Jak funguje optický internet a proč je nejlepší volbou?

optický internet

10. Červen 2024

Pro každou moderní domácnost je rychlý a spolehlivý internet naprostou nezbytností.Práce online, hraní her nebo sledování videí ve vysokém rozlišení, to vše je běžnou součástí života většiny z nás. Pokud chcete nejrychlejší internet na trhu, zvolte si optickou síť a už vás nebude trápit pomalý přenos dat.

Optický internet ocení i ti nejnáročnější uživatelé

Na rozdíl od jiných typů připojení využívá optika světelné impulsy šířící se optickými vlákny. Díky tomu je připojení k internetu rychlé (až 1 gigabit za sekundu) a uspokojí nároky i těch nejnáročnějších uživatelů. Data se přes optická vlákna šíří i desítky kilometrů daleko. To je velký rozdíl oproti elektrickým kabelům, u kterých se po překonání určité vzdálenosti snižuje přenosová rychlost. Optický internet je také odolnější vůči rušení i výpadkům.

Chcete využívat optický internet? Zjistěte si jeho dostupnost

Optická síť jednoduše nemá konkurenci. Jedinou slabinou je její dostupnost. Na rozdíl od DSL připojení není optická infrastruktura vybudována po celém území České republiky. Abyste optiku mohli využívat, ověřte si dostupnost připojení na stránkách svého internetového poskytovatele.

Nechte si zavést optický kabel až k sobě domů

Existují 2 základní typy optického internetu. Tím prvním je FTTB (fiber-to-the-building). Optické vlákno vede do společných prostor domu a do jednotlivých bytů se rozvádí speciálním kabelem. Nabízí úžasnou rychlost internetu, ale ne úplně tu nejvyšší. Nejrychlejší připojení je přes typ FTTH (fiber-to-the-home). V tomto případě vede vlákno přímo do bytové jednotky nebo třeba rodinného domu.

Poskytovatelé internetového připojení neustále investují do rozšíření a modernizace infrastruktury a toto připojení je tak dostupnější pro stále víc obyvatel České republiky. Investice do FTTH se vám bohatě vrátí v podobě komfortního a bezproblémového internetového zážitku. Tak neváhejte a dopřejte si prémiový gaming, domácí kino, velké toky dat i spokojenou chytrou domácnost připojenou k superrychlému optickému internetu.

© 2024 imper.cz