Firmy potřebují dárky nejen na Vánoce, vyřešte je jednou provždy

14. Prosinec 2022

Obyčejní smrtelníci bývají před Vánoci ve smrti, protože musí vyřešit dárky pro svoji rodinu, přátele a kolegy. Firmy však často musí řešit drobnosti na obdarování během celého roku. Pro jaké příležitosti je vhodné mít v zásobě dárek, kde se inspirovat a jaké jsou aktuální trendy? Připravili jsem pro vás praktický přehled, návod a zajímavé tipy.

Společnosti mívají přichystané dárky pro:

  • potenciální byznys partnery, které předávají na první schůzce,
  • nové kolegy a kolegyně, které předávají první pracovní den,
  • loučící se kolegy a kolegyně, které předávají na rozlučkovém večírku nebo poslední den v kanceláři,
  • poděkování za spolupráci u končících projektů pro byznys partnery
  • narozeniny všech členů týmu,
  • Vánoce pro členy týmu,
  • Vánoce a PF pro byznysové partnery.

V menších týmech to všechno leží na bedrech ředitelů, větší týmy nechávají dárky pro zaměstnance na HR odděleních, happiness manažerech a podobných novodobých pozicích, byznys partnery pak řeší nejspíš account manažeři. Co kdyby se to však všechno vyřešilo jednou provždy?

Dávání dárků by měla být radost a určitě není potřeba vymýšlet na poslední chvíli co komu dát – ani v osobním, ani v pracovním životě. Stačí si vše naplánovat, klidně rok dopředu, vymyslet více variant a každý rok portfolio rozšířit. Nemusí se jednat o drahé záležitosti, obrandované produkty seženete i do 100 Kč. A dokonce i vyrobené lokálně.

Jaké jsou nejčastější dárky?

Pro zaměstnance firmy vymýšlejí často oblečení, plátěnky, hrníčky nebo klíčenky. Pro byznys partnery jsou to často variace na psací potřeby nebo jídlo. Stejně jako u každého projektu a produktu, i u vymýšlení dárků vám pomůže, pokud si definujete, proč je vlastně dáváte a co jimi chcete říct. Můžete zvolit snadnou cestu náhodně vybraného obrandovaného produktu pravděpodobně vyrobeného v továrně v Asii či Africe, nebo zvolit takový dárek, který vaši společnost vystihne třeba i beze slov. Svým vzhledem, zpracováním, ale i tím, jak vznikl.

Pokud vám záleží na udržitelnosti a chcete podporovat české značky, podívejte se třeba na nabídku papírnictví a grafického studia papelote. Zaměřují se na dárky pro zaměstnance i klienty a dokáží zpracovat prakticky vše, od malých pozorností po diáře na míru. Jejich produkty jsou navržené a vyrobené v Česku z pečlivě vybraných materiálů a ani jeden komponent nebyl vyroben v Číně. Že se jedná o trefu do černého, potvrzuje i to, že si je na spolupráci vybral i český Google.

„Příběh vaší firmy dokážeme odvyprávět na obyčejné tužce i větších věcech šitých přímo na míru. Vedle papírenských produktů poskytuje naše grafické studio také širokou škálu služeb, v portfoliu máme komplimentky, těhotenské průkazy, vizitky, PF i vánoční přání,” uvádí výkonná ředitelka Denisa Havrdová. Nestíháte? Jejich elegantní vánoční přání obrandované vaším logem stihnete objednat i tento týden. Nechcete za rok řešit vše s jazykem na vestě? Domluvte si schůzku hned v lednu a nechte si vyrobit dárky pro zaměstnance i obchodní partnery jednou provždy. 

Další inspiraci na udržitelné dárky můžete načerpat například na nakupnadobro.cz nebo dobrodilo.cz.

Zdroj fotografií: Papelote.cz

© 2024 imper.cz