10 pravidel úspěchu podle Jima Carreyho

16. Únor 2016

I přestože Jim Carrey vyrůstal v chudší rodině, která nebyla schopná podporovat jeho herecké ambice, vypracoval se na jednoho z nejlepších a nejúspěšnějších kanadských herců. Začínal od nuly v comedy clubu v Torontu a postupně díky své píli a talentu začal získávat známější a známější role jako například ve filmech Grinch či Yes Man. Svých úspěchů dosáhl nejen svým talentem, ale i dodržováním několika zásad. Přečtěte si jeho 10 pravidel úspěchu. 

actor-jim-carrey-poses-lacmas-50th-anniversary-gala-los-angeles-california-april-18-2015

Vyzkoušejte leady

1. Představujte si svůj úspěch

„Vždycky jsem si představoval, že o mně režiséři nebo lidé, které uznávám, mají zájem. Byla to jen představa, v té době jsem nic neměl, ale pomáhalo mi to. Celé ty představy byly jen o tom, že jsem si připadal líp.“ Přestavujte si věci, kterých chcete dosáhnout. Jim Carrey je výborným příkladem, že úspěch neskončí jen u představ.

2. Přijímejte výzvy ke svému prospěchu

„Snažím se výzvy brát jako něco prospěšného, čím se můžu zabývat tím nejproduktivnějším způsobem. Vymyslete si svůj vlastní styl, jak se budete výzvami zabývat, to je to, co je na tom zábavné.“ Jak zdůrazňuje Jim Carrey, je důležité nebát se překážek a výzev. Naopak výzvy mohou být často něco, co vám pomůže dostat se dál.

3. Sledujte svoji vášeň

„Celý život jsem tohle chtěl dělat, takže mi nepřipadá, že to dělám teprve chvíli. Je to něco, po čem jsem celý život toužil.“

4. Buďte tvůrci

„Věřím ve svoji schopnost něco udělat. Všichni jsme tvůrci, každou myšlenkou, každým činem. Každý moment způsobí něco ve vašem životě.“ Nebojte se, že nedokážete vytvořit velké věci jako ostatní lidé. Každým svým činem dokážete udělat alespoň malou změnu ve svém životě a pohnout se dál směrem k vašemu úspěchu.

5. Riskujte tím, že budete sami sebou

„Vy už víte, kým jste. Nenechte nikoho, aby bránil světlu, které z vás září. Nenechte nikoho, aby zabránil tomu, abyste zazářili.“ Jak radí Jim Carrey, důležité je být sám sebou.

6. Dělejte kompromisy

„Nemám žádné vzdělání. Nemám ani diplom ze střední. Mohl jsem skončit jako čistič nádobí, ale rozhodl jsem se dělat něco kreativního. Pracoval jsem jako bavič v zábavním klubu. Byla to moje verze kompromisu.“ Přestože si myslíte, že nemáte dostatečnou kvalifikaci pro úspěch, nemusí to být pravda. Stačí udělat jen kompromis mezi tím, co nechcete dělat, a tím, co je podobné tomu, o čem sníte. Jim Carrey ještě dodává, že u kompromisu to nekončí: „Často mi šéf říkal, že nemůžu něco dělat, protože je to moc drahé nebo náročné. Byl jsem frustrovaný, ale často to byla cesta k něčemu lepšímu. Když se vám něco nepodaří, věřte, že je to proto, že na vás čeká něco jiného. Jen musíte udělat kompromis. Obětovat něco pro něco lepšího.“

7. Nenechte strach, aby vás držel zpátky

Jim Carrey věří, že spousta z nás je ovládána strachem: „Jsme schopni dělat na tomto světě skvělé věci. Často jsme ale obklopeni dvěma pocity: láskou a strachem. Vyberte si lásku a dělejte skvělé věci.“ Nenechte se už ovládat strachem a začněte dělat věci, které vás naplňují.

8. Věřte

„Dostanete to, když věříte, že to máte. Spousta lidí jen čeká na to, kdy k nim něco samo přijde, ale to je špatný způsob. Musíte věřit, že to, co chcete, už máte.“

9. Mějte svůj záměr

Jak Jim Carrey zdůrazňuje, nic není stvořeno samo o sobě: „Náš záměr je všechno na této planetě. Ani jediná věc nebyla vytvořená bez záměru.“ Proto přemýšlejte nad tím, proč děláte věci, které děláte, a najděte si svůj vlastní záměr.

 10. Využijte šance

„Celý svůj život strávíme tím, že se bojíme duchů a zvolení si životní cesty. Jsme obklopení strachem a bojíme se o něco požádat vesmír. Já jsem ale příklad, že to funguje.“ Nebojte se využít šancí, které se vám naskytnou. Je to jedna z možností, jak můžete uspět na své životní cestě. Jim Carrey ještě dodává, že když využijeme šance, je to jediný způsob, jak dělat věci, které milujeme.

© 2024 imper.cz