Nastartujte svou kariéru jako obchodní zástupce Allianz v Plzni a okolí

31. Říjen 2019

Václav Maršík, manažer týmu obchodníků pojišťovny Allianz pro západní Čechy, má v současnosti na starosti obchodní kanceláře ve Stodu, Kdyni a Plzni, v těchto oblastech zároveň vede oblastní manažerské centrum. V blízké budoucnosti plánuje expandovat a rozšiřovat síť obchodních kanceláří v Plzeňském kraji. Pokud vás zajímá obchod a jste z Plzně nebo okolních okresů, čtěte dál. Nezáleží na tom, zda se pohybujete v segmentu financí a pojišťovnictví nebo ne. Šanci dostane každý, kdo má alespoň minimální zkušenosti s obchodem anebo cítí, že by ho obchod mohl bavit a naplňovat. S panem Maršíkem jsme si povídali o tom, kdo je ideální kandidát, co by měl umět a jaké výzvy pozice obchodního zástupce přináší.

Allianz kancelář
Allianz | Václav Maršík

Jak byste si nového kolegu do týmu představoval?

V současnosti spolupracuji se 4 muži a 7 ženami. Nejmladšímu je 24 let, nejstaršímu 56 let a zkušenosti mají od 3 let do 12 let praxe. Takže vidíte, že náš tým je poměrně pestrý a nemáme příliš kritérií, která by kandidáta na pozici obchodního zástupce limitovala. Uchazeč by měl mít minimálně středoškolské vzdělání s maturitou. Nejsou potřeba ani bohaté zkušenosti s obchodem. Nováčky zaškolíme, i když určitá praxe bude pro uchazeče konkurenční výhodou. Naopak dobré komunikační a vyjadřovací schopnosti i příjemné vystupování jsou nezbytné.

Domluvte si konzultaci

Ideální uchazeč by měl být ctižádostivý a podnikavý člověk. Záleží mu na tom, aby mohl aktivně ovlivňovat výši svého výdělku, který je v této branži neomezený. Plusové body získá za komunikační schopnosti, umění se prezentovat, schopnost a ochotu učit se a v neposlední řadě také praxi.

Jak vypadá běžný pracovní den obchodního zástupce?

Naši obchodníci mají flexibilní pracovní dobu, takže si svůj den zařizují podle svých potřeb. Část dne tráví komunikací se stávajícími i novými zákazníky a aktivním vyhledáváním potenciálních klientů. To mimo jiné znamená, že si kontakty získává každý sám. Náplní práce je také příprava podkladů a analýz pro jednání s klienty, sjednávání obchodů a následná péče o zákazníky. Ve zbytku pracovní doby se obchodník pohybuje v terénu.

Proč mě práce pro Allianz baví:

  • „Svobodné povolání – flexibilní pracovní doba.“
  • „Když nejsem líný a pracuji, jsem za to nadstandardně finančně ohodnocen.“
  • „Rád komunikuji s lidmi a baví mě jim pomáhat.“

Na co se může nový obchodník těšit?

Troufám si říct, že spolupráce se mnou má řadu výhod. Nabízím zdarma zázemí kanceláře, reklamní předměty a webové stránky. Obchodník dostane firemní slevy na pojištění, vybranou elektroniku a kancelářskou i výpočetní techniku. Může také získat výhodný tarif od T-mobile, operativní leasing a proplácíme cestovné na školení. V žádném případě nebráním obchodníkům, kteří míří na manažerskou pozici, ba naopak. 100 % podporu v začátku získají nejen z mé strany, ale také od zkušených kolegů a trenérů.

Pro zkušené obchodníky i celé týmy s praxí máme připravené nadstandardní přestupové podmínky. Individuálně jim nastavíme výší získatelských i následných provizí a možnost získání fixních platů. V neposlední řadě také kolegům, kteří už mají vlastní kancelář, zajistíme na naše náklady její úpravu na standarty Allianz pojišťovny. Pro manažery máme na českém trhu unikát, a to ve formě superprovizí i z následných (pečovatelských) provizí našich poradců.

Vyzkoušejte leady

Jaké výzvy pozice přináší?

Řekl bych, že velkou výzvou je náš provizní systém. Výše platu tedy závisí na aktivitě a schopnostech každého obchodníka, protože za každé sjednané pojištění, úvěr, hypotéku a další smlouvy získává nadstandartní ohodnocení. Následně si generuje kmen klientů, kteří mu v budoucnu přináší pasivní příjem. Výzvy také sami vytváříme v podobě motivačních soutěží o zájezdy, dovolené a 13. plat (podíl na zisku společnosti).

Jaké jsou u Vás možnosti osobního a kariérního růstu?

U Allianz je vysloveně žádoucí, aby obchodníci rostli, a jsou v tom podporováni. Už jen v prvním roce zaměstnání se pořádá 12 školení, která jsou zdarma včetně ubytování. Obchodníci mají možnost účastnit se nadstavbových školících programů podle toho, zda je láká dráha obchodníka nebo manažera.

 

Pocházím z malého města Kdyně, kde i bydlím. Je mi 49 let. Moje koníčky jsou kynologie, lov, myslivost a tím největším je moje práce. Mám 2,5letou dceru a druhé dítě čekáme příští rok v lednu. V pojišťovnictví se pohybuji pátým rokem. Před tím jsem třináct let pracoval na pozici regionální manažer ve firmě zabývající se odpadovým hospodářstvím.

Mým mottem je: „Nic není nemožné a překážky jsou od toho, aby se překonaly. Mým největším ohodnocením je spokojený klient.“ – Václav Maršík

© 2024 imper.cz