Jaký je lev obchodník? Když už se do něčeho pustí, musí to stát za to!

23. Červenec 2017

Po Rakovi přichází na řadu král zvířat Lev. Určitě znáte pořekadlo „bije se jako lev”. Má to tak i v businessu? Jaké jsou jeho silné a slabé stránky? Je lev ve znaku BusinessAnimals.cz oprávněně? To vše vám prozradíme v článku. Na závěr se opět dozvíte tipy pro obchodníky (i jejich okolí) ve znamení Lva.  

Lidé narození v datu 23. 7. – 22. 8., ve znamení Lva, jsou vitální, optimističtí a plní energie. Lvi mají spoustu nápadů, jsou přesvědčiví a schopni nadchnout druhé. Jsou soutěživí, pro výhru udělají maximum, proto ve skupině většinou vynikají. Mají přirozenou autoritu a jsou mistři v organizování a vedení týmu. Často se tak stávají jejich vedoucí. „Vedení firmy bylo s mými výsledky spokojené, takže mi po půl roce nabídli pozici Team Leadera. Byla to velká zodpovědnost, ale taky velká výzva. Je těžké dělat šéfa kolegům, se kterými třeba občas zajdete na pivo. Ale všichni to vzali a funguje to,“ říká obchodník Lukáš Novák pracující v telekomunikacích.

Lev se nebojí vzít na sebe zodpovědnost. Když už se do něčeho pustí, musí to stát za to. Zároveň je Lev dost chytrý na to, aby neplýtval energií a zbytečnou snahou. Své o tom ví Richard Pivrnec, produktový manažer ve společnosti Business Lease. „Začínal jsem na juniorské pozici ve společnosti Gorenje Kuchyně. Postupem času jsem se posunul až  na vedoucího franchise sítě značkových prodejen. Dalo mi to potřebné zkušenosti a sebevědomí. Proto jsem se rozhodl si s kamarádem otevřít vlastní obchod s kuchyňskými linkami. Poměrně rychle jsem pochopil, že je lepší mít za sebou někoho s kvalitním produktem a zázemím,“ dodává Richard.

Lev potřebuje slyšet proč“

Lev miluje svobodu a nezávislost a jde si přímočaře a sebejistě za svým. Potrpí si na otevřenost a férovou hru. Nemá problém přiznat svou chybu, ale to samé očekává od ostatních. Je velkorysý. Pokud mu chybu druhý vysvětlí, dokáže na nešťastnou věc zapomenout. Richard potvrzuje: „Založit si firmu s kamarádem byla zkušenost. Nejenže jsem přišel o firmu, ale i o kamaráda. Já ale musím mít okolo sebe kamarády. Potřeboval jsem vysvětlit, co se stalo, proč tak reagoval. Trvalo dlouho, než jsme měli příležitost o tom promluvit. Nakonec jsem vysvětlení přijal a odpustili jsme si navzájem,“ říká Richard.

Kdy Richard ocenil, že je Lev? „Musím říct, že charakteristika Lva na mě dost sedí. Lev je ambiciózní, chce být ve středu zájmu a chce být nejlepší. Asi proto jsem si prošel vším, chci se rozvíjet. A nejen to, přemýšlím nad tím, jak se rozvíjet. Nedávno jsem četl článek, že v budoucnu některé obchodnické činnosti budou vykonávat roboti. Tak přemýšlím nad tím, jak se posunout dál, aby mě roboti nenahradili,“dodává Richard. Lev rád slyší, že si lidé cení jeho práce, případně jeho samotného. Pokud mu chcete udělat radost nebo si ho naklonit, nešetřete chválou. Každý správný Lev rád slyší, jak je dobrý.

Přečtěte si také: Co prozradí znamení zvěrokruhu o tom, jaký jste obchodník?

Muž vs. žena ve znamení Lva

Muž i žena ve znamení Lva zpravidla nejsou žádní skrblíci. Lvi mají rádi kvalitní věci a nejen to, jsou ochotni utrácet za skutečný luxus. Muži Lvi jsou sice laskaví a štědří, ale někdy tak zaujetí sami sebou, že dokáží být proto občas netaktní a upřímní tak, až to zabolí. Není to ale z důvodu, že by vás chtěli záměrně zraňovat, ale protože jsou přímočaří a nemají rádi okliky a intriky. Jak cítí, tak i jednají. Ženy ve znamení Lva jsou to inteligentní, schopné a silné ženy. Taková Lvice rozhodně není zamlklá domácí hospodyňka, chce si budovat vlastní kariéru.

3 tipy BusinessAnimals.cz pro obchodníky ve znamení Lva:

  • Pokud Lev dosáhne úspěchu, budou to všichni vědět. On se však nechce vychloubat, ale ukázat, že to jde a vy toho můžete dosáhnout taky. Bohužel ostatní to tak nevnímají, zkuste proto poupravit sdělení.
  • O Lvu se říká, že má svoji hlavu a není moc tvárný. Ano, svoji hlavu má, ale tvárný je, akorát potřebuje vysvětlit, proč to má dělat.
  •  Lev vystupuje sebejistě a rozhodně. Někdy může sklouznout k arogantnímu chování, protože on je ten vůdce. Zkuste si na to dávat pozor. Tady by měla fungovat zpětná vazba, protože Lev si to ani kolikrát neuvědomuje.

Ve znamení Lva se narodil také Pavel Bouška. Jestli máte domácího mazlíčka, je dost pravděpodobné, že mu dáváte krmivo od Pavla Boušky. Jeho rodinná firma, kterou založil jeho otec, vyrábí krmivo pod značkami Brit, Carnilove, Canvit, Sam’s Field či Petit. Krmivo jeho značek dostávají například psi ve francouzské armádě či královský kocour v Malajsii.

Další známé osobnosti ze světa obchodu: Henry Ford, George Soros, Michal Horáček, Tomáš Chrnek, Jan Dobrovský, Jiří Hlavatý, Pavel Bouška, Ivo Valenta, Jan Světlík.

 

© 2024 imper.cz