20× Paolo Coelho: „Kdo klepe, tomu se dveře otevřou“

17. Říjen 2014

Paulo Coelho, populární brazilský spisovatel, jehož knihy se těší obrovskému zájmu. Patří k nejvlivnějším autorům posledních desetiletí. Sám si dokázal splnit životní sen a svou tvorbou motivuje ostatní. Inspirujte se jeho slovy:

coelho

1. Jak můžeme udělat něco nemožného? S nadšením…

2. Když jsem neměl co ztratit, dostal jsem vše. Když jsem přestal být tím, kým jsem byl, našel jsem sám sebe. Když jsem poznal ponížení, a přesto jsem šel dál, pochopil jsem, že si mohu svobodně zvolit svůj osud.

3. Úspěch nepramení z uznání ze strany jiných. Je výsledkem vaší setby provedené s láskou. Když nadejde chvíle sklizně, můžete si říci: „Podařilo se mi to.“

4. Kdo klepe, tomu se dveře otevřou. Kdo žádá, ví, že dostane. Kdo utěšuje, ví, že se mu dostane útěchy. I když nic z toho se nestane, když to čekáme, dříve či později spatříte ovoce toho, co jste štědře rozdělovali. Úspěch se dostaví v případě těch, kdo neztrácejí čas srovnáváním toho, co dělají sami, s tím, co dělají druzí. Úspěch navštěvuje toho, kdo denně říká: „Udělám vše, co bude v mých silách.“

5. Když začnete slibovat, co ještě nemáte, přestanete o to usilovat.

6. Nebudu na život žehrat, nebudu říkat: všechno je pořád stejné, nemohu udělat nic, abych to změnil. Budu tento den prožívat tak, jako by byl první, a za ten den objevím věci, o kterých jsem nikdy neměl tušení.

7. Pokud máte odvahu říci „sbohem“, život vás obdaří novým „vítej“.

8. Všedním každodenním činnostem obvykle nepřikládáme velkou hodnotu, ačkoliv právě ty mění svět, který nás obklopuje.

9. Skutečná moudrost spočívá v úctě k prostým věcem, protože ony nás mohou dovést tam, kam potřebujeme…

10. Je skvělé snít o tom, že pořád ještě máme možnost jít dál a že to jednou také uděláme. Sen nám přináší radost, protože víme, že dokážeme víc, než děláme nyní.

11. Nedovolte druhým, aby říkali „Tamta cesta je lepší“ nebo „Tudy se jde snáz.“ Největším darem, který jsme od Boha dostali, je naše schopnost rozhodovat se.

12. Cesta předpokládá úctu ke všemu, co je malé a jemné.  Poznejte vždy správný okamžik, kdy je třeba zaujmout patřičný postoj.

13. Život je někdy velmi skoupý, uplynou dny, týdny, měsíce a roky, aniž člověk zažije něco nového. Ale pak se otevřou dveře a dovnitř se vřítí lavina. V jednu chvíli nemáte nic, a najednou máte víc, než dokážete přijmout.

14. Odvaha je strach, který se modlí.

15. Když procházíte obtížným obdobím, pamatujte: třebaže jste prohráli velké bitvy, přežili jste a jste tady. To je vítězství. Dejte najevo radost a oslavujte vlastní schopnost kráčet dál.

16. Nejtemnější chvíle nastává vždy před úsvitem.

17. Neztrácejte čas s vysvětlováním. Lidé stejně slyší jen to, co chtějí slyšet.

18. Když něco opravdu chcete, celý vesmír se spojí, abyste to mohli uskutečnit.

19. Tam, kde je váš poklad, bude i vaše srdce.

20. Využijte všech životních příležitostí – když pominou, trvá dlouho, než se vrátí.

Text: Lucie Formanová

Foto: Famousauthors.com

© 2024 imper.cz