B.A. Lifestyle #10: Uvnitř záznam z porady Business Animals!

15. Leden 2017

Svobodné obchodování, řízení firmy na dálku, salesnomádství… Zní to aktraktivně, ale co všechno se pod tím skrývá? Rozhodla jsem se, že vám postupně ukážu, co to obnáší v praxi.

IMG_20170113_191835_978

A začnu rovnou naší nejdůležitější aktivitou týdne, což je bezesporu náš páteční hangout (= rozuměj porada). Proč je tak nesmírně důležitý?

Vyzkoušejte leady
  • spojí se celý celý tým BusinessAnimals.cz na jednom linku odkudkoliv na světě
  • řeší se aktuální stav výsledků a největší priority
  • každý řekne v pár větách, na čem tento týden dělal, jaká má čísla a co plánuje ten další
  • volí se ambassador týdne (tým mezi sebou volí člověka, který je tento týden nejvíc inspiroval nebo se nějak zasloužil o růst BusinessAnimals.cz)
  • celý hangout trvá hodinu až hodinu a půl

Perlička na závěr: Protože jsme neustále v pohybu, členové smečky se hlásí na hangouty z různých míst – z vinárny, mini ostrova Gili Air, Řecka, kanclu, z benzínky, autobusů Student Agency a třeba taková Pavla Lokajová se přihlásila z opuštěného odpočivadla uprostřed lesů při své cestě do Bostonu. 😀 Byla na datech, nebyla to zrovna levná záležitost, ale tady vidíte, co je priorita!

15492612_712073148968470_4177504611328249444_n

A nyní vás nechám nahlédnout, jak vypadal konkrétně ten náš poslední, 13. 1. 2017 🙂

14:58 Poslán link hangoutu na Slack.

15:03 Technická kontrola. Všichni připojeni, plná účast, kontrola mikrofonů, hluku, nálady.

Vyzkoušejte leady

15:05 Start. Přivítání všech. Tentokrát vedu poradu já, jinak vždy vede poradu zvolený ambassador týdne.

15:07–15:15 Hra. Připravila jsem hru na rozehřátí. Zajímalo mě, zda a jak důkladně čteme magazín BusinessAnimals.cz. Správná nejrychlejší odpověď za 20 Kč. Ptám se na otázky typu: O kolik obchodníků bude rozšiřovat tým firma Tenaoil? Kdo je CEO Twista? Co vás tento týden zaujalo a proč? Ale jo, věděli 🙂 A jdeme na klasické kolečko celého týmu.

15:16–15:20 David K. David finišoval plaformu Animals Leaders, která se 15. 1. spouští. Jsme jedna z mála firem, která má možnost fungovat na měsíčním strhávání feečka. David chválí Mílu za práci na webu a zároveň poukazuje na kopu práce, která nás teď čeká v rámci úprav na stávajícím webu BusinessAnimals.cz. Nová leadová kampaň funguje a generuje zajímavé kontakty, zatím však nejsou adekvátní výsledky, apeluje na obchodní tým, aby je začal více obchodovat.

15:20–15:25 Míla U. Dělá neustále na webu Animals Leaders poslední dodělávky, naučil se stříhat videa. Nedaří se mu držet krok s BusinessAnimals.cz webem, IT nestíhá kvůli vánočním prázdninám. Brainstormujeme, jak budeme informovat tým o nasazených nových funkcích – vše v Basecampu a info na Slacku. S Kubou plánují pondělní hovor, kde doladí detaily ohledně právě nasazené funkce „odkrývání profilů“.

15:25–15:30 David J. 2 firmy na spadnutí – deal, měl hodně schůzek, zkoušel nový systém navolávání – zavřel se na 3 hodiny a volal – uspěšně, na příští týden 8 schůzek. Potkal se s naší sales koučkou Gábinou. Natáčel hangout pro Animals Leaders.

15:30–15:35 Andrea K. Tento týden měla ve škole zkoušku, takže pracovala jen půlku týdne, na příští týden domluvených 5 schůzek. Má klienty na spadnutí, příští týden dotáhne.

button-balifestyle

15:35–15:40 Jakub J. Kuba požádal o dodatečné přídání Martina do mikrotýmu databáze, tým odsouhlasil. Příští týden dotáhne PR v televizi + startuje kampaň v rádiu. V pondělí měl 4 pohovory s obchodníky do BusinessAnimals.cz – jen jednoho z nich nejspíš pošle do 2. kola, ostatní nejsou podle našich hodnot úplně vhodní. Bude se zaměřovat na výsledky z leadů, ať víme, jak dál nastavovat kampaně.

15:40–15:45 Martin B. Potvrzen MeetUp v La Loca, priorita na fungující mikrofon. Chválí si novou funkci, kterou dostal od BusinessAnimals.cz k Vánocům 😀 Ta mu pomáhá rychleji kompletovat profily v databázi obchodníků. Paradoxně poukazuje na to, že se „pokašlaly“ jiné věci a to v nejbližší době poladí s IT. Jede hunting do BusinessAnimals.cz i do dalších firem.

15:45–15:50 Pavla L. Dokončila konečně práci na inzerátech a profilech a je back to business. Zrefreshovala redakční proces a nově zavedla pipelinu redakce v Pipedrivu. Nový kameraman na videoinzeráty je úspěšně v procesu + má nové fotografy a redaktory. Podařilo se jí udělat si v týdnu 3 h na sales.

15:50–16:00 Jitka Z. Hodně hovorů se stávajícími klienty – nastavení cílů v náboru 2017. Vytvořila jsem manuál pro maximalizaci PR v rámci náboru pro naše klienty + budu tvořit manuál pro práci s databází na BusinessAnimals.cz – tipy od firem, kterým to funguje, protože to dělají správně. Dokážu už rozeznat podle toho, jaký k tomu má klient přístup, zda mu bude nábor dlouhodobě fungovat.

16:00–16:06 Shrnutí. Na to, kolikátého je, jsme docela pod průměrem měsíčního cíle, přisuzujeme to vánočním svátkům. Společně se motivujeme k tomu, že příští týden se nám všechna snaha vrátí a dostaneme se do pozice, kdy budeme mít splnění na dohled i pohled!

16:07–16:15 Ambassadorství …a tím, se stává… Kuba! Dostal nejvíce hlasů z týmu, je vidět, že aktivně pomáhá ostatním posouvat se dál. 1 000 Kč, právo veta a příští hangout je tvůj, Kubo, gratulaceee 🙂

16:17 Rozloučení a konec. Dnes se nám to trošku protáhlo, ale když musíš, tak musíš! Díky všem, pořádně si odpočiňte a příští týden zase jedeme na 120 %. Užijte si víkend.

Kuba hlásí: „A žádný lyžování, víš, že ti to nejde.“ Odpovídám: „A ty se moc neopaluj, ať se nespálíš.“

© 2024 imper.cz