Jak „obchodničit“ z dovolené, když už musíte

06. Srpen 2015

Každý obchodník si jednou za čas potřebuje dát pauzu a vyrazit do destinace, která láká svojí exotičností k zaslouženému sales odpočinku. Ale co když musíte pracovat pověstných 365 dní? Dá se kvalitně makat z dovolené a ještě si to užít? V Business Animals jsme vysondovali, že co obchodník, to názor, a přinášíme tipy, jak na to. Dejte vědět do komentářů ty vaše!

dovolena

Work hard, play hard: Pracovat z dovolené, nebo vypnout?

  • Být obchodníkem znamená pracovat jako „drak“ a dělat vše se stoprocentním nasazením. A se stejnou intenzitou si i užívat. „Jako zkušený obchodník se řídím heslem, že práce do dovolené nepatří. Celý rok pracuji na své kariéře a jako odměnu si vždy nadělím bezva dovolenou, kterou si zasloužím. Každý občas potřebuje odpočinek a vypnout. Vždy, když se pak vrátím do práce, cítím se plný energie a pracuji na 120 %. Takže za mě vypnout telefon a z dovolené rozhodně neobchodničit,“ říká 35letý obchodní zástupce Petr.
  • Opačného názoru je sales manažerka Andrea: „V oblasti obchodu se pohybuju kolem 5 let, první roky jsem ale neměla na dovolenou ani čas, ani pomyšlení. Práce bylo spoustu a než se člověk naučí, jak správně a kvalitně dělat sales, nějakou dobu to trvá. Avšak po nějaké době jsem cítila, že je správný čas upustit páru. Chtěla jsem skloubit oboje. A vyšlo to. Rozhodla jsem se pro 10denní pobyt na Krétě a byl jsem odhodlána nejen si dovolenou užít a nasát sluníčka a moře, ale zároveň i pokračovat ve své práci, protože obchod nečeká.“

Takže pracovat na dovolené může být i velikým přínosem; vyřešíte nezbytné e-maily a požadavky, které by vás po návratu zavalily, a během svého pobytu můžete potkat zajímavé lidi z celého světa, díky kterým se vaše portfolio kontaktů zvětší. A třeba poznáte nějako zahraničního salesáka a vyzvíte, jak to funguje u nich.

A jak se to dá zvládnout? Přinášíme 4 easy triky:

hledáme obchodníka

1. Efektivně a dobře si zabalte!

Zapomeňte na kufr plný oblečení, opalovacích krémů a dalších nepotřebných věcí. Ke štěstí a úspěchu vám postačí plavky, pracovní notebook a chytrý telefon. Můžete si s sebou přibalit i diář a dobrou náladu.

2. Roaming a internet jsou vaši delegáti

Aby byl telefon funkční, zajistěte si u svého operátora nejvýhodnější roaming a volejte jako z Česka. Totéž platí o připojení. Ve většině hotelů je k dispozici WiFi (případně za malý poplatek). Pokud jste nároční, zajistěte si pokoj s vlastním připojením. Nejnáročnější si zakoupí internetové připojení přes USB. Však to znáte, není nic horšího než pomalá WiFi!

3. Využijte každou volnou chvíli při cestě

Ať už letíte letadlem či jedete autobusem, využijte každou volnou čekací chvilku pro práci. Ušetříte víc času na pláž! V dálkových autobusech je často připojení i zásuvka pro nabíjení. Na letišti také najdete veřejné připojení a zásuvky, a když jste v letadle, stačí zapojit mód letadlo, čímž nenarušíte let a můžete v klidu dělat byznys.

4. Plánujte!

Časový rozvrh dne je nejdůležitější. Naplánujte si, zda-li budete dopoledne na pláži a odpoledne pracovat nebo naopak. Ze zkušenosti doporučujeme pracovní dopoledne. Kolem poledne je zvýšené riziko spálení prudkým slunečním zářením, takže se raději schovejte v lobby baru s notebookem a mojitem. Budete se divit, jak vám práce půjde od ruky!

Jak to máte vy?

Vyzkoušejte leady

Foto: checkimhere.com

© 2024 imper.cz