Microsoft propouští tisíce obchodníků. Česká Coca-Cola má novou šéfku. A další novinky ze světa salesu

17. Červenec 2017

V obchodě se neustále něco děje, málokdy ale sales témata zdobí palcové titulky novin. My v BusinessAnimals.cz si myslíme, že to je škoda, a neustále pro vás monitorujeme velké události ze světa obchodu v Česku a potažmo i ve světě. Čím žijeme nyní?  

Microsoft s 50 000 zaměstnanci propouští desetinu, největší vítr schytá obchodní oddělení

Foto: www.macitynet.it

„Okna dokořán. V Microsoftu teď hodně profukuje, protože technologický gigant nejbohatšího muže planety se rozhodl stejně jako v roce 2015 masivně propouštět. Tentokrát v oddělení sales,“ informoval v minulém týdnu český Forbes. Krok reorganizovat oddělení obchodu, financí a práva přišel rok po jmenování Kevina Turnera, pod nějž sales spadal, na post COO společnosti. O tom, jaké odstupné zaměstnanci dostanou, Microsoft zatím mlčí.

Coca-Cola má novou šéfku pro Česko a Slovensko

Zdroj: Coca-Cola

Novinky bublají i v Coca-Cole. Čtyřiačtyřicetiletá generální ředitelka Coca-Cola HBC pro Chorvatsko, Slovinsko a Bosnu a Hercegovinu rozšířila své portfolio zemí také o ČR a Slovensko. Nahradila tak ve funkciTomáše Gawlowského, informoval minulý týden slovenský portál Trend.skMaria Anargyrou-Nikolić cítí z nového trhu respekt, bude se starat o tisíc současných kmenových zaměstnanců a dalších 1000 pracovních míst má v plánu vytvořit nepřímo u zákazníků a dodavatelů.

hledáme obchodníka

Milují Češi B2B nebo MLM obchod? To Prozradil průzkum BusinessAnimals.cz

Čeští obchodníci v minulém týdnu hlasovali, jaký obchodní model preferují. Abychom zjistili, jak to my Češi vlastně máme, kolik z nás obchoduje s firmami a kolik v síti, zvolili jsme interaktivní živé hlasování na Facebooku, kde má BusinessAnimals.cz fanbase 18 tisíc lidí. Dle očekávání zvítězil B2B sales v poměru 21:14, a my k tomu dodáváme ústy obchodníka Aleše Richtera, že v obou případech je nejlepší obchodní model ten, kde „člověk najde správné partnery, aby mu nekazili značku.“

Co jste z obchodního světa zachytili vy? Jaká zpráva vás překvapila nebo rozžhavila doběla? 

© 2024 imper.cz