10 míst na Praze 1, kde si s klientem dáte rychlé kafe!

04. Listopad 2015

Sales je o rychlosti a efektivitě – proto platí, že jakákoli ušetřená minuta, natož čtvrthodina přejíždění, znamená body navíc. V našem kavárenském seriálu jsme se tentokrát zaměřili na fast and furious, tedy místa na Praze 1 a 2, která jsou snadno dostupná z metra, můžete si v nich za relativně levný peníz dát hned několik schůzek najednou či případně přeběhnete na jiný meeting. Není náhodou, že většina míst se pohybuje okolo Václaváku. Heslem dnešního článku je tedy rychlost – zhltněte ho a vzhůru do obchodů!  

1. Divadelní kavárna Studia Dva 

Zdroj: Facebook Studio Dva
Zdroj: Facebook Studio Dva

Lokace: Pasáž Paláce Fénix, Václavské náměstí 56, Praha 1

Vyzkoušejte leady

Otevírací doba: 8:30–23:00

Web: studiodva.cz/kavarna

Jedinečné místo přímo v centru Václavského náměstí, které má navíc uměleckého ducha. Klienta rozhodně neurazíte snídaní pro ranní ptáčata od 8:30 do 11:00 hod. a tip jsme dostali i na místní polévky a bezlepková jídla. Bonus, který při rychlé schůzce patrně nevyužijete, ale poslouží jako icebreak, je, že se zde často osobně objevují herecké osobnosti nejen z divadla Studio Dva.

2. Starbucks Coffee

Zdroj: Facebook Starbucks Česká republika
Zdroj: Facebook Starbucks Česká republika

Lokace: Václavské náměstí 40, Praha 1

Otevírací doba: 7:00–23:00

Domluvte si konzultaci

Web: www.starbuckscoffee.cz

Síť oblíbených kaváren představuje místo, kde s jistotou víte, že je rychlá obsluha a můžete si zde naplánovat i několik schůzek po sobě. Hlavní vize Starbucksu je podpořit a rozvíjet lidského ducha, a ať už máte na jejich kafe názor jakýkoli, pravdou je, že se zde většinou příjemně a nerušeně sedí a obsluha vás nechá na pokoji, i když už máte frappuccino dvě hodiny vypité. Starbucksů je v Praze hned několik, v centru doporučujeme určitě ten dvoupatrový uprostřed Václavského náměstí.

3. Cafe Cacao

Zdroj: Facebook Cafe Cacao
Zdroj: Facebook Cafe Cacao

Lokace: V Celnici 4, Praha 1

Otevírací doba: 8:30–22:30

Web: cacaoprague.cz

Atraktivní kavárna na schůzky jako dělaná. Kousek od zastávky Náměstí Republiky, a přesto v klidném prostředí se nachází jeden z oblíbených podniků pražských obchodníků. Cacao je skvělá varianta pro zdravou snídani – toasty, dezerty, džusy i raw dorty jsou vyrobeny z těch nejkvalitnějších ingrediencí. Klient se zde bude cítit dobře, obsluha je profesionální a nezdržuje ani přípravu smoothies. Objednávky dostanete rychle – a s nimi snad i nový deal!

4. Restaurace Duplex

Zdroj: duplex.cz
Zdroj: duplex.cz

Lokace: Václavské náměstí 21, Praha 1

Otevírací doba: 10:00–0:00

Web: www.duplex.cz/restaurant

Mezi oblíbené podniky patří také zázemí hudebního klubu a zároveň restaurace Duplex. Šéfkuchař Eldad Sasson vaří fenomenálně a můžete si zde vychutnat opravdu lahodná jídla. Toto místo se nachází přímo v centru Václavského náměstí a není snad potřeba dodávat, že příjemné a krásné prostředí je zde doplněné výhledem na rušné město. Byl by určitě hřích sem přijít pouze večer – zkuste Duplex na schůzky.

5. Kavárna Creperie

Zdroj: Facebook Kavárny Creperie
Zdroj: Facebook Kavárny Creperie

Lokace: Nákupní centrum Palladium, náměstí Republiky 1a, Praha 1

Otevírací doba: 9:00–22:00

Web: www.kavarnacreperie.cz

Tato kavárna v Palladiu je ideálním místem pro několik schůzek po sobě. I přesto, že je součástí nákupního centra, nemusíte se bát, že byste neměli klid na práci a klienta (na rozdíl například od Costy v přízemí, která připomíná rušný úl). Mezi schůzkami se občerstvíte saláty, toasty a potěšeni budete i širokým výběrem francouzských palačinek crepes a galettes.

6. Costa Coffee

costa
Zdroj: Facebook Costa Coffee Czech Republic

Lokace: Václavské náměstí 794/38, Praha 1

Otevírací doba: 7:30–20:30

Web: http://www.costa-coffee.cz/kavarny

Síť kaváren Costa Coffee nemusíme více představovat. Jen v Praze jich najdeme několik. Konkrétně nabízíme tip na jednu z nich, a to v pasáži Rokoko, která se nachází nejvíce v centru a opět v srdci Václavského náměstí – na rozdíl od té dole na Můstku není tak zasekaná turisty a nabízí klidné prostředí. Na rychlou obchodní schůzku jako dělaná, najde se zde i něco k zakousnutí nebo dezertního pro dodání energie.

7. Kavárna Muzeum

Zdroj: kavarnamuzeum.cz
Zdroj: kavarnamuzeum.cz

Lokace: Vinohradská 1, Praha 1 (budova Národního muzea v Praze)

Otevírací doba: 9:00–19:00

Web: http://www.kavarnamuzeum.cz/contact/

Místo, které je v centru hned na metru, poskytne příjemné posezení a bohatou historii. Rychle sem přeběhnete z předchozí schůzky z jiné kavárny a můžete navázat další spolupráci. Vše, co si tady objednáte, je založeno na kvalitních a čerstvých surovinách. Nelze opomenout také netradiční a originální prostory, laděné do retro stylu 70. let. Oblíbený je zde bezpochyby farmářský chléb a špičková káva z české pražírny DoubleShot.

8. Kavárna KAFE DAMU

Zdroj: Facebook Cafe Damu
Zdroj: Facebook KAFE DAMU

Lokace: Karlova 26, Praha 1

Otevírací doba: 9:00–24:00, Ne 16:00–24:00

Facebook: https://www.facebook.com/kafedamu

Posuňme se nyní trochu do uliček staré Prahy, kde se také může stát, že potřebujete cool místo na schůzku. Kousek od Karlova mostu a ne tak daleko od metra Staroměstská se nachází náš další tip. Jedná se o příjemnou kavárnu KAFE DAMU, která je v provozu od loňského roku. Minimalistický interiér, fenomenální prostředí s dokonalým provedením baru jistě udělá na klienta dojem. Příjemná a rychlá obsluha vám nabídne široký výběr kávy, všelijakých dortíků a jídel. Příjemný bonus? Můžete tady potkat nejednu významnou osobnost.

9. Kavárna Pražírna

Foto: Pavla Lokajová

Lokace:  Lublaňská 676/50, Praha 2

Otevírací doba: 8:30–22:00

Web: http://kavarnaprazirna.cz/

Posuňme se tentokrát ještě na „Ípák,“ kde se na schůzky často využívá voňavá Kavárna Pražírna. Přestože je docela busy, nestává se, že byste na obsluhu nebo placení čekali. Pokud plánujete zůstat déle, doporučujeme rezervovat si stůl – ač jsou její prostory velké a skládají se z několika místností, přece jen se jedná o populární podnik na červeném metru. Doporučujeme, pokud chcete na klienta zapůsobit příjemným dojmem. Skvělou výběrovou kávu nemusíme zmiňovat, že?

10. Cake Cafe

Zdroj: Facebook Cake Cafe
Zdroj: Facebook Cake Cafe

Lokace: Jungmannovo nám. 21, Praha 1

Otevírací doba: 8:00–21:00

Web: http://www.cakecafe.cz/

Pohodovější a cenově příjemnější podnik na business schůzky byste u Václavského náměstí pohledali. Dobrá poloha pár kroků od výstupu z Můstku, vkusný interiér a profesionální obsluha, k tomu dobré snídaně a skvělé obědové wrapy do stovky. Všechno tohle vám na schůzce hraje do karet, využijte toho! A pokud se ve vašem případě jedná o schůzku večerní, zaujme vás jistě barová nabídka vín a drinků.

Napište nám do komentářů, kam chodíte rádi vy (snad vám to tam moc nezabereme!) nebo co naopak ostatním obchodníkům z hlediska rychlosti nedoporučujete!

© 2024 imper.cz