Millenials nejsou mimozemšťani, jednejte s nimi úplně normálně, říká CEO BusinessAnimals.cz

22. Srpen 2017

To, že se nábor změnil a inzeráty nefungují, jsme hlásali už před 3 roky. Teď mi přijde, že se všichni probudili a začínají hystericky budovat firemní kultury, které jsou přece jasnou zárukou úspěchu udržení zaměstnanců. Protože se to všude píše. Stejné je to s millenials, jež jsou součástí generace Y. Každému dalšímu článku se musím pousmát (a že jich je a je v nich pořád to stejné dokola), vznikají dokonce celá školení.

Málem mi připadá, že millenials, jsou nějaký jiný živočišný druh, takoví novodobí ufoni. To z nich děláme my. My, co jsme sami průkopníci mileniálů nebo je máme za vlastní děti!

Vyzkoušejte leady

Samozřejmě, že je to obrovská nafouklá MARKETINGOVÁ BUBLINA. 🙂 Já myslím, že pro firemní komunikaci s nimi stačí vědět tyto jednoduché věci (a ušetříte tisíce):

1. Komunikují nejlépe přes sociální sítě

S lidmi, se kterými jsou fyzicky v jedné místnosti, budou spíše mlčet. Kdežto taková online místnost jich bude plná! Smiřte se s tím, že neradi volají, klasický delší telefonát a email je pro ně nechutné a nudné prostředí. Pořiďte jim moderní nástroje pro komunikaci. Za nás je jedničkou Slack.

2. Mají styl a cit pro hezké věci

Doba je naučila být kreativní. Ptejte se jich na názory, mají zajímavé úhly pohledu, které možná nepochopíte na první dobrou, ale vyplatí se o nich přemýšlet! Pokud je požádáte, budou vám moc rádi posílat nejrůznější inspiraci z online světa, kde žijí.

3. Pracovní doba a pracovní místo

Můj názor je, že přesné hlídání pracovního času tuto generaci zabíjí. Například od 9 do 18h s půlhodinovým obědem přesně. Přizpůsobte jim hodnocení na výkon, ne na čas strávený v kanceláři. Uvolníte ruce nejen jim, ale i sobě. Ať někdy dělají z postele, z kavárny, protože mají třeba kocovinu. Nebojte se, oni vám to vrátí.

4. Budou vás stát trochu více peněz

Tato generace už vyrůstala v hojnosti a dostatku a nemají úplně v povaze řešit, zda budou mít příští měsíc na nájem. I ten avokádový toast něco stojí. Stres a nátlak je může v některých případech i paralyzovat. To ale neznamená, že po nich nemůžete nic chtít. Důležitá je forma sdělení! Například je nechte nastavit si vlastní pravidla a metriky a společně si je schvalte a kontrolujte jejich dodržování. Potřebují mít pocit, že se na něčem sami podílejí a to posiluje jejich vnitřní motivaci.

hledáme obchodníka

Máte kolegy-dvacátníky? Sdílejte názory a zkušenosti s nimi! Ty reálné, samozřejmě, ze života. 🙂

© 2024 imper.cz