Máte úspěch a chcete se o něj podělit s jinými? Podívejte se, jaké máte zajímavé možnosti

07. Srpen 2018

Úspěch se neměří jen penězi, drahými dovolenými a luxusními auty, jde také o sebereflexi a náhled nad společností. Možná i z toho důvodu firmy, které si vedou dobře, zakládají své charitativní organizace nebo pomáhají jedincům, aby se z jejich úspěchu mohl radovat i někdo jiný. Máte také chuť něco udělat? Poradíme vám, jak na to…

Nejčastější odpověď, kterou dostanete, když se zeptáte, na to, co dělají úspěšní lidé pro druhé: „Já ale posílám každej měsíc dvě stovky na UNICEF!.“ To je samozřejmě chvályhodné a je fakt, že kdyby každý člověk na světě poslal 5 korun, neexistovali by chudí lidé (samozřejmě laicky řečeno). Na druhé straně je mnoho možností, jak peníze lépe využít. Chápeme ale, že slovo charita se za posledních pár let začalo pojit s negativní konotací. Hlavně kvůli finančním únikům a prohospodaření. My se teď podíváme na jiné způsoby, jak si polechtat karmu a změnit někomu život.

Dobrovolnictví

Nabízí obrovské pole možností, kdy si každá firma i jednotlivec může vybrat, do čeho investuje svou energii i čas. ✴︎Můžete chodit seniorům do domova číst, nebo jim udělat zajímavé odpoledne tím, že jim představíte, co děláte a ukážete, jaké jsou teď vymoženosti. I tyto informace jsou pro ně cenné.
✴︎Společnými silami s vašimi kolegy můžete vyčistit a uklidit dětské hřiště a vymyslet zábavný den plný her, který zorganizujete.

✴︎Zajeďte do dětského domova a zjistěte, co je potřeba. O děti je většinou dobře postaráno, ale bohužel nejsou vůbec připraveny do běžného života. Mnoho z nich díky neznalosti jeho praktických stránek končí jako bezdomovci na ulici. Staňte se jejich mentory, lidmi, kteří je povedou k úspěchu.

✴︎Pro nevidomé jsou audioknihy úžasným zpestřením. Dostávají přístup do speciální knihovny, kde si mohou vybírat z různých žánrů. Máte hezký hlas? Nabídněte své služby pro načítání knih a pokud jste vydali knihu, zašlete její audioverzi do knihovny pro nevidomé. Určitě je potěšíte.

Věcné dary

K finančním darům jsme většinou skeptičtí, protože nemáme jistotu, že peníze k potřebným vůbec dorazí. Můžete ale nakoupit věci, které jsou opravdu potřeba. Pro maminky v úzkých například plenky, kosmetiku a hygienické potřeby, nebo pro ně uspořádejte kurzy jazyků či počítačových dovedností, které jim mohou pomoci v hledání lepší práce. Zajděte na školu, kde se potýkají s kvalitou technického vybavení. Podle velikosti budgetu jim můžete pomoci dokoupit vybavení nebo pomůcky.

Nakupujte z chráněných dílen

Výrobky vytvářejí většinou postižení lidé a díky vašemu nákupu se jim povede lépe. Sami si také můžete na svém pracovišti chráněnou dílnu můžete vytvořit.

Dejte zaměstnání

Změnit život můžete i tím, že některá místa ve firmě obsadíte postiženými nebo lidmi, kteří to v životě nemají jednoduché. Díky praxi u vás a pravidelnému přijmu si budou moci nastartovat život a kariéru. Ano, bude to stát trošku papírování, ale vyplatí se to.

Nabídněte placenou stáž nebo pomozte při studiu

Talentovaných mladých lidí je spousta, jen se pořádně rozhlédnout. Udělejte mezi nimi soutěž, nebo nechte školy, aby nominovaly… a vyberte ty, kteří si zaslouží, abyste jim zaplatili studia na vysoké škole, či zajistili placenou stáž u vás ve firmě.

A než se rozhodnete, která z možností s vámi nebo s firemní kulturou vaší společnosti rezonuje, můžete začít třeba tím, že budete o kousek laskavější ke svému okolí. Nic to nestojí, ale kouzlí to úsměvy a dobrou náladu.

 

© 2024 imper.cz