Běžný účet: Jak si vybrat ten nejlepší?

14. Listopad 2019

Mít běžný účet je dnes nutností. Vyžaduje ho po vás zaměstnavatel pro zasílání výplaty, ale stejně tak z něj platíte například nájem i nejrůznější poplatky. Jak ale vybrat ten nejlepší? Poradíme vám, podle čeho se řídit, abyste s výběrem byli spokojeni.

běžný účet creditas
Běžný účet je nutností

Proč byste měli mít běžný účet?

Bez běžného účtu se dnes obejdete jen velmi těžko. Mnoho z nás si bez něj už neumí představit své každodenní fungování – nákupy, platba poplatků, výběr hotovosti i správa financí. Konkurence na poli bankovních účtů je ale velká a vyznat se v ní může být složité. Podle jakých kritérií vybírat běžný účet?

Žádné poplatky a výběry zdarma

Poplatky jsou prvním kritériem, na které je dobré se dívat. Ne všechny banky totiž mají stejné podmínky. S Bankou CREDITAS máte ale založení a vedení běžného účtu zdarma

Výběry z bankomatů jsou druhou věcí, na kterou je dobré se zaměřit. Pokud si hotovost vybíráte často, nechcete platit vysoké poplatky. Banka CREDITAS nabízí výběry z bankomatů jak v ČR, tak i ve světě zcela zdarma.

Založení z pohodlí domova

Běžný účet bez poplatků si snadno založíte i online z pohodlí domova za pár minut. Pokud ale preferujete osobní schůzku, stačí si vybrat kteroukoliv z poboček Banky CREDITAS, kde si založíte běžný účet, a ještě si vychutnáte kvalitní kávu nebo čaj. 

Karta k účtu zdarma

Jako klienti Banky CREDITAS získáte k běžnému účtu zdarma výhodnou platební kartu, s níž nebudete mít problém ani s platbami v zahraničí, a navíc si můžete ke kartě sjednat výhodné cestovní pojištění. Bezpečnost platební karty zajišťuje technologie 3D Secure, díky které se nemusíte bát platit kartou ani na internetu.

Běžný účet v cizí měně

Potřebujete účet v cizí měně? Žádný problém. Běžný účet si v Bance CREDITAS můžete založit i v některé ze zahraničních měn, ať už se jedná o euro (EUR), americký dolar (USD), britskou libru (GBP), švýcarský frank (CHF), polský zlotý (PLN) nebo ruský rubl (RUB). Hotovost si dokonce můžete vybrat také přímo v eurech nebo v dolarech, v sezoně pak i chorvatských kunách

Plaťte kartou, mobilem, nálepkou nebo virtuální kartou

To, že k běžnému účtu dostanete platební kartu, je celkem samozřejmost. Platit ale můžete i přes mobil s Google Pay, platební nálepkou nebo virtuální kartou. Virtuální karta je skvělým řešením pro ještě bezpečnější platby na internetu. Platby mobilem přes Google Pay se také nemusíte obávat, bez hesla, gesta nebo otisk prstu se k službě ve vašem telefonu nikdo nedostane. Banka CREDITAS umožňuje dokonce i Garmin Pay  – – platbu pomocí chytrých hodinek.

Všechny účty pod jednou střechou

V rámci běžného účtu získáte v internetovém bankovnictví i správu platebních účtů, které máte v jiných bankách. Banka CREDITAS v rámci tzv. otevřeného bankovnictví umožňuje připojit do svého internetového bankovnictví i účty vedené v jiných bankách. Díky tomu můžete všechny své bankovní účty spravovat pohodlně z jediného místa.

© 2024 imper.cz