ve Vašich rukách, tak je rozdejte tak, jak nejlépe umíte. Nestačí se jen motivovat, musíte začít.  

Učte se

K dosahování úspěchu je důležité se neustále vzdělávat. Úspěch se dá naučit. Nenechte se odradit prvotními neúspěchy, ale pracujte na sobě. Bohatí lidé nemají jako hlavní cíl zisk peněz, ale rozvoj svého osobního potenciálu, stát se větší a lepší osobností. Není důležité, co mají, ale kým jsou. Kým jste Vy?

Važte si bohatých

Nezáviďte bohatým. Vyhněte se nenávisti vůči nim. Naučte se je mít rádi a zjišťujte, jak svého úspěchu dosáhli. Chcete-li být bohatí, stýkejte se s bohatými a učte se od nich. Studujte životy bohatých, ať už osobně, nebo z knih či videí. Pátrejte po tom, jak žijí, co dělají, jak tráví volný čas, s kým se stýkají, jak myslí. A začněte myslet a jednat jako oni.

Rada na závěr

Chcete-li dosáhnout bohatství, jednejte, i když máte strach. Důležité je udělat první krok a začít jednat. Naučte se starat o Vaše peníze a o Váš majetek. Není důležité, jestli máte málo nebo hodně, ale jak hospodaříte. A naučte se také prodat sami sebe. Těžko totiž můžete získat vysoké příjmy, když nikdo nebude vědět, že existujete. Nechte se ocenit a chvalte sami sebe. Vy nejlépe znáte Vaše přednosti, a když je nevypíchnete Vy sami, nikdo jiný to za Vás neudělá. Chvalte se a myslete jako bohatí. A úspěch se dostaví.

Tip: Naučte se své bohatství správně zhodnocovat a ukládat. Mějte přehled, které investice a spořící účty vám mohou pomoci bohatství rozšířit.

© 2024 imper.cz