3× jak posilovat vůli a vstávat dříve: Fitness pro lepší obchodní výsledky!

18. Květen 2015

Základem práce obchodníka je pevná vůle, kterou je potřeba trénovat. Dnes přinášíme trošku jiný způsob, jak na to – posilovat mindset rovná se posilovat tělo. Začnětě týden úspěšně, vstaňte dříve než ostatní a odstartujte den studenou sprchou a sérií posilovacích vysokofrekvěnčních cviků. Věřte, že vás po ránu máloco tolik nakopne. Ve chvílích, kdy se bude většina populace horko těžko dostávat z postele, už díky tomu budete dávno na nohách a zase o krok vpřed. 

fitness

Trénujte vůli každý den, 15 minut na kondičku postačí

Možná vám po ránu nebude dělat takový problém vstát, ale raději čas navíc strávíte s horkou kávou a čtením novin nebo mailů. Chápeme, ranní kávička je pěkný návyk, ale pokud budete chtít trénovat svou vůli, cvičení vám rozhodně pomůže víc.

Kdo je běžec na dlouhou trať, může si předplatit členství v posilovně nebo s osobním trenérem makat na TRX v parku. Výmluvy ale neexistují ani pro ty obchodníky, kteří jsou mimořádně busy. Cvičit se dnes dá i doma například podle videí na YouTube a jiných streamovacích kanálech. Máte-li angličtinu v malíku, můžete si přečíst například článek o deseti nejlepších sportovních kanálech na YouTube, které vám pomůžou zlepšit fyzickou kondici i výsledky. Skvělá jsou krátká HIIT videa, express lekce či duo Fitness Blender.

Na všechno existuje appka. Zvlášť na vstávání v 5 ráno!

Pokud nebudete mít k posilování vůle dostatečnou vůli, zapátrejte v online obchodech svým chytrých telefonů. Tak jako existují aplikace, které vám denně nedají pokoj, pokud nenachodíte alespoň deset tisíc kroků, existují i ty, které vás vyhecují k vstávání v pět ráno. Mrkněte například na Five Club, kterou vývojáři vyvinuli proto, aby z uživatelů udělali ranní ptáčata. Anebo se na aplikace vykašlete a najděte si skupinu přátel, kteří mají stejný cíl jako vy. S týmovým duchem pokoříte budík jako cokoli jiného, co vám stojí v cestě za výsledky.

Sport jako vypnutí po dni plném výkonů

Sport nemusíte brát jen jako prostředek, který vaše schopnosti posune zas o kousek dál. Pokud nechcete s přáteli jen tak posedávat po hospodách, není nic lepšího, než si před tím zaskočit na pravidelný volejbal či squash (hospodu je samozřejmě možné přeskočit). I u takových sportů vybijete spoustu energie a negativních emocí, odpustíte páru a hodíte se do pohody. A nebude to nejspíš tak „bolet“.

Nakonec jedna rada na závěr. Před spaním je dobré si vyčistit hlavu a na to je máloco lepší než jóga nebo meditace. Nemusíte trávit hodiny v pozici lotosu ani děláním typického „oooohm”, i deset minut stačí. A ráno zase na pátou!

Text: Barbora Hanousková

Foto: sharnenterprisesinc

© 2024 imper.cz