24 hodin s obchodníkem Jiřím Černým z Bookio.cz

14. Leden 2015

Jako obchodník působí Jirka v rezervačním portálu Bookio.cz teprve třetí měsíc. Dřívě hodně cestoval, zejména při studiu, a působil na různých pozicích v HR, rozvoji a vedení lidí. Jak vypadá jeho den ve startupu, který zajišťuje rezervace v restauracích se slevou?

Profilovka_BA

7:45 Začíná nový den. Přestože obchodní setkání není o oblečení, s prvním dojmem může pomoct.

bookio1

hledáme obchodníka

9:00 Ráno považuji za nejdůležitější část dne.

Rozhodnutí, že den bude stát za to, vzniká už při probuzení. Skvělý místo na ranní kávu a vyřízení mailů pomáhá tohle rozhodnutí zhmotnit.

bok2

10.05 Teď ale rychle do práce na válečnou poradu.

Shrnutí výsledků za předchozí týden, cíle na týden následující a plány na příští měsíce.

bok3

10.55 Aby nezůstalo jen u prázdných řečí, je potřeba zvednout telefon a domluvit si obchodní schůzky na následující dny.

V tomto duchu se nese celý zbytek dopoledne. Protože je každý klient jiný, je důležitý se na hovor dobře připravit a vědět, jaká slova volit.

Vyzkoušejte leady

bok7

16.30 Byznys od stolu neuděláš, proto je na čase vyrazit do terénu na domluvené schůzky, které zaberou většinu odpoledne.

Spolupracujeme s těmi nejlepšími, tak se člověk dostane na opravdu zajímavá místa.

bok4

19.00 I když mě práce baví, rád si od ní odpočinu.

Abych si pročistil hlavu a trochu rozhýbal tělo, rád si zahraju squash nebo tenis. Tentokrát jsem ale v roli diváka a místo po raketě sahám po vlajce a pivku.

bok5

21.30 Doba je rychlá a konkurence velká. Když se chceš prosadit a být nejlepší, je užitečný pro to něco dělat. Před spaním proto ještě nějaká příprava a učení.

bok6

 

© 2024 imper.cz