Digitální agenda usnadní vašim obchodníkům život. A urychlí procesy

iSmlouva

03. Listopad 2020

Ve světě sales se neustále snažíme používat chytřejší a efektivnější řešení. Pracujeme na dálku, pořádáme videokonference a můžeme se přetrhnout při testování nových aplikací a nástrojů, které nám mohou při práci ještě více pomoci.

Ta poslední fáze closingu – a přesto ta úplně nejdůležitější – je v tomto snažení ale často opomíjena. A to je dost paradoxní. Ano, řeč je o elektronických podpisech a uzavírání právně závazných podpisů na dálku.

Možnost uzavírat smlouvy digitálním způsobem byla ještě donedávna pro mnohé pouhým zlepšovákem. Během pandemie koronaviru se ale ukázala spíše jako existenční – buď kontrakt uzavřete anebo prostě nikoli. Jste připraveni na změnu?

hledáme obchodníka

Seznamte se s aplikací iSmlouva

Nechceme nikoho urazit, ale tužka a papír jsou pro nás při obchodním styku v roce 2020 doslova archaickým přežitkem. Jen si představte všechno to nepohodlí a ztracený čas – chtěli jste uzavřít smlouvu a se svou protistranou jste se museli někde potkat a častokrát podepisovat někde u oběda nebo šálky kávy.

A co když bylo potřeba znění dokumentu ještě nějak upravit? Další časová prodleva, která snižovala šanci na úspěšné uzavření obchodu.

Česká aplikace iSmlouva dokáže pomoci i vám a vaší firmě. Ať už ve vztahu s vašimi partnery či zaměstnanci a spolupracovníky. Druhá strana nikdy nepodepisuje nic, s čím by nesouhlasila. Smlouvu mu můžete odeslat e-mailem a on podepíše až tehdy, co si vezme čas na rozmyšlenou. Nebo vám navrhne vlastní podobu smlouvy. Vše už je jen a jen o komunikaci.

Podepisovat ale můžete také na jednom zařízení – telefonu či tabletu. Pokud tedy třeba řešíte nábor lidských zdrojů, vaše agenda může být klidně i o 90 procent efektivnější v nárocích na čas. Smlouvy, které jste dříve uzavírali hodiny dnes mohou být otázkou pouhých několika minut.

Díky digitálnímu podpisu s odpovídajícím stupněm ověření dnes lze vystavovat a uzavírat právně závazné dokumenty prakticky v reálném čase. A to odkudkoli, kde máte přístup k internetovému připojení. Stačí chytrý telefon, tablet nebo i laptop. Takto podepsaná smlouva je přitom právně závazná a váhou zcela odpovídá klasické papírové.

hledáme obchodníka

Podpisy přes iSmlouvu jsou samozřejmě zcela bezpečné a podléhají platné legislativě. Ve všech státech Evropské unie jsou uznány v rámci nařízení číslo 910/2014/EC neboli eIDAS.

Vystačíte si v 90 % obchodních případů

iSmlouva pracuje s druhým stupněm, tzv. zaručeným elektronickým podpisem. Ten umožňuje jasné a průkazné ověření totožnosti všech (dvou či více) podepisujících stran. Tento typ podpisu lze uplatnit na drtivou většinu dokumentů, které v osobním i obchodním životě budeme podepisovat. Výjimkou je například komunikace se státní správou, poskytování plné moci a tak podobně.

V iSmlouvě probíhá ověření prostřednictvím unikátního PIN kódu, který vám dorazí na mobilní telefon – a stejně tak vaší protistraně nebo protistranám. Díky samotné existenci dvoufaktorového ověření jsou dokumenty vygenerované přes platformu iSmlouvy právně závazné a v případě sporu vymahatelné.

Výjimky sice existují – pokud jde ale o „běžnou“ agendu, tady vám iSmlouva opravdu může usnadnit život, zrychlit procesy a ušetřit spoustu času.

Ať už se jedná o smlouvy či různé dohody, podepisování prostřednictvím digitálního podpisu vše urychlí klidně i o 90 % celkového času.

Propojte iSmlouvu se svým CRM systémem

iSmlouvu si můžete nechat na míru implementovat i do svého oblíbeného CRM systému nebo jiného typu softwaru. Na jednom místě tak rázem získáte přístup k celé své obchodní agendě v digitální podobě.

Věříme, že obchodník má v prvé řadě prodávat – tedy komunikovat s klienty a uzavírat obchody. Jakákoliv neefektivní administrativa a byrokracie, která ho odvádí od této práce, je v zásadě zbytečná.

Čas strávený posíláním dokumentů tam a zpět, čekáním na podpisy a neustálým připomínáním nikomu nic nepřináší. Stejně jako další náklady spojené s jejich tisknutím, skenováním či archivací papírových dokumentů. Proto má smysl přejít na digitální podpis obchodních dokumentů.

V současnosti vznikají nejčastěji propojení se softwarem Pipedrive, s jehož integrací vám pomůže například Imper.

Závěrem lze říci, že představivosti se meze nekladou a vývojáři iSmlouvy jsou připraveni vyhovět veškerým vašim potřebám.

© 2024 imper.cz