10 pravidel úspěchu podle Jima Rohna

1. 2. 2016 +

Inspirace

Přestože pro mnoho lidí je Jim Rohn neznámou osobností, jeho životní příběh může mnohé inspirovat. Z doplňovače zboží v obchodě se vypracoval až na viceprezidenta jedné z velkých amerických společností Nutri-Bio. Nejznámější je ovšem především svými přednáškami o osobním rozvoji a svým vlivem na tento průmysl. Za svoje zásluhy byl oceněn národní řečnickou organizací za excelentní projev. Svými motivačními projevy změnil životy mnoha lidí k lepšímu a přivedl je na cestu, kterou se báli jít. Přečtěte si jeho 10 pravidel úspěchu a nechte se inspirovat.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

1. Pojďme do toho!

„Ve svých projektech nejsem nikdy sám. Ve dvou, ve třech nebo více osobách lze vždy dosáhnout něčeho jedinečného. Důležité je, aby vám někdo řekl: ‚Pojďme do toho‘. Hodnota slova ‚pojďme‘ je na tom to zásadní. Ve více lidech jsme schopni dobýt svět.“  Proto neváhejte a najděte si partnera, který půjde za úspěchem s vámi.

2. Vyhledávejte dobrodružství

„Oženit se je risk, mít děti je risk, investování peněz je risk. Nežádejte o bezpečí, ale o dobrodružství. Lepší žít 30 let v dobrodružství, než 100 let sedět tiše v rohu v bezpečí. Nebojte se překonat váš strach a vydejte se dobrodružství naproti. Jedině tak můžete dosáhnout úspěchu.“ To vše radí Jim Rohn, abyste mohli uspět. Mnoho lidí se bojí začít podnikat, protože si stále říkají „ale co když..“ a bojí se svého neúspěchu. Překonejte svůj strach a začněte vyhledávat dobrodružství.

3. Pracujte na sobě

„Když pracujete tvrdě v práci, vyděláte si na živobytí. Když budete pracovat tvrdě na sobě, vyděláte jmění.“ Jim Rohn radí, abychom se zaměřili na svoji osobnost a rozvíjeli se dál. „Nedělejte jen to, co musíte v práci, ale pracujte na své osobnosti a zvyšte svoji hodnotu na trhu práce.“ Zvýšíte tak svoji kvalifikaci a tím získáte i větší šanci na úspěch.

4. Mějte svůj důvod

„Osoba, která má ve svém životě důvod, proč něco dělá, má zároveň i cíl, který ho táhne dál. Mějte důvod, proč to všechno děláte. Někteří lidé jsou vázáni na minulost, někteří se nechávají odtahovat od svého cíle věcmi v přítomnosti. Ale když máte jasně napsaný svůj důvod, proč vše děláte, pomůže vám to jednodušeji překonat překážky na cestě. Mějte důvod, který přesahuje tento den, týden i rok. Něco, co vás táhne do budoucnosti.“ Čím silnější důvod budete mít, tím více se vaše mysl i srdce dokáže na tento důvod zaměřit. „Důvod je jedna z největších sil, která vás bude popohánět dál.“

5. Sněte

„Musíte snít. Vaše lepší budoucnost je váš sen pro vás a vaší rodinu. Kam pojedete na dovolenou či čím budete. Musíte mít něco, o čem budete snít a co bude inspirovat vaši duši.“ Sny vám pomohou překonat špatné dny a odpoutat se od negativních věcí. „Bez snů ztrácíme svoji osobnost a své srdce,“ zdůrazňuje Jim Rohn.

6. Nikdy se nevzdávejte

„Zvládnu to, nebo zemřu“ je přísloví, kterým se řídí Jim Rohn. Jako malí jsme se museli stále zvedat a padat, dokud jsme se nenaučili chodit. I tak to funguje v podnikání. Nikdy se nevzdávejte toho, čeho chcete dosáhnout, nezáleží na tom, jak dlouho vám to zabere. Nevzdávejte se a běžte za svým cílem. Jednou toho cíle dosáhnete. „Odhodlání znamená, že si sám sobě slíbíte, že se nikdy nevzdáte.“

7. Spoléhejte se sám na sebe

„Je důležité, abyste sami se sebou mohli počítat. Narodili jsme se jako samostatná osoba a stejně tak byste měli umět fungovat.“ Převážně se spoléhejte sám na sebe. Naučte se, že jste osoba, která je zodpovědná sama za sebe. Jak během obchodních jednání, tak v životě. Zároveň Jim Rohn radí: „Nikdy si nestěžujte a nikdy nevysvětlujte.“ Žijte svůj život tak, jak ho chcete žít vy.

8. Učte se od ostatních lidí

Jednou z cest, jak rychleji uspět, je učit se od ostatních lidí. „Učte se tím, co vidíte. Když budete lépe sledovat ty, kterým se daří a kterým ne, dokážete lépe porovnat to, co děláte, s tím, co byste dělat měli či neměli pro váš úspěch.“ Poslouchejte ty, kteří mají něco, co vám mohou předat. Od nich získáte nejužitečnější informace. „Čtěte knihy, které potřebujete číst, abyste byli takoví, jací chcete být. Nakonec je důležité rozdělit a zhodnotit informace podle toho, které se vám budou hodit a které můžete použít,“ zdůrazňuje Jim Rohn. Zároveň přidává: „Naše životy jsou nejvíce ovlivněné tím, co se naučíme a co víme.“

9. Řekněte: „Už toho mám dost!“

Nechuť je negativní emoce, ale může mít pozitivní vliv. Konečně si můžete říct: mám už dost!“.

Rádi byste začali podnikat, ale stále jste zaměstnaní na pozici, která vás nebaví a nenaplňuje? Řekněte si, že už máte dost. Nastudujte, jaké podmínky musíte splňovat, abyste začali podnikání vašich snů, sežeňte si potřebná povolení a vydejte se do lepší budoucnosti. Nebo byste rádi dostali pozici v práci, na kterou nemáte potřebné vzdělání? Doplňte si ho. „Řekněte si, že už máte dost se svým současným zaměstnáním, a změňte to, co vám brání v úspěchu.“

10. Myslete pozitivně jako bohatí

„Pesimismus je smrtelná nemoc, kvůli které se vždy díváme na negativní stránku věci. Pesimista se nikdy nesnaží hledat, co je správně, ale co je špatně.“ Neobklopujte se negativními věcmi. Čtěte pozitivní věci a obklopujte se pozitivními lidmi. Dávejte si pozor na to, jaké myšlenky vpouštíte do své hlavy. Jen tak můžete žít pozitivní život směřující k úspěchu. “Co si o sobě myslíte, tím se stanete,“ zdůrazňuje Jim Rohn.

Mnoho lidí hledá problémy tam, kde nejsou. Hledají to, v čem neuspějí, místo toho, aby se snažili dostat na vrchol. „Pesimisti vždy vidí sklenici prázdnou. Ale vždy záleží na tom, jak se na věci díváme,“ vysvětluje Jim Rohn. To, jak věci vidíme, ovlivňuje vše nejvíce, nezáleží na tom, jaké jsou tyto věci ve skutečnosti. O čemkoliv celý den přemýšlíte, se promítne v tom, co máte a co dokážete.

Foto: theworryfreelife.com