Jak odstartovali nový rok Richard Branson, Oprah a další úspěšní?

05. Leden 2019

Stejně jako my, i úspěšní podnikatelé a vizionáři vnímají nový rok jako čistý nepopsaný list života, který se snaží naplnit novými cíli, a to nejen obchodními, ale hlavně osobními. Mají touhu se zlepšovat a inspirovat v podobném snažení i ostatní. S jakými předsevzetími a plány do roku 2019 vstupují?

Jak začal rok Richard Branson

Richard Branson

Richard Branson na LinkedIn profilu dokázal, že ve svých 68 letech ještě nepatří do starého železa. Minulý rok se pustil s kolegy a významnými leadery velkých korporací do celosvětové sportovně-charitativní výzvy, která zahrnovala jízdu na kole, plavání a hiking a jejímž cílem bylo překonat 2000 km a vybrat peníze na potřebné. Přípravu Richard nepodcenil a ve sportovním nasazení pokračoval dál. Ani letos nepolevuje a pravidelně každý den cvičí. Říká, že nejdůležitější je vytrvat a nedostat se do „udělám to zítra“ módu. A to se týká nejen přístupu ke sportu a zdraví, ale i k práci.

Tim Ferris

Tim Ferris na různá předsevzetí dávno zanevřel. Místo toho si raději sepíše tzv. „not to do list“. Ten naplní jmény lidí, kteří ho vyčerpávali nebo negativně ovlivnili a úkoly, jež nikam nevedly v minulém roce.  Seznam si připevní na viditelné místo, aby nespadl do starých kolejí a nevěnoval drahocenný čas nějaké aktivitě zbytečně.

Nezapomíná si ale připravit  i seznam pozitivních věcí, který má neustále na očích, aby se v případě nějakého neúspěchu, nebo špatné nálady rychle vrátil na cestu pozitivního myšlení.

Malá inspirace: Vyzkoušejte s námi: Čtyřhodinový pracovní týden od Tima Ferrisse

Oprah Winfrey

Oprah je známa svou láskou ke knihám, takže předpokládáme, že i tento rok obohatí svůj bookclub o zajímavé kousky. Nedávno prozradila, že si už dávno přestala dávat předsevzetí. Hlavně proto, že když si přála být odvážnější, tak celý rok procházela takovými situacemi, kde si svoji odvahu musela vytestovat a podobně to bylo i s trpělivostí. Raději si tedy začala vést deník vděčnosti. Zapisuje si do něho každý den před spaním několik věcí, za které je vděčná a pak vždy poslední den v roce udělá pořádnou rekapitulaci, a hned si vždy poprosí o to, aby ten následující rok byl stejně úspěšný a plný zdraví.

Domluvte si konzultaci

Warren Buffett

Warren moc neřeší, jaký je rok a ani nedělá velké plány, nicméně tvrdí, že pokud se letos bude někdo pouštět do investic, měly by být hlavně ty do sebe. Už jako mladý muž se tímto svým výrokem řídil, a tak si zaplatil kurz rétoriky a mluvení na veřejnosti. Byl totiž velmi stydlivý a nesmělý. Při představě, že by měl předstoupit před publikum a mluvit, se celý roztřásl.  Investice se mu vyplatila a dnes na své začátky vzpomíná s úsměvem. Tento rok by se měl podle něho nést ve znamení rozvíjení vašich schopností a talentů, které ani nemusí souviset s prací, které se právě věnujete.

Foto: flickr.com

© 2024 imper.cz