Hoďte se do klidu i ve městě! Tady všude uslyšíte své myšlenky, když potřebujete tvořit

16. Červen 2018

Znáte to: tramvaj cinká, auta troubí, lidé se překřikují, v kanceláři o patro výš dupou jako sloni,  nemůžete se soustředit a vaše kreativita si díky tomu dala pauzu. Pulzující město je super inspirací, ale co dělat, když potřebujete opravdu ticho a klid na vymýšlení nové strategie, projektu nebo produktu? Pak můžete vyrazit na tato místa….

Myslíte si, že klid najdete jen v zapadlé vesničce daleko od velkého města? To samozřejmě ano, ale na druhou stranu, kdo má čas na odpoledne nebo kvůli pár hodinám klidné tvorby někam daleko cestovat, že? I ve městě najdete klid. Musíte jen vědět, kam za ním jít….

Vyzkoušejte leady

#Botanická zahrada

Je to vlastně překrásný park plný vzácných květin a rostlin. Nejvíce ceněná a božským klidem oplývající je v té pražské Botanické Japonská zahrada. Místní zahradníci ji pravidelně opečovávají a zastřihávají a jejich výtvory tak můžete z malých altánků nerušeně pozorovat. Botanických zahrad je po Čechách okolo padesáti. Že nevíte, kterou máte nejblíže? Udělejte si výlet s rodinou a najděte místa, kam se v případě potřeby můžete na chvilku zašít.

#Vrtbovská zahrada

Místo, kde na vás dýchne baroko a připomene, že i když se snažíme žít přítomným okamžikem, občas je fajn podívat se zpět a být vděčný za to, co už máme za sebou. Zahradní skvost je vyhledávaným místem pro svatby a má své místo i na seznamu památek UNESCO, ale pokud přijdete mimo svatební sezónu nebo dopoledne, tak si užijete klid a příjemnou procházku.

#Kostel

Ať už v něco věříte, nebo ne, kostely mají obrovskou atmosféru. S tím cílem byly také stavěny. Aby si v nich člověk připadal malý a nevýznamný a pod křídly něčeho mnohem většího a mocnějšího. Vyžijte toho, že na rozdíl od turistů, vy je máte pod nosem téměř na každém rohu. Zapomeňte na techniku, vypněte mobil a jděte se posadit na místa, která slyšela miliony modliteb a proseb. Třeba se stane zázrak a vám se rozsvítí .-)

Vyzkoušejte leady

#Knihovna

Ve správné knihovně smí znít jen šustění papíru při převracení stránek. Najděte si takovou, která nabízí i studovnu, kam se půjdete na chvilku se svými myšlenkami schovat před okolním světem. A ne, že místo práce budete číst knížky! 😀

✴︎Opravdový klid ve městě je Svatý grál✴︎

#Karlův most (před pátou ranní)

I hlučné město někdy na okamžik ztichne. A to hlavně ve chvíli, kdy se láme temná noc v nový den. A Karlův most je tou dobou snad nejkouzelnější. Nikde nikdo, chladný ranní vánek vám čechrá vlasy, první sluneční paprsky se probojovávají k vaší tváři a vy máte celou tuhle překrásnou scenérii nabitou energií jen pro sebe. Zhluboka dýchejte a nechte myšlenky volně plout. Nápad nebo řešení k vám dorazí co nevidět. Pak si vezměte blok a tužku, posaďte se do kavárny nebo na schod a vše si zapište…..

#Hřbitov

Zapomeňte na zombies a podobná strašidelná monstra, přes den je stejně nepotkáte :-). Po Británii a Skotsku jsou rozesety stovky malý hřbitůvků, které přes den slouží jako odpočinkové místo. Lidé si tam chodí v tichosti sníst oběd nebo vypít kávu. Možná si řeknete, že je to neúcta k zemřelým. Na druhou stranu právě ti tam mají veselejší život po životě, než u nás v Čechách.

Některé naše hřbitovy a hlavně náhrobní kameny jsou překrásné.. Texty na nich skrývají vzkazy, bolest, touhy… V tu chvíli si uvědomíte, jak je důležité s časem správně zacházet. Posaďte se na lavičku, poslouchejte šumění listů ve větru a vnímejte ten klid. Zkuste chvilku meditovat …nebo jen tak být….pak vám půjde tvorba jako po másle…

#Cafedu

Přemýšlí vám to lépe v noci nebo si chcete zavzpomínat na studentská léta? Zkuste se zastavit v nonstop studovně Cafedu. Wifina, cappuccino, tiskárna, klid a přátelské ceny vám zajistí to správné rozpoložení pro jakoukoliv tvorbu. A navíc tady můžete potkat další kreativní duše, které zapojíte do projektu.

#Parky

Skýtají příjemná zákoutí, kde se dá na dece tvořit a relaxovat. Musíte ale chodit tam, kde přes vás nebudou skákat nezbední psi a rozesmáté děti. V Praze Zkuste Dalejské a Prokopské údolí, kde se můžete toulat stezkami nebo park Cibulka, který sice chátrá, ale možná díky tomu nabízí temně kreativní atmosféru. Což ocení hlavně autoři knih.

Máte více času? Tak sedněte do auta, autobusu nebo na vlak a za klidem si zajeďte…

#Retreat.cz

Pokud to s tím tichem myslíte opravdu vážně, pak si zabookujte týden či dva v Beskydech. Retreat byl přímo vytvořen pro kreativce, kteří potřebují slyšet své myšlenky a daleko od města tvořit. Uvnitř máte vše, co potřebujte, od polohovacích stolů po rychlý internet a venku na vás čeká krásná příroda, která umí zahltit inspirací.

#Kubasova chalupa: Kubasovachalupa.cz

Potřebujete s týmem něco v klídečku rozlousknout? V Kubasově chalupě se budete mít jako v bavlnce. Je určena právě větším tvůrčím skupinám, které mohou využít i sál. V roubenkových pokojích voní dřevo a trůní inspirace a majitelé udělají maximum proto, abyste se cítili jako v bavlnce. Kubasova chalupa je takovým moderním nádechem starých časů.

Pronajmout si můžete také chatky, chaty a pensiony po celých Čechách. A mimo sezónu máte o svatý klid postaráno.

BONUS:

Chcete vyrazit na unikátní místa, objevovat krásy přírody a zákoutí své mysli a nenechat se u toho nikým rušit? Vyzkoušejte online službu bezKempu.cz, díky které se snadno vyhnete notoricky navštěvovaným lokalitám. To správné místo si najdete a rezervujete online. V nabídce jsou nejen rekreační areály, ale i soukromé zahrady, lesy, parky nebo historická stavení. Spát ale můžete i ve stanu nebo karavanu. Prostě idylka….

 

Foto: Pavel Florian, Farnost sv. Cyrila a Metoděje Praha – Karlín, wikimedia a facebookové profily zmíněných míst

© 2024 imper.cz