Jak využít svátky na max, odpočívat & přesto být v lednu v předstihu?

27. Prosinec 2021

S bujarými oslavami vánočních svátků a počátku nového roku jde ruku v ruce také bilancování za právě končícím rokem, střádání nových plánů a předsevzetí. Chcete od Nového roku konečně žít to, co odkládáte? Založit vlastní business, vydělávat víc, cestovat nebo žít svobodněji? Přinášíme návod, jak si užít svátky na maximum a v lednu zasednout k počítači s akčním plánem a s náskokem před línějšími kolegy.

1. Tři dny vánočních svátků využijte k relaxaci

Spousta dobrého jídla, odpočinek – tři dny v roce si můžete dovolit odpočinout a do práce neudělat vůbec nic. Váš organismus to zcela jistě vyžaduje, a tak se na Štěpána budete určitě cítit odpočatí a plní energie. I když mnozí z nás ze zvyku kontrolují telefon, zda náhodou nezmeškali důležitý hovor, ti ostatní jej jednoduše vypínají a věří, že když slaví Vánoce oni, slaví je i potenciální klient, a tak na obchod nemá nikdo myšlenky.

Po třech dnech toho má ale většina z nás – ambiciózních obchodníků – plné zuby a střádá plány. Kam zaměřit svou pozornost?

Vyzkoušejte leady

2. Bilancujte

Udělejte si semi-pracovní ráno/večer a při dobré kávě nebo vínu zhodnoťte rok 2016. Jak se vám dařilo v profesním či osobním životě? Co jste letos dokázali, v čem jste naopak pohořeli a co je potřeba do dalšího roku rozhodně zlepšit? Baví vás všechno, co v práci děláte? Co vás nebaví? A co vás nebaví na současném stavu vašeho života?

button-zajimaji-me-nove-prilezitosti

TIP: Věděli jste, že na BusinessAnimals.cz najdete přes 100 příležitostí, jak si splnit svůj sen prostřednictvím kariéry v obchodu? Klikněte ZDE.

3. Definujte si jasné a měřitelné cíle, které vás rozhoří!

S novým rokem se pojí také předsevzetí. My obchodníci ale na vágní přání jako „Zhubnu“ nebo „Přestanu kouřit“ nejsme. Námi nastavené cíle musí být reálné a mělo by být v našich možnostech je v průběhu roku naplnit. Cíl může znít „Rozšířit klientelu“, „Založit novou pobočku“, případně „Dělat o 30 % větší obrat“.

I s cíli je ale potřeba správně pracovat. Výše zmíněná slovní spojení jsou spíše naše tužby, které se však nemusí naplnit. Správně nastavený cíl by měl vypadat zhruba takto:

„Do dubna roku 2022 získám stovku nových klientů, otevřu novou pobočku alespoň s deseti zaměstnanci v Praze a má výplata bude alespoň o dvacet tisíc vyšší, než ta prosincová.“

hledáme obchodníka

Takto jasně a zřetelně nastavený cíl vám nedává možnost si jej postupem času ve své hlavě upravovat. A tak, aby se z původního lednového „Přestanu kouřit“ nestalo únorové „Omezím to na dvě cigarety denně“, je zapotřebí mít cíl jednoznačně nastaven. Pokud pak vaše veškeré pracovní kroky, které budete od začátku roku podnikat, uzpůsobíte cíli, měli byste se mu výrazně přiblížit.

4. Je čas být nemilosrdný k e-mailové schránce

Až už vás vánoční tradice začnou nudit a vy budete cítit, že už vám práce maličko chybí, využijte volného času k úklidu ve vašem telefonu. Smazání starých SMSek, e-mailů, pořádek v kontaktech, to vše se vám v lednu může hodit.

Pokud jste pod vánočním stromečkem nenašli nový diář, rozhodně si jej skočte koupit. Moderní diáře podporují ambiciózní lidi, a tak si výše zmíněné vize, cíle a předsevzetí můžete vepsat na úvodní stránku a pak v rámci následujících měsíců bilancovat, jak moc se vám je zatím daří naplňovat.

5. Do práce fresh, fit a příjemně naladění!

Posilovny jsou začátkem roku plné tradičních povánočních sprinterů a sprinterek, kteří se zběsile snaží shodit nabraná vánoční kila. Dokáží otrávit workout i těm nejzarytějším milovníkům fitness, využijte tedy týdenního volna a zamakejte během svátků. První dva týdny v lednu si naordinujte posilování s vlastní vahou doma nebo venku. Do fitka se vydejte až kolem 20. ledna, kdy můžete zvesela pokračovat v tréninkovém plánu v poloprázdné tělocvičně.

© 2024 imper.cz