Appky, které obchodníkům ulehčují život #5

19. Červenec 2016

Každý obchodník dnes funguje hlavně z mobilu a jelikož ví, že čas jsou peníze, plní svůj mobil appkami, které mu práci zjednoduší ve všech aspektech. Od skenování vizitek přes rychlou komunikaci s týmem, hledání vhodného místa na schůzku až po volnočasové appky, které ho baví po dlouhém pracovním dni. Tady máte další nášup:

man-instant-messaging-on-his-iphone-6-picjumbo-com

Domluvte si konzultaci

1. Na Bloomberg sledujete burzu

Pro investory zajímající se o dění na burze je aplikace Bloomberg nepostradatelná. Máte přehled nejen o dění na jednotlivých trzích, ale zároveň můžete sledovat online zpravodajství. V aplikaci si také vyberte akcie, které chcete sledovat, případně přehled měn. Proto se výborně hodí pro obchodníky, kteří chtějí mít neustálý přehled o tom, co se na světovém obchodním trhu děje.

Stáhněte si appku pro Andriod nebo iOS.

2. Google Assistant vám posílá novinky z vašeho oboru

Mimo jiných skvělých vychytávek má aplikace Google Assistant schopnost pomáhat vám sledovat, co se kde šustne v oboru, který poptáváte. Například, pokud máte za cíl prodávat v oblasti HR, zvolíte HR server a klíčová slova. Každé ráno dostanete report a můžete začít s oslovováním firem bez zdržujícího zdlouhavého vyhledávání. Nainstalujte si jej přes Gmail a buďte v týmu první, kdo ví, kde začít.

3. Go, Pokémon Go!

Že jste ještě nepropadli světovému šílenství  #1? Tak to rychle napravte, protože tahle hra vás bude bavit. Po cestě na schůzku se může docela dobře stát, že na zastávce nebo v parku za rohem narazíte na Pokémona, který vám ve sbírce chybí. Hra, která vám umožňuje prožívat lovení Pokémonů na mapě vašeho okolí, je skvělá proto, že je interaktivní, zábavná, nutí vás chodit a často i běhat, setkávat se s dalšími fandy na zajímavých místech a dokonce se dozvědět spoustu zajímavostí o místech, která třeba denně bez povšimnutí přecházíte.

TIP: Dejte si jen pozor, odkud si appku stahujete a raději si vyhledejte ověřené zdroje např. na českých serverech, které se zabývají gamingem. 

Domluvte si konzultaci

4. Se Zomato výběr místa schůzky bez stresu

Rychlé řešení, když jste v nějaké lokalitě a potřebujete vybrat vhodné místo na schůzku (či na vlastní oběd, pokud máte busy den a nestihli jste se najíst). Můžete hledat podle filtrů místa, která vyhovují vašim požadavkům (typ kuchyně, určitý druh jídla, WiFi atd.), a na mapce rovnou zakreslíte okruh, do jaké vzdálenosti kolem vás má aplikace hledat místa, která vašim požadavkům vyhovují. Následně lze prolistovat menu, pročíst reviews nebo se podívat podle fotek dalších foodies, jak místo vypadá a co dobrého klientovi doporučit.

Stáhněte si appku pro Andriod nebo iOS.

5. You radio hraje playlist na přání i offline

Tohle rádio navodí přesně takovou atmosféru, jakou chcete – a funguje i offline! Appka má sympaticky minimalistické provedení a snadno se ovládá. Nabízí celou řadu hudebních mixů podle hudebních stylů, nálady, ale i ročního období. TIP: Pokud je vaší doménou prokrastinace, pusťte si hudební mix Stop prokrastinaci a rozjeďte pracovní flow!

Stáhněte si appku pro Andriod nebo iOS.

6. Whatsapp pro rychlou domluvu

Jeden z nejrychlejších a nejrozšířenějších způsobů komunikace, zvlášť, pokud nemáte iPhone. Ne každý si chce vyměňovat zprávy a „chatovat“ na Facebooku a Whatsapp je user friendly alternativa, která neobtěžuje. Můžete tvořit skupiny, nahrávat voice zprávy, sdílet dokumenty a dokonce si pustit Whatsapp normálně na počítači.

Stáhněte si appku pro Andriod nebo iOS.

7. Se Shazam hned víte, kdo tohle „sakra“ zpívá

Typická situace. Slyšíte v rádiu nebo na party naprosto dokonalý song. Netušíte, kam ho zařadit, a začnete se ptát všech okolo, kdo tohle zpívá. Nikdo neví, vy se snažíte zachytit slova refrénu (že to pak vygooglíte) a stresujete, že vám písnička unikne navždy. Takhle jste to možná dělali v době předpotopní, ale jelikož jste obchodníci nového milénia, vytáhnete ledabyle z kapsy mobil, zapnete Shazam a hned víte, která bije. Pokud spolu s vámi stresovala celá skupinka kamarádů, že jim song unikne, právě jste zachránili párty. Jako boss!

Stáhněte si appku pro Andriod nebo iOS.

8. Tinder pro horké letní večery

Doba je rychlá a seznamování ještě rychlejší. O Tinderu jsme už psali v tomto článku, dnes jsme ho zařadili jako aplikaci, která vám ulehčí seznamování s opačným pohlavím. Ač má appka docela kontroverzní renomé, je zcela na vás, jak ji využijete. Potkávání nových lidí je nicméně pro obchodníka vždycky vítanou aktivitou, takže proč ne online cestou? Teď v létě je Tinder skvělý na cestách, zvlášť pokud vyrážíte sami na business trip – potkáte místní lidi, poznáte lokalitu z jiného pohledu a kdoví – třeba si pobyt užijete opravdu se vším všudy!

Stáhněte si appku pro Andriod nebo iOS.

Dárek od BusinessAnimals.cz – První jízda s Liftago zdarma!

Aplikace, kterou můžete použít, když budete potřebovat taxi v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě. Díky ní si objednáte odvoz, vyberete, s jakým řidičem pojedete, zjistíte značku auta a budete mít okamžitý přehled o ceně za jízdu, kterou se chystáte podniknout. Vaše cesta i výdaje jsou pod kontrolou a vy si můžete plně užívat cestu taxíkem, při které vás nic nezaskočí.

Stáhněte si appku pro Andriod nebo iOS.

HOT TIP: BusinessAnimals.cz má pro vás první jízdu Liftagem do 400 Kč úplně zdarma! Stačí si stáhnout aplikaci, před objednáním přidat do aplikace platební kartu a zadat kód ANIMAL. Pokud bude vaše cesta za víc než 400 Kč, zbytek doplatíte. Enjoy the ride!

© 2024 imper.cz