Jak se uvolnit pro úspěch? Srovnání meditačních appek: Headspace, Bettermind, Zen & Smiling Mind

19. Březen 2017

Stres, ambiciózní cíle, přibývající hromada úkolů – to je na denním pořádku většiny z nás. Přes den budujete úspěšný business, nebo se o to alespoň snažíte, večer doháníte resty, rodinu, fitness, přípravu na další den. Usínáte s otevřeným Macem  a místo spánku vám v hlavě běhají události uplynulého dne, co jste měli říct lépe, co zítra sfouknout jako první, co delegovat, jak zvládnete těžkého klienta, kde na to všechno vezmete energii… dost! Udělejte si denně 10 minut na meditaci. K lepšímu výdělku, vyššímu postu, spokojenějšímu životu totiž nedojdete na sílu – ale naopak v přirozeném rytmu věcí. Jak se uvolníte pro úspěch? Netřeba odlétat do Indie, stačí appka v iPhonu. Vyzkoušeli jsme za vás čtyři nejrozšířenější včetně ryze české Bettermind.

02H46515

Když máte ve dni tolik úkonů, že nestíháte ani dýchat ani jíst, abyste je všechny zvládli, zbývá jediné – zastavte se a chvíli nedělejte naprosto nic. Že to nedává smysl? Že na to nemáte čas? Ne nadarmo se říká, že je nutné se každý den na deset minut zastavit a jen tak být. A pokud máte pocit, že na to nemáte čas, zastavte se na hodinu!

Domluvte si konzultaci
Health service
Zdroj: Web University Health Service

Tak co vy na to, Mind Full nebo Mindful? Pokud jste zvolili možnost Mindful, pojďme se teď podívat na aplikace, které vám pomohou být psem. Totiž, které vám pomohou ovládat mindfulness techniky.

button registrace obchodnika transparent

1. Headspace: 10 minut denně po dobu 10 dní zdarma

Asi nejznámější a nejpoužívanější aplikace tohoto typu. Je vhodná i pro začátečníka, jelikož vás pomalu provede základními technikami, které vysvětluje pomocí vtipných animací. Budete tak nejen vědět, co dělat, ale i k čemu vám to je.

Každým dnem vás provede jedna lekce, která vyžaduje pouhých 10 minut vašeho času. Prvních deset lekcí (tedy deset dní) je zcela zdarma, pak je možné si dokoupit premium verzi. Můžete ale oněch deset dní zdarma opakovat stále dokola.

Na druhou stranu v placené verzi je lekcí k dispozici opravdu hodně, jsou uspořádány do sérií a rozděleny podle zaměření. Můžete se učit meditovat například s cílem dosáhnout větších pracovních úspěchů, zlepšit své osobní vztahy nebo prostě jen tak, pro svůj vnitřní klid a mír.

Vyzkoušejte leady

Názor BusinessAnimals.cz:

  • Příjemný hlas spíkra.
  • Aplikace je dostupná i v offline režimu, pokud tedy pro samé vyzvánění telefonu nevíte, kde vám hlava stojí, není nic jednoduššího než si zapnout režim letadlo. A ničím nerušeni meditovat.

Základní přehled:

Cena: 10 lekcí zdarma, poté si vyberete předplatné dle délky období, po které chcete aplikaci využívat – například na měsíc zaplatíte $12.95

Stáhněte si appku pro: Android, iOS

Jazyk: angličtina

web google play
Zdroj: Web Google Play

2. Zen: Když jste hraví a chcete průvodce, který vás provede tematickou meditací

Tato aplikace určitě stojí za řeč. Je uživatelsky příjemná a barevná, kromě klasických řízených meditací nabízí také meditační zvuky, meditační obrazy a motivační citáty pro každý den.

V základní verzi najdete několik meditací, které vám nastíní, co od aplikace očekávat. Stejně jako u Headspace, v rozšířené verzi se můžete těšit z meditací určených k dosažení určitého cíle v jedné konkrétní oblasti vašeho života – najdete tam například meditaci Coffee break, mantru na odpuštění, na spánek, na energii při cestování, na vztek a dokonce i meditace pro vaše děti, pro očištění během úplňku, k Valentýnu nebo přivítání jara.

Meditace probíhají řízeně, což znamená, že vám někdo říká, co máte dělat, na co se máte soustředit, co si vizualizovat či jak máte dýchat. Někdy je to super, někdy však máte v hlavě takový chaos, že je to celkem obtížné. Ale tak jako všechno i meditace chce trénink!

Názor BusinessAnimals.cz:

  • Každá z meditací je namluvena jiným hlasem, tudíž je možné, že někdy narazíte na hlas, který vám nesedí, je moc vysoký na to, aby vás uvedl do klidu apod.
  • Zen na rozdíl od Headspace funguje pouze v režimu on-line, takže vás při meditaci ruší různé notifikace a chaty, nabízí ale možnost si vybranou meditaci do mobilu prostě stáhnout.
  • Co ještě určitě stojí za zmínku, je uživatelská sekce, kam můžete nahrát své vlastní namluvené meditace a ostatní uživatelé aplikace si je mohou pouštět. Třeba někomu zpříjemníte den!

Základní přehled:

Cena: 6–8 lekcí zdarma, poté si vyberete předplatné dle délky období, po které chcete aplikaci využívat – například na měsíc zaplatíte $5.99

Stáhněte si aplikaci pro: Android, iOS

Jazyk: angličtina, španělština aj.

appsftw
Zdroj: Web Appsftw

3. Bettermind: Česká aplikace vás za 30 dní naučí, jak sami meditovat

Bettermind vlastně zatím není aplikace, ale webová stránka. Její obrovskou výhodou je, že jako jediná je k dispozici v češtině. Jejím zakladatelem je Jan Hovad, který pracoval na byznys projektech v USA a Číně a založil několik úspěšných projektů. Stresu a shonu se proto nevyhnul a pro svoji vnitřní vyrovnanost využívá i zen-like techniky a hledá alternativní způsoby pro efektivní učení a práci. O projektu Bettermind říká:

„Bettermind vznikl na základě mé vlastní desetileté zkušenosti s panickými záchvaty, chronickými úzkostmi a dalšími zdravotními problémy, které jsem řešil. Když jsem po tak dlouhé době nalezl řešení jinde než v čekárnách ordinací, chtěl jsem ho publikovat ve snadno uchopitelné on-line podobě pro všechny ostatní. Cílem Bettermind je ukázat lidem techniky, které je naučí pracovat s každodenním zvládáním stresových situací. A to ať už se jedná o úzkosti, paniku či plné panické záchvaty nebo deprese či různé fóbie. Obsahuje know-how z více než 700 bestsellerů, které jsem za poslední 3 roky přečetl, opírá se o řadu mých experimentů, ale i poznatků od mých klientů, kterým individuálně pomáhám.“

Základní cesta k vnitřnímu klidu je 30 dní, kdy na každý den připadá jedna lekce, můžete si ji ale i prodloužit tím, že si do své cesty vložíte dle libosti či nutnosti dny bez meditace. Na své cestě budete získávat odznáčky podle toho, jaké úrovně jste dosáhli – od vyjukaného prvňáka až po moudrou sovu.

Že byste taky potřebovali pomoct či podpořit ve splňování vašich cílů? Tak na co čekáte? Registrujte se!

Názor BusinessAnimals.cz:

  • Velmi uživatelsky přívětivá a jednoduchá, díky postupnému vysvětlování principů je vhodná i pro úplné začátečníky. Pokud jste typ člověka, co k soustředění potřebuje co nejvíce eliminovat rušivé elementy, Bettermind se vám bude líbit – meditace nejsou podkresleny hudbou a nemusíte se soustředit na porozumění cizímu jazyku.

Základní přehled:

Cena: 4 lekce zdarma, poté si vyberete předplatné dle délky období, po které chcete aplikaci využívat – například na měsíc zaplatíte 900 Kč

Jazyk: čeština

unnamed
Zdroj: Web Bettermind

4. Smiling mind: Krátká meditace pro každý den

Tato jednoduchá a milá aplikace si vás získá svou jednoduchostí a přehledností. Byla vytvořena týmem psychologů v Austrálii a obsahuje meditace jak pro dospělé, tak i pro vaše ratolesti od sedmi let. Pro každý den zde najdete jednu krátkou meditaci, které stejně jako u Bettermind nejsou podkresleny hudbou.

Názor BusinessAnimals.cz:

  • I tato appka vás technikami mindfulness provede od začátku a vysvětlí jejich principy. Po celou dobu jejího využívání si můžete zobrazit jednoduchý přehled, který vám ukazuje celkový čas strávený meditací a dokonce i vývoj naší nálady – volíte si vaše aktuální rozpoložení před spuštěním a pak po skončení meditace, můžete tedy sledovat, jak na vás meditace působí. Mezi její další přednosti patří, že je zdarma.

Základní přehled:

Cena: zcela zdarma

Stáhněte si aplikaci pro: Android, iOS

Jazyk: angličtina

smiling mind
Zdroj: Aplikace Smiling mind

© 2024 imper.cz