20. Listopad 2017
Daniel Kosec, jeden z našich ambasadorů, má kryptoměny v malíku. V tomto článku se rozepsal o tom, jak kryptoměny mění a už změnily svět a jaké příležitosti, nejen investiční, nám mohou přinést.
Stačí se podívat na křivky, se kterými do světa přišel Bitcoin
Na první pohled se může zdát, že jde o zhodnocení – před rokem jsme kupovali 1 BTC za 15.000 Kč, dnes ho koupíte za 175.000 Kč, ale pravou krásu hledejte jinde.
I tady platí, že ta opravdová krása je uvnitř = Blockchainová technologie. V dnešním světě je tolik věcí špatně nastaveno. Všichni si to uvědomujeme. Doteď jsme však postrádali směr, který by měl šanci nás z toho vyvést. Systém bank, tištění peněz, podvody korupce spojená s centralizací moci.
Revoluce – Blockchainová technologie!
„Vytvořil jsem nový systém elektronických peněz, který je plně postaven na principech peer-to-peer sítě a nepotřebuje třetí stranu, která zajišťuje důvěru systému,“ prohlásil stvořitel Bitcoinu, když danou technologii publikoval v roce 2009.
Blockchain je revoluční technologie, na které stojí kryptoměny jako je například Bitcoin.
Představte si svět, kde nepotřebujete prostředníky. Svět, kde díky transparentnosti je korupce a tajné zvýhodňování neproveditelné. Svět, který nepotřebuje centrální moc k tomu, aby vše zaštiťovala. Revoluce nepřijde přes noc, nikdy nepřišla (otroctví, průmyslová revoluce, elektřina…), na to je až moc státní moc ekonomicky svázaná s bankami.
Blockchain je zcela transparentní, představte si to jako veřejnou účetní knihu přístupnou každému, je zabezpečená, decentralizovaná, nezávislá na jednom místě.
Blockchain dokáže jakékoli organizace, které ji používají, udělat transparentní, demokratické, decentralizované, efektivní a zabezpečené. S blockchainem se budeme setkávat stále více a více v následujích letech.
Oblasti, které jsou již blockchainem nejvíce ovlivněny:
1. Bankovnictví a platby
Je velmi pravděpodobné, že blockchain udělá s bankovnictvím to, co internet s médii. Tato technologie poskytne přistup k finančním službám lidem po celém světě i ve státech třetího světa, které nemají možnost, jak se k nim jinak dostat. Tato technologie umožňuje komukoli poslat peníze kamkoli po světě, téměř okamžitě a za minimální poplatky. Barclays (největší anglická banka) investuje a snaží se již dnes aplikovat technologii blochchainu kvůli výhodám zmíněným výše. Většina velkých bank již dnes investuje do blockchainových start-upů. V roce 2018 bude nějakým způsobem používat blockchain více jak 20 % bank.
2. Kybernetická ochrana
Přesto, že je blockchain jako veřejná účetní kniha, kde jde dohledat všechny transakce, data jsou verifikována a šifrována velmi pokročilou kryptografií, je tedy velmi složité je jednostranně měnit.
Blockchain nemá žádného prostředníka, takže se snižuje možnost pro korupci.
3. Ukládání dat na cloudu
Ochrana před lidskými chybami, hlídání toho, jestli třetí strana nezpřístupňuje vaše data dalším třetím stranám, navíc vše zabezpečeno pokročilou kryptografií.
4. Charita
Globální nedostatky u charit jsou neefektivnost (nevíme reálně, kolik z toho, co darujeme, opravdu dorazí tam, kam má. Četl jsem, že často jsou to nižší jednotky až desítky %) a korupce. Díky blockchainu si můžeme ověřit, že peníze dojdou přesně tam a v té správné částce, kam dojít mají.
5. Volby
Pravděpodobně jedna z těch nejdůležitějších věcí, které blockchain ovlivní. Často se stává, že se obviňují strany z manipulace voleb. Blockchain zabezpečí registraci kompetentních voličů i počítání hlasů. Jen legitimní hlasy se počítají a žádná ze stran s tím nemůže manipulovat. Volby budou více férové a demokratické.
6. Vlády
Systémy jsou pomalé a korumpovatelné. Blockchain omezí byrokracii, zvýší efektivitu, zabezpečení a transparentnost operací (Dubaj chce tuto část mít hotovu do 2020).
Zdravotnictví – spousta legislativy, nemocnice potřebují možnost, kam schovávat a kde zabezpečovat citlivá data, díky blockchainu půjde zajistit bezpečně i tuto část.
Energie – energetičtí producenti a uživatelé nemůžou nakupovat přímo jeden od druhého a musí přes prostředníky – díky Blockchainu tomu již tak být nemusí. 🙂
V jednoduchosti – kdekoli, kde je prostředník, který si něco přihazuje, tak mu můžete dát díky blockchainu sbohem, důvěryhodnost produktů už vám nebudou zajišťovat prostředníci, ale reálné názory dalších lidí.
7. Tvůj byznys
Pracuješ v oboru, kde jsou nějaká data či kde probíhá jakákoli směna, pak počítej s tím, že během pár let ti tam vlítne blockchainová technologie. 🙂
Avšak i tady to trošku spadlo v současnosti do sféry – GET RICH QUICK! A zapomíná se na to podstatné – TECHNOLOGII.
Je to logické, lidé jsou poháněni chamtivostí. V této sféře vzniklo za poslední roky nejvíce milionářů. A následující roky tomu nebude jinak. Nastává čas průkopníků.
Kdo by nechtěl využít příležitosti chytnout „nový Bitcoin“ a stát se „přes noc milionářem”?
Podívejte se na ten skok jen za rok… 13.11.2016
18.11.2017
Například Ethereum šel koupit před 3 roky jeden token za v přepočtu 0.311 dolarů, dnešní cena se pohybuje kolem 330 dolarů za kus, ROI 108887 %.
Tady ta šance stále je a do doby než si tento trh „sedne” či se zreguluje, můj odhad 3-5 let, je reálná a obrovská šance na úspěch i pro vás (oproti například sázení Sportky).
Pokud by vás toto téma zajímalo, určitě se na mě neváhejte obrátit.
Daniel Kosec, 28 let
- Majitel, investor, obchodník, kouč a kryptonadšenec,
- Networkings s.r.o., Cryptokingdom.cz, WEB, FB.
- Nejlepší rada: „Můžeš být úspěšný současně v materiálním i „duchovním“ světě.“ „Empatie je nejsilnější forma učení – vcítit se a opravdu vše prožít, vydá za roky zkušenosti.“
- Co pro mě znamená obchod: „Možnost hledat podobně smýšlející lidi, zábavu, vztahy, drive.“
- Moje obchodní mise: „Bořit stávající dogmata, měnit pohled na to, co člověk může a nemůže, ukázat nové pohledy a možnosti.“