Byznys jí jde i bez úsměvu. Zamračená kočka vydělává víc než fotbalista Ronaldo

23. Prosinec 2014

Řeč je o Grumpy cat, věčně zamračené kočce z Arizony, která si za 2 roky vydělala v přepočtu okolo 2,2 miliardy korun. Svým výdělkem tak předčí mnohé světové sportovní či hollywoodské hvězdy. Ani to jí však nedokáže zvednout koutky úst.

grumpy cat

Svou jedinečnost dokáže skvěle prodat

Zhruba před dvěma roky se na sociálních sítích objevily fotky mrzoutského domácího mazlíčka s dnes již typickým zamračeným výrazem. Domácí kočka s původním jménem Tardar Sauce se narodila s předkusem a s kočičí formou dwarfismu, díky čemuž vypadá jakoby neustále naštvaně. Vysloužila si tak přezdívku Grumpy cat, což se dá volně přeložit jako kočka mrzout.

Domluvte si konzultaci

Krátce po zveřejnění fotek se majitelce mrzoutské kočky Tabathě Bundesen doslova obrátil život vzhůru nohama. „Už po pár dnech jsem mohla opustit svou práci servírky. Telefon od té doby nepřestal zvonit,” uvedla mladá Američanka pro server Express. Chvíli sice klíčily pochybnosti, zda nejde pouze o grafický podvod, ale brzy se objevily důkazy v podobě několika videí.

 

Kočka na titulce i ve filmu

Prvotní slávu získala Grumpy cat především díky memům, brzy však přibyly další snímky a videa, a tak Tabatha Bundesen pořídila své kočce agenta. Od té doby se objevila v reklamách, na titulní stránce New York Magazine a v mnoha různých televizních show. Vznikl dokonce i film a kniha, které se zatím prodalo přes půl milionu výtisků. Kromě rozličných produktů s tváří Grumpy Cat se dá dokonce koupit i její vlastní ledová káva s příznačným názvem Grumppuccino.

Vydělává víc než fotbalista Ronaldo

Byznys se zamračenou kočkou tak kvete už přes dva roky. Podle slov agenta Bena Lashese Grumpy cat utržila za všechny honoráře a práva k produktům v přepočtu okolo 2,2 miliardy korun. Což je mnohem více než za stejnou dobu vydělali například fotbalista Christiano Ronaldo nebo herečka Gwyneth Paltrow. To už je na malou kočku s předkusem slušný výdělek, co myslíte?

hledáme obchodníka

Text: Filip Opálka

Foto: washingtonpost.com

© 2024 imper.cz