Jak přemýšlí milionáři? 8 myšlenek, které vám zajistí vyšší příjem

25. Listopad 2015

Minule jsme vám představili pět jednoduchých kroků, jak si nastavit milionářský mindset. Ukázali jsme, že společnými znaky milionářů nemusí být inteligence nebo štěstí v podnikání, ale vše je jen o přístupu. Inspirovali jsme se myšlenkami dalších z řady veleúspěšných lidí a představujeme 8 tipů, díky kterým můžete začít přemýšlet jako oni.

milionari

1. Bohatí lidé nesou odpovědnost za svůj život

Jste to vy, kdo určuje, jak bude váš život vypadat. Věci se nestanou jen tak náhodou, všechno je otázkou volby. Naučte se nést odpovědnost za všechna svá rozhodnutí. A když se vám něco nepovede? Nesnažte se své chyby ospravedlňovat, především ne sami před sebou. Berte svou chybu jako důležitou zkušenost a příště to zkuste jinak.

2. Vnímají překážky ne jako problémy, ale jako příležitosti

Bohatí lidé vidí i překážku jako možnost otestovat své schopnosti a posunout je zase o krok dál. Záleží jen na úhlu pohledu.

hledáme obchodníka

3. Hledají si přátele mezi pozitivními a úspěšnými lidmi

Pokud se budete přátelit s pozitivními a ambiciózními lidmi, nejen že se toho od nich spoustu naučíte, ale také brzy začnete přemýšlet stejně jako oni. Uvědomíte si, že co zvládnou oni, vy dokážete také.

4. Umějí se nad své problémy povznést

Problémy mají všichni. Ať už zastáváte jakoukoliv pozici, nemůžete si vždy prosadit svou. Důležité je, jak se k takové situaci postavíte. Milionáři od problémů neutíkají ani neschovávají hlavu do písku, musí být připraveni přijmout občasný neúspěch a na druhý den začít znovu a lépe.

5. Nenechají si platit za čas, ale za výsledky

Pokud se opravdu chcete stát bohatými, nemůžete si nechat platit za odpracovaný čas, ale jen za skutečný výsledek. Nastartujte vlastní business nebo si sežeňte práci, ve které budete placeni za dokončené projekty, a váš úspěch bude odměňován bonusy. Taková práce vás motivuje k lepším výsledkům a povede k vyšším příjmům.

6. Bohatí lidé umí být štědří

Když se na vysněnou příčku dostanete, podělte se o své bohatství s ostatními. Inspirujte se velikány, mezi které patří například Bill Gates. Když někomu pomůžete, budete se cítit mnohem lépe, než když vám jen přistane vysoká částka na účtě. A také díky tomu výrazně stoupnete v očích lidí ve vašem okolí.

7. Soustředí se na víc než jen čistý příjem

Když se většina lidí zamyslí nad slovem bohatství, představí si výšku měsíčního platu. Ale bohatství se platem definovat nedá. Kromě příjmu jde i o schopnost šetřit, o investice a životní náklady. Když mezi těmito čtyřmi elementy najdete rovnováhu, budete na tom zase o něco lépe.

Vyzkoušejte leady

8. Dokážou překonat strach

Tento bod patří mezi nejdůležitější. Pokud nedokážete kontrolovat svůj strach, nemůžete nikdy uspět. Nikdo z nás se nedokáže od strachu oprostit, ale schopnost ho překonat je důležitým bodem, který odděluje milionáře od těch, co o lepším životě jenom sní.

Když se nad tím zamyslíte, miliony máte vlastně na dosah ruky. Dokázaly je získat spousty lidí před vámi, vy to zvládnete taky.

Ve kterém ze zmíněných bodů se potřebujete zlepšit? Podělte se s námi o své zkušenosti a pomozte i ostatním na cestě k úspěšnějšímu životu.

© 2024 imper.cz