Místo kafe s klientem golf, koně, Vltava. 10+1 tipů na zážitkové schůzky

28. Září 2017

Už vás nebaví sedět půlku dne v kavárně, kde se vám střídá jedna schůzka za druhou a z kafe už vibrujete viditelněji než iPhony na stole? Nebo přejíždět přes celé město sem a tam jako kus hadru? Sales má být zábava, tak proč si takové neudělat i schůzky. Když s klientem podniknete něco jiného, nevšedního, připravíte mu ze setkání zážitek, zapamatuje si vás a pokud je vaším stávajícím klientem, máte u něj další body navíc. Zeptali jsme se několika z vás a připravili 10+1 tipů – klasiku i luxusní zážitky, něco pro ty, kdo chtějí relaxovat, ale i milovníky akce.

#1 Zaparkujte to v parku

Jestliže nechcete moc experimentovat, ale přesto dělat obchod jinak, můžete vsadit na klasiku, kterou najdete v každém městě – parky. Počasí teď přeje, takže můžete pro klienta připravit piknik, pro větší skupinu grilovačku a nebo využít nějaké akce, co pořádá vaše město. Kalendář je teď doslova nabitý různými food či pivními festivaly. Eni Kořínková, Key Account z vydavatelství pro nepřímý český IT trh nám dala jeden tip v parku, „pronajmout si můžete třeba altánek u Petřína.“

Přečtěte si také: Znáte Business Walk? Statisícové dealy se uzavírají na procházkách a po parcích 

Domluvte si konzultaci

#2 „Sjeďte“ Vltavu

Vezměte klienta na projížďku lodí po Vltavě nebo na šlapadla. Odvážnější klienty můžete vzít na dračí lodě, rafty nebo sjezd Vltavy. TIP BusinessAnimals.cz: Checkněte předtím raději počasí a kdyby náhodou, vezměte klienta na Kampu – jednou se nám šlapadla krutě nevyplatila. 🙂

#3 Whiskey degustačka pro správný chlapy a baby!

K businessu odedávna patří kromě tvrdého vyjednávání i tvrdý alkohol. Pozor, nenabádáme tady k pití, pro atmošku totiž bohatě stačí jedna sklenička. Potrpí si klient na dobré pití? Vezměte ho na degustaci rumů, whisky, vína nebo piva. Nebo s ním zamiřte rovnou do pivovaru či sklípku.

#4 Chill v aquaparku

Navštívit s klientem můžete také aquaparky. Ač se chytáte za hlavu, že v plavkách se business nedělá, je to poměrně častá a oblíbená aktivita. Spousta businessu na Moravě se uzavírá v Aqualandu Moravia v Pasohlávkách a do plavek vůbec nemusíte. Stačí si zachillovat na terase, objednat prosecco nebo ledový koktejl a probrat s klientem vše podstatné. Aquapalace v Čestlicích, Babylon v Liberci a další vodní parky jsou často spojeny s konferenčními místnostmi.

Vyzkoušejte leady

Přečtěte si také: Ranní prosecco s klientem? Kreativita jako osobitá obchodní taktika! [TIPY]

#5 Wellness

Využít můžete také samotné wellness centra, kterých je nespočet. Eni nám doporučila Lázně Hotel Vráž a jejich skvělé relaxační procedury. Pánové možná spíše ocení pivní či parní lázně nebo sauny. Na dva saunové světy v Praze nám dal doporučení Honza Vácha z Nordic Telecomu, „líbilo se mi v Sauna Spotu Dvorce, kde mají odpočinkovou místnost s barem a výhledem na Vltavu. Pokud jedu autem volím Saunový svět v Galerii Nové Butovice, kde jsou také restaurace,“ uvádí Honza. Pro ženy-klientky tu máme tip na Zámeckou parfumerii, kde si můžou namíchat svůj parfém.

#6 Escape game pro pobavení, ale i přemýšlení

Momentálním hitem jsou únikové hry. Vybírat může dle náročnosti a kategorií od detektivních až po hororové. Vyzkoušené máme od firmy TrapCatch, které můžeme jen doporučit. Je libo raději virtuální realita? Vyzkoušejte Centrum Virtuální reality v Praze.

#7 Golf a minigolf

Jako další tip přidáváme taky trochu klasiky a tou je golf a minigolf. Golfových a minigolfových hřišť znáte jistě spoustu. Ale už jste slyšeli o Black light adventure minigolfu na Praze 1? Jedná se o kryté neonové minigolfové hřiště. Předlohou pro dekorace hřiště byla historie Prahy a její legendy. A co takhle zahrát si minigolf na střeše? V NC Eden ve Vršovicích je minigolf součást kavárny na střeše. Vstup je pro návštěvníky kavárny zdarma, pro ostatní 50 Kč/hodina.

#8 Charlieho andílci pro akční klienty

Máte akčnějšího klienta? Vybírat můžete z několika aktivit. Pro inspiraci vám přinášíme několik tipů: boulder lezení, bobovou dráhu, motokáry, stezku korunami stromů, koloběžky, lanová centra, simulátor volného pádu, pronájem katamaránu či jachty atd.

Fotolia_92099314_L-e1476187157574-1024x574

Přečtěte si také: Nejlepší zahrádky v Praze. TOP 10 posezení pro sales i volný čas!

#9 Vsaďte na koně

Má klient rád koně? Vezměte ho na dostihy nebo projížďku na koni. Jiří Černý z firmy Expando doporučuje penzion Zikmundov. „Kromě toho, že budete z jejich prostředí, ubytování a jídla nadšení, můžete si objednat projížďku na jejich koních. To byl pro mě úplně jiný zážitek,“ dodává Jiří.

#10 Luxusnější zážitky

Hledáte pro klienta něco luxusnějšího? Co třeba projížďka rychlými auty, adrenalin v Hummeru, let balonem, vyhlídkový let nebo driftování? To ocení především muži-klienti.

Bonusový tip: #11 Poznejte Prahu

Na komentovanou procházku Prahou doporučujeme projekt Praha Neznámá. Vybere si určitě každý, trasy jsou rozděleny podle pražských čtvrtí a věnují se určitému tématu. Odvážnější mohou vyzkoušet další projekt a tím je Pragulic, kde poznáte Prahu očima lidí bez domova. Ani v jednom případě se nebude jednat o žádný nudný výlet po Praze, ale opravdový zážitek.

Co dál? Jsou toho stovky. Co ve vašem městě, co se dá podnikat? Dejte echo do komentářů a pomozte nám udělat ostatním obchodníkům v komunitě BusinessAnimals.cz jejich každodenní práci zase o něco zajímavější a radostnější. Jsme v tom všichni spolu. 🙂 

© 2024 imper.cz