Firemka na horách vyjde levněji než v Praze, bez originálních služeb to ale nejde

18. Září 2023

Vybíráte místo pro teambuilding nebo konferenci? Můžete zůstat ve městě, vyrazit do některého z kongresových hotelů v regionech, kde často zapracoval zub času, nebo zvolit firemku na horách. Podle Martina Vengláře, ředitele Aparthotelu Svatý Vavřinec v Peci pod Sněžkou, se právě na horách můžete těšit na špičkový produkt od kvality hotelu, prostor až po volnočasové programy v přírodě.

Proč právě hory podle Vás nyní drží krok s moderními trendy?

Díky novým dálnicím jsou hory dostupnější. Třeba v Peci jste z Prahy za 90 minut a to zásadně mění situaci pro individuální i firemní klienty. Na horách vznikají nové špičkové projekty, které zejména na jaře a na podzim s firemními klienty počítají. I mezi nimi je ale třeba se odlišit. Třeba náš Aparthotel Svatý Vavřinec v Peci je designově vyladěný čtyřhvězdičkový aparthotel, se smyslem pro detail. U nás proto nepotkáte běžné generické věci, které jsou v hotelech obvykle vidět. Všechno, od kávového servisu, přes vodovodní baterie, zábradlí, apartmány nebo koneckonců konferenční prostory, je hravé a s nápadem.

V čem mohou být konferenční prostory hravé?

Třeba v tom, že jako běžné konferenční prostory nevypadají. V Aparthotelu Svatý Vavřinec jsme konferenční sály pro 100 a 50 osob vytvářeli nově v tomto roce. Na jejich podobě jsme pracovali s prestižním interiérovým studiem Formafatal, které do velkého sálu Sněžka na stěnu umístilo 65 podsvícených modelů krkonošských zvířat. To nápaditě mění atmosféru místa. Kromě tradičního uspořádání je možné ze sálu udělat jogové studio, lounge s křesly a zavěšenými hamakami nebo hernu s jukeboxem, virtuální realitou a šipkami. V menším sále může být air hockey, herní konzole, fotbálek i vaky na sezení.

Takže ideální pro ty, kteří plánují netradiční firemku?

Samozřejmě, díky nejmodernější konferenční technice, umíme i tradiční pojetí firemní akce. Navíc s obrovskou porcí denního světla díky prosklené stěně. Ale jsme tu i pro ty, kteří hledají něco méně formálního – prostředí, které podpoří kreativitu týmu. A jdeme dál i co se týče služeb Aparthotelu. Představili jsme podzimní a vánoční nabídku pro firemní klienty a mám radost, že reakce jsou pozitivní.

Co originálního mohou firemky ve Vavřinci podniknout?

S Peci pod Sněžkou je tradičně spojený výlet na Sněžku. To z programu většiny akcí zkrátka neodpářeme. My ve Vavřinci ale umíme zajistit zvýhodněné jízdenky na lanovku a nabídnout průvodce, který může pomoct, když se něco zvrtne. Naše originální programy jsou pak méně náchylné na přízeň počasí. Můžete si u nás zacvičit jógu, vystoupit z komfortní zóny, v rámci dechové a chladové terapie Wim Hofa se ponořit do přehrady, vyrobit si vlastní vánoční ozdobu, zahrát laserovou hru v garáži, nebo originální únikovku venku i uvnitř. Speciálně pro vánoční večírky nabízíme zdarma pronájem Krkonošského wellness s vířivkou a saunami na 3 hodiny zdarma a na start večírku prosecco. S tím souvisí i speciální cena ubytování. Rázem tak jde o akci, kterou by firmy neměly tento podzim minout.

Cena je to, co rozhoduje?

Často je to jeden z významných parametrů a je překvapením pro řadu lidí, že cenově jsme na tom lépe než v Praze, u ubytování řádově až o polovinu níž. Fungují u nás hlavní a vedlejší sezóny. Ta vedlejší, s nižšími cenami ubytování, trvá od září až do Vánoc a pak i v lednu. Přitom v podzimních termínech jsou hory nádherné, pořád ještě příjemné počasí a sluníčko. Leden je pak skvělý na akce spojené s lyžováním a skialpy. Díky skibusu, který zastavuje kousek od Vavřince, jste na sjezdovce za 3 minuty a k dispozici máte volné sjezdovky SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC s nabídkou 50 km na jeden skipas. Na hory stojí za to vyrazit i s rodinou, což má v Aparthotelu své nesporné výhody.

Máte na mysli firemky s rodinami zaměstnanců?

Trend setřít hranici mezi rodinou a firmou je i v Čechách na vzestupu. Vidíme to na rezervacích. Výhodou je, že můžete dělit svůj čas smysluplně. Dopoledne práce, odpoledne výlet. Víc vás to stmelí. Díky dětské a teenagerovské herně, bezplatnému hlídání a skvělému wellness jsou u nás spokojení všichni. Apartmány mají obývací pokoj s plně vybavenou kuchyní, jednu, či dvě oddělené ložnice, někdy finskou saunu, či vířivku. S takovou pak tahle koexistence není problém ani když s sebou na hory vezmete partnera, či partnerku a děti.


Kdo je Martin Venglář?
Začínal jako pečovatel v domově důchodců, následně odjel do Londýna, kde v hotelu London Hilton on Park Lane pracoval rok jako uklízeč. Po návratu do Prahy pracoval dvanáct let v hotelech Art Deco Imperial a Cosmopolitan Prague, a to od portýra až po vedoucí funkce. Po úspěšném angažmá v Praze vyhrál výběrové řízení na provozního ředitele hotelu Tulia Unique Beach Resort Zanzibar v Tanzánii na ostrově Zanzibar. Nyní již čtyři roky působí jako ředitel Aparthotelu Svatý Vavřinec v Peci pod Sněžkou.

© 2024 imper.cz