5 jobů v inovativních firmách, které posouvají svůj obor kupředu

09. Říjen 2016

Z našich průzkumů, ať už kvantitativních mezi registrovanými obchodníky na BusinessAnimals.cz nebo kvalitativních, které děláme osobně s některými z vás na našich neformálních MeetUpech, vyplývá, že důvodem číslo jedna, proč vás zajímají některé pracovní příležitosti a jiné ne, je skutečnost, že v některých firmách se dá růst a jinde méně. Obchodník par excellence se klidně pustí do neznáma, ale potřebuje za sebou vidět výsledky. Daleko radši se tak pustí do projektu, kde je INOVACE na denním pořádku, než do zavedeného korporátu. Dnešní výběr příležitostí bere v potaz hlavně možnost růstu.

1. Greytech – interiérový design není jen pro holky

img_3322

Domluvte si konzultaci

O tom, že business světové úrovně se dá dělat z malého města na Moravě, jsme se přijeli přesvědčit do Valmezu. Roman Ševeček, se kterým vyjde v tomto měsíci nabitý rozhovor, se nebojí riskovat. Díky tomu vybudoval společnost, která nejenže vyrábí posuvné dveře a vestavěné skříně z materiálů a za použití technologií, které najdete spíš na světových veletrzích než v českých prodejnách, ale která je hlavně odvážná. „Někdy si říkám, do čeho všeho jsme se to pustili a že nám tyhle velké odvážné zakázky vyšly, ale o čem jiném inovace jsou?“ Romana chcete poznat a pracovat po jeho boku!

2. Nonstop Recruitment – mezinárodní výzva!

jobs-rijen

Studujete, jste čerstvě po škole nebo měníte obor? Vypracujte se k hmatatelným výsledkům v rámci trainee programu Nonstop Recruitment, personální agentury, která se rozhodla přinést do Prahy trochu londýnského prostředí a komerčního pohledu na recruiting. „Recruiter je hlavně obchodník a je dobře na něj takto nahlížet. Sales smýšlení ho motivuje dělat práci s dlouhodobým přesahem, což je v tomhle oboru potřeba jako sůl,“ prozradil nám zakladatel Kevin Smith.

Atmosféra mezinárodního officu, navíc v moderních vzdušných kancelářích Danube House na Rohanském nábřeží, vás strhne. U jednoho stolu volají Italové, stojí a vášnivě gestikulují, vedle probíhá leadership školení nebo interaktivní role play. Chcete si to taky zkusit?

3. Kompass – pomáhejte českým firmám expandovat do zahraničí    

robertoman1

Jak pro obchodníky, kteří hledají nové klienty, tak pro nákupčí, kteří shání dodavatele, je dnes velice obtížné najít kvalitní informace. Na takové hledání není ani moc času. Databáze firem Kompass, která propojuje více než 5 milionů firem ze 70 zemí a pomáhá českým firmám být vidět, když exportují do zahraničí, obrovsky usnadňuje celý proces. A to je sakra výhoda, když tenhle produkt prodáváte. A pro jednatele Roberta Tomana hlavní důvod, proč tuhle práci dělá. „Naplňuje mě, že pomáhám českým firmám prorazit v zahraničí.“ Obchodní tým mu funguje na dálku, i strojírenským firmám prodává po Skypu a neustále inovuje.

4. Finio – učte se od šéfa, co obor miluje

finio1

Pohledávky nejsou na první pohled atraktivní obor, tahoun Finio.cz Ivan Wolf je však do oboru tak zažraný, že dokázal strhnout spoustu mladých obchodníků a obchodnic, aby s ním do businessu šli. Sám se učil od Holanďanů a ve chvíli, kdy chtěli českou pobočku zavřít, svou vášeň nevzdal, odkoupil know-how, celou společnost inovoval a úspěšně etabloval jako naprostou špičku na zdejším trhu. „Software mě fascinuje, proto ho neustále ugradujeme. Klienti tak od nás nekupují jen službu, ale skutečné výsledky, a obchodníci se můžou spolehnout na špičkový produkt,“ říká Ivan Wolf v rozhovoru.

5. SynopsIS Technologies – pomozte inovovat právní prostředí v Česku

business-animals2

Tech prostředí se prolíná s dalšími obory a vznikají skutečně zajímavé průsečíky. Tak jako v podobě této pracovní příležitosti ideální pro mladé pracovně zkušené studenty nebo lidi s 2letou praxí v salesu. Pracujte v prestižním oboru práva a pomozte ho připravit na výzvy 21. století. Kontakty, které si ve velkých i menších kancelářích uděláte, vás mohou profesně zabezpečit na celý život.

© 2024 imper.cz