10× Lizzie Velasquez – nejšerednější žena světa: „Vždycky si vyberte štěstí. Bez rozmýšlení.“

20. Listopad 2014

[velikost_textu]

Narodila se se vzácnou chorobou. Měří 155 centimetrů a váží 25 kilogramů. Aby neumřela, musí jíst každou čtvrt hodinu. Nevidí na jedno oko. Má velmi slabý imunitní systém. Celé dětství byla šikanována ostatními dětmi. Je označována za nejšerednější ženu světa. Přesto se nikdy nevzdala…

Lizzie 1

Vyzkoušejte leady

„Je to zrůda, nebude chodit ani mluvit, zbavte se jí.“

To byla slova lékařů k Lizziiným rodičům, když se narodila. Narodila se s poruchou, kdy její tělo není schopno zpracovávat tuky. Její rodiče „rady“ okolí neuposlechli. Byla to jejich holčička. Vzali si ji domů a starali se o ni, jak nejlépe mohli. Byla jiná, ale stále měla úsměv od ucha k uchu. Nic hrozného z proroctví lékařů se nekonalo. Lizzie se naučila chodit i mluvit, ve školce se začleňovala do všech dětských aktivit, byla veselá a stejně jako ostatní prováděla různé lotroviny. Byla jiná, uvědomovala si, ale neřešila to…

Vstup do dospělosti tím nejhorším způsobem

Bylo jí právě 18 let, když v poštovní schránce objevila video. Video, na kterém byla ona sama – pouhých osm vteřin. Toto video shlédly více jak 4 miliony lidí a zanechali pod ním tisíce komentářů. Komentářů, které Lizzie doporučovaly, ať se zabije, ptaly se, jak může žít s takovým ksichtem, a další podobně odporné názory…

„Měla jsem tehdy volbu. Žít šťastně, nebo se vzdát a přiznat porážku. Vybrala jsem si to první. Bylo to rozumné. Každý chce žít šťastně.“

Lizzie se nenechala srazit na kolena, naopak. Rozhodla se, že dodělá školu, stane se motivačním řečníkem, napíše knihu a bude mít velkou rodinu. Dnes je jí 25 let, inspiruje lidi po celém světě, knihy už má na svém kontě tři, přičemž ta první s názvem Be Beautiful trhá čtenářské rekordy. Zatím se jí nevyplnilo akorát poslední přání, mít velkou rodinu, ale jak sama říká, je ještě dost mladá.

Lizzie 2

hledáme obchodníka

10 životních pravidel úžasné šeredy

Lizzie je důkazem toho, že i když svět stojí proti vám, můžete se mu postavit čelem a poprat se s ním. A Lizzie to dokázala – smekám před ní a fandím jí. Její životní pravidla?

1. Vaše hodnota není vyjádřena tím, co o vás říkají lidé kolem vás, nebo jak o vás smýšlejí. Lidé kolem vás neznají, neví, co cítíte, co umíte, jaký jste člověk. Dívají se na vás jen přes váš zevnějšek, všechno ostatní ignorují.

2. Lidem se někdy může přihodit něco opravdu škaredého. To, že se něco takového stane, je fakt. Nemusíte dokazovat lidem kolem, že to není vaše vina, nemusíte se omlouvat. I když je to třeba nespravedlivé, stejně s tím nic nenaděláte.

3. Nikdy nedovolte nikomu, aby vás nějak škatulkoval. Vy nejlépe víte, kým jste a čeho jste schopni. Nastavte si laťku vysoko a směřujte k cíli.

4. Vaše úspěchy jsou nejlepší odpovědí těm, kteří vás urážejí. Zahanběte je tím, co všechno zvládnete.

5. Na agresi neodpovídejte agresí. Nešiřte negativní energii. Nedočkali byste se štěstí.Lizzie 3

6. Milující rodina znamená strašně moc. Rodiče, kteří věří ve své dítě, formují jeho síly, schopnost vyrovnávat se i s nezdary a prát se s osudem.

7. Obtíže a trápení jsou nezbytnými podmínkami k růstu, pomáhají nám učit se, měnit se k lepšímu a dosahovat vrcholů.

8. Setkejte se s vašimi démony. Bude to třeba bolet, budete několik dní absolutně na dně. Ale pak najednou budete klidní a už vás nic nerozhodí.

9. Udělejte z nedostatků svou zbraň, posilněte se jimi.

10. Vždycky si vyberte štěstí. Bez rozmýšlení.

Lizzie 4

Text: Lucie Formanová

Foto: Lizzie’s Fan Page

[/velikost_textu]

© 2024 imper.cz