Jaké oblečení si nejčastěji vybírají trendy ženy?

03. Leden 2022

Držet krok s nejnovějšími trendy může být složité. Pokud si ale vezmete k srdci pár univerzálních rad ohledně nákupu oblečení i klasických základních kousků, můžete být naprosto v klidu. Trendy vám totiž nikam neutečou, pokud se zaměříte na to, jak k nim přistupovat. Rozvaha a klidná mysl jsou dobrým startem.

Není důležité jen to, jaké kousky si pořídit, ale také JAK si je pořídit. Základní pravidla, která jsou automatická, ale možná třeba ne, je proto dobré zopakovat: 

  • Nekupujte si nic jen pro jednu příležitost. S největší pravděpodobností totiž daný kousek na sebe už nevezmete. Univerzální oblečení je klíč. Vybírejte takové kousky, které se dají dobře kombinovat, vrstvit, sladíte je s různými kousky, které už máte doma. A také se hodí na více než jednu událost. 
  • Nepořizujte nic, co vám úplně nesedí. Znáte to. Do tohohle zhubnu, do tohoto přiberu, tohle si zapošiju, tamto se vytáhne. Časem ale přestanete věc, která vám není stoprocentně pohodlná, nosit. A to je začátek konce. Vašeho kousku. Ve vašem šatníku. 
  • Ne všechny trendy jsou univerzální. Přizpůsobte je podle svého vkusu i své postavě. V něčem se nemusíte cítit dobře. Něco vám ale naopak může méně slušet. To, že je něco trend zkrátka neznamená, že to pasuje všem. 
  • S tím souvisí i to, že byste měli být imunní vůči oblečení, která jsou v „akci“, „výprodeji“, nebo je to zkrátka „výhodná nabídka, která se nebude opakovat“. Kolik takových kousků jste domů už pořídili? A kolik aktivně nosíte? 
  • Objevujte. Nové materiály, nové střihy, nové značky. Díky tomu budete víc otevřeni novým možnostem a třeba objevíte něco, co bude přesně pro vás. 
  • Třiďte šatník. Pravidelně, klidně několikrát za rok. Pošlete dál věci, které nepotřebujete a nenosíte. A ponechte si jen takové, které skutečně tvoří váš šatník. A ne jen obsah vaší skříně. 

Na https://modivo.cz/c/damske/obleceni můžete dohledat třeba takové kousky, které vám v šatníku opravdu chybí. 

Univerzální kousky jsou to pravé stylingové

Každá žena chce vypadat pěkně. A víte, v čem se jí to pořadí? V takových kouscích, ve kterých se sama cítí dobře a pohodlně. To jsou většinou univerzální druhy oblečení, kterým se také říká základní šatník. Jedná se o věci, které by měla mít v šatníku každá žena bez ohledu na věk, povolání, vkus.

Jsou to třeba černé džíny, bílá košile, klasické obyčejné bílé tričko, sako, kožená bunda, sukně, jednoduchý a kvalitní svetr, dlouhý cardigan, psaníčko a velká kabelka. Vzali jsme si na paškál i dvě stálice pro letošní zimu: kabáty a over size svetry.

Univerzální kabát do velké i malé zimy

Jedním ze základních kousků v šatníku je i univerzální kabát, který využijete na podzim, během zimy i v chladnějších jarních měsících. Je to ikonický kousek v šatníku každého, kdo miluje elegantní vzhled. Dobře padnoucí kabát je investice, která vám vydrží zpravidla několik let. Zaměřte se na nadčasovost i univerzálnost. Vezměte v potaz to, kolik vrstev pod něj chcete nosit. Podle toho si zvolíte takový, která je upnutý na tělo anebo volnější. Délku kabátu pak také volte podle toho, co nosíte pod ním. Kabát by měl být vždycky delší, než jakékoliv sako nebo kardigan pod ním. 

TIP: Velký výběr kabátů najdete třeba tady: https://modivo.cz/c/damske/obleceni/kabaty.

Oversize svetry mají sezónu. Zase.

XXL svetry ještě nějakou tu dobu v našich šatnících rozhodně budou mít své místo. Aby ne – jsou pohodlné, zahřejí a člověk se v nich může ztratit. Nahrazují také velké mikiny, které tímto spadaly do ležérního stylu, akorát svetry vám dodají spíš punc luxusu. Trendy jsou krémové odstíny, výrazné pletení cable nit i roláky. Můžete je použít jako šaty, klidně je můžete přepásat páskem a zvýraznit si tak pas. Elegantně se ale dají také vrstvit a kombinovat s košilemi. Ačkoliv se to na první pohled může zdát jako nesmyslná kombinace, nenuceně a uvolněně vypadají spolu se šaty. Zvolíte-li lehčí úplety a košilové šaty, nešlápnete vedle.

© 2024 imper.cz