4 body language techniky vítězů: Titanic, Úsměv, Ital a Heidi Klum

22. Říjen 2014

Brain to body, body to brain. Nejenže naše mentální rozpoložení ovlivňuje náš postoj (haló, shrbená záda!), ale působí i v opačném sledu! Věděli jste, že správným (vítězným) postojem nebo gestem si v mozku vytvoříte přístup lídra?

body language

1. Pozice síly dodá instantní sebevědomí

Pamatujete si slavnou pózu Lea a Kate na přídi Titanicu? Romantiku stranou, třeba si jen dodávali kuráž před těžkou zkouškou.

Domluvte si konzultaci

Harvardská profesorka Amy Cuddy dokázal, že po 2 minutách v jakékoli pozici evokující sílu a nezdolnost automaticky stoupá sebevědomí. A to docela dramaticky. Za vyzkoušení před vstupem do jámy lvové (prezentace náročnému klientovi) to stojí, co říkáte:

  • Hrdý postoj s hlavou nahoru
  • Supermanova póza
  • Hippiesácké „victory“ na prstech
  • Rozpažené ruce vzhůru
  • Ruce v bok

Zdroj: thelifestylereport.ca

2. Když jde do tuhého, nasaďte úsměv

Nevíte, jak vybruslit ze složité situace? Americký úsměv, grimasa, řekněte sýr, cokoli! Klidně si pusťte krátké Youtube video, které vás rozesměje:

Prostě cokoli, co uvolní svaly v obličeji a dá mozku vědět, že stres polevil a už je zase dobře. Vystresovaný mozek je totiž zasekaný a nic kloudného nevymyslí, uvolněním však začne spouštět kreativní procesy a vy brzy z nepříjemné situace vybruslíte s úsměvem na rtech.

hledáme obchodníka

3. Mluvte víc rukama. Jako Italové!

Správná gesta podpoří vaše slova a dodají sdělení přirozenou váhu. Vybavte si, jak se bavíte s kamarády u piva nebo jak vyprávíte kamarádce o novém objevu – jste tak zabraní do konverzace a rozhazujete rukama, až málem svrhnete skleničku.

Přesně tenhle temperament chceme i na pracovních jednáních. Nebo alespoň 20 % z něj. Nestůjte při vysvětlování výhod služby jako leklá ryba, mluvte tělem. Vaše prezentace získá na životě, zajímavosti a důvěryhodnosti.

italian

4. Zahrajte si na Heidi Clum a zažehnejte konflikt

Nedokážeme odhadnout, jak konfliktní je typický pracovní den holek z Victoria Secret, lstivý tip si však od nich vypůjčit můžeme.

Při face to face konfrontacích, které hrozí vypuknout v nepříjemnu argumentaci, se natočte lehce (30–45 stupňů) bokem – zhruba tak, jak se modelky natočí před kamerou, aby vypadaly hubeněji. Snížíte tím v druhém pocit ohrožení, aniž byste ztratili tvář, a napětí povolí.

Text: Pavla Lokajová

Foto: Margaretpage.com

© 2024 imper.cz