Čtením beletrie k lepším obchodním výsledkům!

18. Listopad 2014

Čtete hlavně novinové články, faktografické knihy a literaturu osobnostního rozvoje (navíc angličtině)? Pak se vám pomalu ale jistě tenčí česká slovní zásoba, což znamená nejen horší vyjadřování, ale i méně efektivní uvažování. Začněte číst pravidelně beletrii, brzy si uvědomíte několik zásadních faktů:

cteni beletrie

Někdo říká, že za velkým rozvojem myšlení v renesanci stojí import kávy a čaje (a tedy výrazně snížená spotřeba alkoholu), já si ale myslím, že snad ještě větší roli hrálo právě rychlé šíření krásné literatury. V čem všem vám pomůže?

Vyzkoušejte leady

1. Před spaním zapomenete na práci

Také se vám často stává, že pracujete pozdě do noci nebo nemůžete usnout, protože uvažujete o úkolu, který musíte řešit zítra? Pár stránek dobré knihy vám hlavu dokonale vyčistí. Myšlenky na práci nahradí zvědavost, jak to celé dopadne, a s tou se usíná rozhodně o hodně lépe. Podobně sice poslouží i kvalitní film, jeho pozitivní účinky na spánek ale nejsou zdaleka takové.

2. Potrénujete fantazii na schůzky

Možná se to nezdá, ale právě velká představivost a spontánnost prodejce jsou v obchodě jednou z nedocenitelných (a nedoceňovaných) schopností. Rozhodně teď nemyslím schopnost si vymyslet co nejvíce lží. Jde o umění co nejlépe slovy vyjádřit skutečný přínos služby/produktu, tak aby zákazník přesně věděl, co může očekávat, a co se v jeho životě zlepší, dá-li vám své peníze.

Čtení beletrie je jedním z nejlepších tréninků fantazie a obrazného myšlení. Přitom vás to ale nestojí žádnou námahu.

3. Zlepšíte vyjadřování a budete výřečnější

Také si všímáte, že v dnešní době stále méně lidí umí pořádně česky? Mnohým dělá problém nejen psaní, ale i srozumitelné slovní vyjádření myšlenek. Jedním z důvodů je právě to, že velmi málo čteme.

Jenže uznejte sami – co si o vás klient pomyslí, pokud budete mít v e-mailech chyby a občas vám bude dělat problém najít správná slova pro to, co chcete říct?

hledáme obchodníka

Zkuste si na sobě udělat malý experiment. Zdvojnásobte množství beletristických knih, které přečtete, přičemž aby to mělo nějaký smysl, musí být alespoň 2 za měsíc (klidně stačí krátké). Zlepšení spánku poznáte pravděpodobně okamžitě, už zhruba po měsíci si ale začnete všímat, že se vám mnohem snáz mluví, a lidé zároveň lépe rozumí tomu, co chcete říct. To za těch pár minut denně navíc stojí, ne?

Text: Matouš Vinš

© 2024 imper.cz