Jaká pravidla business módy bych měla mít na paměti?

02. Březen 2022

Byznys styling žen není jen uměním zvolit si oficiální dress code, ale také zručným poskládáním jednotlivých prvků. Business móda by měla vypadat fenomenálně na pohovoru i obchodní schůzce. Jak se obléknout do kanceláře nebo na konferenci, abyste zdůraznili přednosti své postavy a zároveň si udrželi třídu? Připravili jsme pro vás návrhy zajímavých stylizací, které vám pomohou vybudovat módní, business look bez ohledu na obor a pozici.

Dress code v podnikání – nadčasová pravidla nebo zastaralý nápad? 

Dá se v 21. století, v době sebevyjádření prostřednictvím módy, odvážných spojení a volnějších pravidel oblékání, ještě mluvit o dress code? V podnikání určitě ano. Pamatujte, že přítomnost je to, co se počítá během oficiálních schůzek, náborových pohovorů nebo konferencí. První dojem je nejdůležitější a ovlivňuje ho jak řeč těla, tak oblečení. Chtěli byste se naučit základní principy dress code v podnikání? Jako v mnoha situacích je důležitá umírněnost a skromnost. Vybrat si můžete business módu na answear.

V business stylizacích se ujímají tlumené barvy, jednoduché střihy a minimalistické detaily nebo absence jakýchkoliv dekorací. Třásně, křiklavé odstíny, příliš krátké sukně nebo otevřené střevíčky si raději nechte na večer. To ovšem neznamená, že by business šatník byl nudný, právě naopak! Hra se střihy a chytré zacházení s doplňky vám umožní dodat módní akcenty i té nejelegantnější soupravě.

Domluvte si konzultaci

Jaké zvolit barvy oblečení? 

Dámské business oblečení by mělo být založeno na tlumenějších barvách. Zejména pokud zastáváte vysokou pozici nebo se chystáte na pohovor a ještě nevíte, jaký styl v dané firmě převládá. Personalisté a specialisté na business dress code zdůrazňují, že je vždy lepší oblékat se příliš skromně a elegantně, než jít jinou cestou. Jedním z klíčových pravidel je, že sukně nebo šaty by měly zakrývat kolena. Midi délky jsou tedy perfektní. Dáváte-li přednost kalhotám, vyhněte se střihům obepínajícím tělo nebo naopak kalhotám se širokými nohavicemi, jako jsou zvony nebo palazzo. Vršek outfitu by měl být vyroben z kvalitní látky s hladkým vzorem. Transparentní vsadky, nafouknuté rukávy nebo oversize střihy jsou zde nepřijatelné. Viditelné spodní prádlo je obrovské faux pas, takže pod bílou halenku nebo košili je nejlepší zvolit nahou podprsenku bez pruhů a krajkových ozdob. 

Do oficiální estetiky by měly zapadat i business doplňky. Místo batohu volte středně velké kabelky, jako jsou shopperky https://answear.cz/k/ona/doplnky/kabelky. Nejlépe poslouží modely z kůže – přírodní nebo ekologické, která vypadá stejně dobře. Ženy mohou směle přidat módní akcenty, jako jsou černobílé kabelky z materiálu imitujícího krokodýlí, hadí nebo jinou zvířecí kůži či srst. Pokud se rozhodnete pro zdobení, ujistěte se, že mají odstín podobný samotné kabelce a neodstávají na jejím pozadí. Díky tomu budete elegantní. Ke kabelce můžete jako doplněk pořídit i dámské peněženky na answear.cz.

© 2024 imper.cz