Jak přemýšlí milionáři? Know-how v 5 jednoduchých krocích

16. Listopad 2015

Peníze nám zaručují lepší život a každý člověk na světě touží po tom, mít jich co nejvíc – proto také jdeme cestou obchodu. Proč někteří z nás dokážou vysněné miliony vydělat, ale většina ne? Všechno záleží na nastavení hlavy a odhodlání jít si za svými cíli. Podívejte se na následujících 5 kroků. Když je splníte, budete svým finančním představám zase o kus blíž.

MILIONARIup

1. Ujasněte si své cíle a jděte po nich za každou cenu

Pokud si nebudete jistí, čeho chcete dosáhnout, nikdy se vám to nemůže podařit. Začněte tím, že si řeknete: „Tohle chci a přesně tohle taky dokážu“ – snad nemusíme dodávat, že splnění cílů nebude ze dne na den. Rozvrhněte si plán, jak se ke svému prvnímu milionu dostat. Nebojte se opustit dosavadní práci, pokud máte šanci získat jinou s lepším příjmem a kariérním postupem. Pohodlí a stabilita mezi společné znaky milionářů nepatří.

Domluvte si konzultaci

A najděte si mimopracovní placenou aktivitu, ve které se můžete neustále zlepšovat. Placenou myslíme ve smyslu, že vás posune k bohatství. Ať už za ni budete dostávat peníze, možnosti nebo cenné kontakty. Protože lidi budou na této cestě růst s vámi.

2. Neutrácejte peníze, raději je investujte

Neutrácejte za zbytečnosti. Uvařte si někdy místo návštěvy luxusní restaurace vlastní oběd. Nepořizujte si nejnovější iPad za dvacet tisíc. Raději tyto peníze využijte k obchodu na burze, investujte do nemovitostí nebo třeba do svého vzdělávání.

Milionáři vědí, že skutečná hodnota peněz leží v investicích. Abyste se mohli stát opravdu bohatými, v určitou chvíli musíte skončit s tradiční prací a stát se svým vlastním šéfem. Nepracujte za peníze, místo toho nechte své peníze pracovat za vás.

3. Neřiďte se tím, co dělají ostatní

Pokud máte vlastní nápad, nemusí vám záležet na tom, co dělá konkurence. Buďte unikátní, soustřeďte se raději na vylepšení vlastního produktu a jeho propagaci než na srovnávání se s ostatními.

Přečtěte si také: 10 obchodních přikázání autora Jiřího Jemelky. Znáš je, obchodníku?

Vyzkoušejte leady

4. Nikdy se nepřestávejte učit

Pokud si myslíte, že vaše vzdělání skončilo dnem, kdy jste opustili školní lavice, milionáři se nestanete. Úspěšní lidé se musí neustále učit a přizpůsobovat okolnostem.

Jeden z pěti nejbohatších lidí světě, Warren Buffet, tvrdí, že přečetl více jak 100 knih zaměřených na investice, ještě než mu bylo dvacet. Naučte se co nejvíce o tom, jak funguje ekonomie, jak pracuje burza, a zaměřujte se na co nejnovější informace.

Pokud se vám zalíbí nějaká schopnost, osvojte si ji. I když vám zpočátku nemusí připadat důležitá,  určitě se objeví situace, kdy se vám bude hodit. Obchodního partnera můžete ohromit hrou na hudební nástroj stejně jako správně zvládnutým golfovým švihem.

Přečtěte si také: 5 knih pro vypilování a upevnění obchodních skills

5. Užívejte si pozornost ostatních

Pokud se máte stát úspěšným, musíte se dostat do centra pozornosti a pokud možno si to i užívat. Pozornost nemusí být upřena přímo na vás, může být zaměřena na vaši značku nebo vaše obchodní výsledky, ale cokoliv je v jejím středu, bude zákonitě přitahovat peníze. Obchodník musí alespoň trochu jet na své ego a to, že jste vidět, neznamená, že jste hned primadona. Vyjděte ze stínu, jestli to v tomhle oboru chcete někam dotáhnout!

Poslední a nejdůležitější poznámka na závěr. Jste to vy, kdo určuje, kam bude váš život směřovat. Když se do něčeho pustíte s vírou a odhodláním, nakonec to dostanete.

© 2024 imper.cz