Business Animals ONE to ONE s Ondřejem Křelinou na téma: Obchod jako hra

06. Červen 2022

Ondřej Křelina až do svých osmnácti let naplno budoval svou kariéru vrcholového sportovce. Když přišlo zranění a jeho sen o budoucnosti se rozplynul, bylo to náročné. Ondřej to však jako správný sportovec nevzdal a svou vášeň a zkušenosti ze sportu přenesl do světa businessu. Je možné brát obchod jako hru? A jaké byly jeho začátky ve světě businessu? Nejen o tom jsme se bavili ve ONE to ONE.

Sport a business, jde to dohromady?

„Celý život jsem dělal sport, než jsem si přetrhal vazy v koleni. Pokud za něčím jdete, den za dnem, a pak se vám to v osmnácti letech rozplyne,  je to něco, čeho se špatně dokážete vzdát,“ říká Ondřej. Prostředí vrcholového sportu sice musel opustit, ale některé zkušenosti a poznatky si přinesl do světa businessu.

Hrát s lehkostí

„Obchod je pro mě jako hra, nechci se brát příliš seriózně a vážně,“ říká Ondřej. A to pro něj neplatí jen o obchodu, ale o všem co dělá. Celým jeho životem prostupuje motto: „Pokud nejde o život, tak nejde o nic.“ Proto se i k businessu snaží přistupovat s lehkostí a nadhledem. Začátky ale, jak sám přiznává, byly náročné. To asi známe všichni velmi dobře. „Každý chce rychle zbohatnout, ale člověk se nejprve musí dostat do módu harmonie, aby byl v pohodě mentálně i pracovně, aby to šlo,“ přibližuje svůj přístup Ondřej.

A jak myslí, že život je hra? Každá hra má nějaká pravidla, přicházejí překážky a výzvy, které musíme překonat. A nakonec každý máme nějaké cíle, které chceme dosáhnout. A to je stejné ve sportu, obchodě nebo třeba i ve vztazích.

Pokaždé nevyhraju

Ve sportu se říká, že nemusíš zvítězit, ale zúčastnit se. Částečně to platí i v obchodě. „Zúčastnit se a nevyhrávat by dlouhodobě bylo samozřejmě demotivující,“ říká Ondřej. To si asi každý dovedeme představit. Někdy se prostě nedaří a my bychom nejraději už na žádnou další schůzku nešli. S neúspěchem se však musí počítat. Důležité je, aby se člověk nenechal vyřadit ze hry, poučil se a zlepšil svoji hru.

Co bylo pro Ondřeje největší překážkou v začátcích v businessu? A co mu pomohlo ji překonat? Pusťte si celý díl ONE to ONE.

© 2024 imper.cz