Ve 25 letech procestovala půlku světa. Jak si plní sny další úspěšní obchodníci díky spolupráci s ČMSS

02. Listopad 2016

Jak jsme se k tématu dostali? Stačilo pár nevinných rozhovorů s obchodními zástupci Českomoravské stavební spořitelny, od kterých jsme slyšeli zajímavé příběhy a najednou se začal rodit námět na skvělý článek. Chtěli jsme vám ukázat, že sny si dokážou plnit i obyčejní lidé a že tyto sny nemusí být vždy megalomanské. Že všechno, co vás dělá šťastnými, je ve své podstatě splněný sen. Finance pro mnoho z nás nejsou úplně ten vytoužený dream job. Pokud však odhodíte předsudky, mnoho lidí se v něm najde a dokáže se relativně rychle uchytit. Vybraným obchodním zástupcům jsme položili pár otázek na tělo a nechali je, ať přes ně odvypráví své příběhy.

Nejdůležitější není to, kolik si vydělám, ale kam se posouvám dál

Veronika Možná, 25 let

veronika-mozna-3
Jaký má Veronika nesplněný sen? „Půjčit si starý obytňák a procestovat západní pobřeží Ameriky, užít si aspoň 3 týdny jenom cestování z místa na místo, atmosféru. A především pocit štěstí, který mám vždy, když jsem u moře nebo oceánu.“

Byla profese obchodního zástupce tvůj sen? Jak ses s tou „nálepkou“ ztotožnila?

hledáme obchodníka

Dříve mě nikdy nenapadlo, co všechno tato profese obnáší a že ji vůbec někdy budu vykonávat. Vždy jsem si představila osobu v dokonale padnoucím obleku, co lidem něco vnucuje. Dále to byla také hezká představa, že budu chodit ke klientům, všichni mě budou poslouchat a já budu jenom psát smlouvy. A budu strašně bohatá 🙂 Jak jsem se s tou nálepkou ztotožnila? Nijak, zůstala jsem sama sebou a snažím se dělat svou práci tak, abych klientům opravdu pomohla a moje doporučení bylo vždy v jejich nejlepším zájmu. Velmi rychle jsem pochopila, že za každým, i třeba malým úspěchem, se skrývají hodiny a hodiny práce, trpělivosti a hlavně vytrvalosti. Ne každý nás čeká s otevřenou náručí.

Co ti spolupráce s ČMSS dala, třeba nějaký splněný sen?

Co se týče cílů a snů, tak jsem si jich už hodně splnila, navštívila jsem Sicílii a spoustu dalších úžasných míst. Ale osobně si myslím, že tato práce opravdu není jen o tom, kolik kdo vydělá a kam se podívá. Je to hlavně o osobním rozvoji a v této sféře mi tato práce strašně pomohla vyrůst. Navíc, někdy je fajn vyřizovat emaily přímo z pláže, i tohle „Liška“ občas umožňuje, proto to mám tak ráda.

[leads_ id=“90904″]

Dělám, co mě baví a přitom se mohu naplno věnovat rodině

Milan Babický, 32 let

Domluvte si konzultaci
babicky-3
Milan si dříve myslel, že v životě jde hlavně o dobrou kariéru a peníze, díky kterým si člověk může splnit své cestovatelské zážitky, koupit dům, auto atd. „Sny se však v průběhu času mění. Původní sny jsem si splnil v relativně mladém věku, pořád mi však něco chybělo. Právě proto jsem svůj směr přehodnotil a začal hledat jinou cestu. Teď jsem spokojený a těším se ráno do práce a odpoledne na rodinu 🙂 “

Jak bys popsal začátky? Jak tě v obchodním týmu ČMSS přijali?

V týmu jsem opravdu krátce, není to ani půl roku, tak se nedá mluvit o tom, že mám začátky za sebou. Nicméně lidi kolem mě jsou super, vždy rádi poradí a pomůžou. Hlavně můj manažer, kterého jsem si snad poprvé v životě vybral, je opravdu člověk, se kterým je radost pracovat, a to samo o sobě mě motivuje k lepším výsledkům.

Co ti spolupráce s ČMSS dala, třeba nějaký splněný sen?

S ČMSS jsem začal spolupracovat již se zkušenostmi s obchodem, jak v roli obchodního zástupce, tak i v roli manažera. Původně jsem nezamýšlel vést tým obchodníků. Prioritou pro mě byla a je především rodina, které se chci věnovat v maximální míře. Právě manažerská pozice, která mi byla nabídnuta, se ukázala jako ta nejlepší volba, protože kromě zkušeností, které mohu dál předávat, mám i ten zmiňovaný prostor pro rodinu, což je skvělé.

Kromě finanční svobody jsem si mnohonásobně zvýšila sebevědomí

Petra Lálíková, 36 let

bmd
Petru nejvíc dobije energií, když se s ní klienti loučí s úsměvem, pevným stiskem ruky a se slovy ,brzy na viděnou‘. „Někdy se u nich cítím jako doma. Někteří klienti, se kterými jsem dříve řešila jejich potřeby, mi teď volají, ať se zastavím na kafe 🙂 “

Byla profese obchodního zástupce tvůj sen? Jak ses s tou „nálepkou“ ztotožnila?

Profese samotná a neustálé vzdělávání mě posouvá výš a nejenže nemusím obracet každou korunu, ale také se mi mnohonásobně zvýšilo sebevědomí a vidím za sebou výsledky. Je to neskutečně různorodá a zajímavá práce. Kdo ji nezkusí, asi těžko pochopí, jak to myslím. Každý den potkávám tak zajímavé lidi! Někteří jsou při prvním kontaktu odměření a já miluji právě tu změnu atmosféry, když se spolu bavíme.

Jak tě v obchodním týmu ČMSS přijali, jaké byly začátky?

Kolektiv byl skvělý a pořád je. Naše manažerka se mi věnovala, seznámila mě s některými klienty, sama mi ukázala, jak co dělat. Kolegové dokážou povzbudit a kdykoliv jsem potřebovala poradit s nějakým případem, tak mi pomohli podívat se na to i jinýma očima. Pokud se ptáte na začátky s klienty, tak otevřeně přiznávám, že každý klient je úplně jiný. S někým si sednete hned a s někým je to na delší čas, aby se nebál mi důvěřovat a otevřeně se mnou hovořil o tak soukromých věcech jako jsou jejich příjmy, výdaje, závazky, potřeby a sny. Jsou to skvělí lidé různých profesí, věkových skupin a já mnohé z nich obdivuji, jak se dokáží s životem porvat.

Co ti spolupráce s ČMSS dala, třeba nějaký splněný sen?

Jsem maminkou 15letého kluka, který má své potřeby a oba si rádi dopřejeme. Nesplnila jsem si touto prací sen o cestě kolem světa, ale našla jsem práci, která mě baví a ve které se cítím moc dobře! To, že jsem závislá jen sama na sobě a nemusím spoléhat na partnerův příjem, mě osobně dělá šťastnou a absolutně svobodnou!

Na začátku kariéry jsem opatrná. Vím, že za pilnou práci mohu očekávat náležitou odměnu

Martina Houšková, 42 let

houskova
Martinu ke spolupráci s ČMSS dlouhá léta lanařil tatínek. Po mateřské dovolené však nastoupila do jiné firmy. „Sice jsem podávala skvělé výsledky, narážela jsem ale neustále na manažerské problémy a ani s ohodnocením jsem nebyla spokojená. Po dvou letech jsem konečně kývla na tatínkovu nabídku.“

Jak tě v obchodním týmu ČMSS přijali, jaké byly začátky?

Očekávala jsem výbornou spolupráci s manažerem a kolegy – a to se děje. Cením si také osobní zkušenost. Naše bydlení je komplet ze stavebního spoření a následného čerpání úvěru. Máme za sebou i refinancování půjček. A to mně nyní pomohlo i k několika argumentům a následně obchodům.

Co ti spolupráce s ČMSS dala, třeba nějaký splněný sen?

Já jsem na začátku „kariéry“ vždy opatrná. Z vyplacené provize jsem poplatila nutné výdaje a byla s rodinkou v Harrachově na dovolené, která byla úžasná. Penízky jsem si nechala pro jistotu v rezervě. Vzhledem k hospitalizaci syna v nemocnici v období prázdnin a trávení času s ním tuto rezervu nyní využívám. Vím, že bez práce nejsou „koláče“, takže jsem připravena tuto profesi vykonávat, jak nejlépe umím a též vím, že mohu očekávat náležitou odměnu.

Je třeba si uvědomit, že klient není chodící bankovka aneb s poctivostí nejdál dojdeš

Kateřina Tesařová, 25 let.

katerina-tesarova-2
Mezi Katčiny záliby patří dobrovolnictví pro neziskovou organizaci Piafa a Tři brány. Ve volném čase také ráda zpívá a hraje na kytaru.

Byla profese obchodního zástupce tvůj sen? Jak ses s tou „nálepkou“ ztotožnila?

Mezi obchodníky„Lišky“ jsem se dostala přes inzerát, který vyšel v novinách. Zpočátku jsem se toho bála, ale první měsíc mi manažerka ukázala, že je to to nejlepší, co mě mohlo potkat. Nyní jsem v týmu už čtvrtým rokem a jsem pořád spokojená. Naučila jsem se, že klienty není potřeba přemlouvat. Pokud to s lidmi myslíte dobře, vycítí to a přijdou sami. Poté pošlou i kamarády, rodinu, známé 🙂

Co ti spolupráce s ČMSS dala, třeba nějaký splněný sen?

„Liška“ mi přinesla mnoho. Nejvíce se mi líbí, že je člověk svým pánem a výši výdělku si stanovuje sám svojí pílí. A co se týká snů, už jsem si jich splnila mnoho – pár dovolených v cizině, koupila jsem si auto, vybavení do bytu, mohla jsem mít vysněnou svatbu ve velkém stylu a nyní jsme si pořídili výbavičku pro miminko.

Toužila jsem se více dostat mezi lidi a nebála jsem se kvůli tomu začít od nuly

Aneta Menyházová, 27 let

aneta-menyhazova
Aneta neměla žádnou praxi z oblasti financí, táhl ji však pocit, že práce s lidmi ji hodně baví: „Začínala jsem úplně od nuly, přesto jsem se rozhodla jít do toho naplno, protože dosavadní práce mě nenaplňovala a nemotivovala profesně ani finančně. S přítelem jsme se teď pustili se do hledání vlastního bydlení a těšíme se, až si tento velký sen splníme.

Byla profese obchodního zástupce tvůj sen? Jak ses s tou „nálepkou“ ztotožnila?

Nebudu lhát, na začátku jsem měla jisté obavy, jak vše zvládnu. Lidé z mého okolí, ať už rodina nebo přátelé, byli různých názorů a odrazovali mě slovy „vždyť to dělá dnes každý“ nebo „ne vždy slyšíme pozitivní hodnocení“. Bála jsem se, jestli se s touto profesí ztotožním a jestli se jako nezkušená podnikatelka v neznámých vodách vůbec uživím.

Jak tě v obchodním týmu ČMSS přijali, jaké byly začátky?

Začátek v ČMSS byl hodně těžký, mnoho informací, nových lidí, postupů atd. Naštěstí jsem měla kolem sebe skvělé lidi, kteří mi pomohli ať už se znalostmi, nebo s předáváním praktických zkušeností.

Co ti spolupráce s ČMSS dala, třeba nějaký splněný sen?

Spolupráce s ČMSS mi dala spoustu profesních zkušeností, nových kontaktů a hlavně svobodu. Stala jsem se pánem svého času, práce mi nebrání věnovat se dostatečně svým koníčkům a osobnímu životu. Za to, jak se mi daří, jsem zodpovědná jen já, což mě neustále posouvá dál. Pořídila jsem si nový notebook, který mi klienti velmi chválí. Vyrazili jsme s přítelem na dovolenou, letní v Bulharsku, zimní v rakouských Alpách.

Inspirovaly vás příběhy těchto úspěšných obchodníků? Chcete být pánem svého času, cestovat po světě, dělat věci, které vás baví a plnit si své nesplněné sny? Nečekejte na AŽ NĚKDY a začněte na tom pracovat TEĎ!  Máme pro vás zajímavou nabídku.

[leads_ id=“90904″]

© 2024 imper.cz