7 rychlých fitness hacků, které vás napumpují před důležitým meetingem

14. Září 2017

Dnešní doba je uspěchaná a tento rok je obzvlášť rychlý – je ve znamení ohnivé opice a jak nám radí horoskopy, v tomto roce je obzvlášť potřeba pečovat o své zdraví. Pokud jste člověk, který pracuje 8-10 hodin denně jako většina lidí, tak je opravdu málo času a energie chodit ještě do fitness centra. Pokud to zvládáte, máte pevnou vůli a náš respekt. Nicméně pokud nesršíte energií ihned po ránu a večer jste rádi, že trefíte do postele, nezoufejte a čtěte, jak si několika rychlými cviky posílíte nohy, ruce, zadek, prsa a záda. V kanceláři nebo doma před prací s pár vychytávkami.

fit-kuba

hledáme obchodníka

Cviky, díky kterým posílíte nohy, zadek, ruce, prsa a záda:

1. Kancelářský klik

video-1481061578
Zvládne úplně každý, jde o tricepsový klik, výhoda pro kancelářské typy, najdete si židli, nebo ji někomu na chvíli vezmete a otočíte se k ní zády, opřete ruce o židli, stále k ní jste zády, srovnáte záda tak, aby byla přímo u židle, pokrčíte lokty, kolena a začnete se pomalu posouvat dolů a zase nahoru. Perfektní na povadlé tricepsy. Dá se cvičit i doma a venku o lavičku. Velmi často praktikuji.

2. Bicepsové kliky

video-1481061626

Pro začátečníky postačí zeď. V případě těžší varianty pevný stůl. Opřete ruce v úrovni ramen a děláte kliky o opřenou plochu. Nohy na šířku pánve. Čím dál stojíte od opřené plochy, tím je cvik těžší.

3. Výpady se zátěží

video-14810616581

Domluvte si konzultaci

Perfektní cvik na stehna a zadek. Výpadovat lze i dozadu a do stran, ale dopředu je to asi nejideálnější. Je důležité si hlídat kolena, aby nám při výpadech nešly přes špičky bot. Záda držíme rovně a kolena se nedotýkají země. Výpaduje se buď bez zátěže, nebo ideálně se zátěží, buď s činkama, nebo v kanceláři můžeme zvolit i dvě větší plné lahve s pitím.

4. Rozpažky

video-1481061691

Perfektní cvik na ramena, opět využijeme lahve. Rozkročíme nohy na úrovni pánve, lehce se předkloníme, hlídáme, ať nám nejdou kolena přes špičky bot. Držíme rovná záda a do každé ruky si dáme 1 láhev. Držíme zhruba veprostřed v horizontální poloze. Začneme rozpažovat a zase připažovat lehce před tělem. Zezačátku bych doporučila 8 opakování po 3 sériích. Dámy se nemusí bát, že by jim narostly ramena. To byste musely zvedat už opravdu větší váhy.

5. Budha

video-14810617071

Dlaně rukou přiložíte k sobě a ruce máte v úrovni přostředku hrudníku, jako když se modlíte. Lokty jsou v úrovni ramen. Silně tlačíte proti sobě pár sekund a pak povolíte. Alespoň 8 sérií po 15 sekundách. Cvikem posilujeme prsní svalstvo.

6. Výstupy

video-1481061745

Zase budeme potřebovat židli nebo kancelářské schody. Jednoduše stoupnete na schody či lavičku a zase sejdete dolů. Zde si hlídáme rovná záda a kolena nám nejdou přes špičku boty. Doporučila bych po 12 opakování na každou nohu 3× za sebou. Později můžete začít přidávat závaží ve formě plných pet lahví, činek atd.

7. Dřepy

video-14810618031

Dřepy jsou skvělé jak na nohy, tak na zadek. Opět můžete tento cvik provádět téměř kdekoli. Pokud teda do práce nosíte sukni, tak to jistě ocení pánové, kdy si ji budete muset lehce vyhrnout a s chutí do dřepů 🙂 Pro lepší efekt je dobré ještě zatnout zadeček po dřepu, kdy stojíte. Krásně se vám zadeček zakulatí a zpevní. Takže keep calm and squat.

© 2024 imper.cz