B.A. Lifestyle #10: Uvnitř záznam z porady Business Animals!

15. 1. 2017 +

B.A. Lifestyle

Svobodné obchodování, řízení firmy na dálku, salesnomádství… Zní to aktraktivně, ale co všechno se pod tím skrývá? Rozhodla jsem se, že vám postupně ukážu, co to obnáší v praxi.

IMG_20170113_191835_978

A začnu rovnou naší nejdůležitější aktivitou týdne, což je bezesporu náš páteční hangout (= rozuměj porada). Proč je tak nesmírně důležitý?

  • spojí se celý celý tým BusinessAnimals.cz na jednom linku odkudkoliv na světě
  • řeší se aktuální stav výsledků a největší priority
  • každý řekne v pár větách, na čem tento týden dělal, jaká má čísla a co plánuje ten další
  • volí se ambassador týdne (tým mezi sebou volí člověka, který je tento týden nejvíc inspiroval nebo se nějak zasloužil o růst BusinessAnimals.cz)
  • celý hangout trvá hodinu až hodinu a půl

Perlička na závěr: Protože jsme neustále v pohybu, členové smečky se hlásí na hangouty z různých míst – z vinárny, mini ostrova Gili Air, Řecka, kanclu, z benzínky, autobusů Student Agency a třeba taková Pavla Lokajová se přihlásila z opuštěného odpočivadla uprostřed lesů při své cestě do Bostonu. 😀 Byla na datech, nebyla to zrovna levná záležitost, ale tady vidíte, co je priorita!

15492612_712073148968470_4177504611328249444_n

A nyní vás nechám nahlédnout, jak vypadal konkrétně ten náš poslední, 13. 1. 2017 🙂

14:58 Poslán link hangoutu na Slack.

15:03 Technická kontrola. Všichni připojeni, plná účast, kontrola mikrofonů, hluku, nálady.

15:05 Start. Přivítání všech. Tentokrát vedu poradu já, jinak vždy vede poradu zvolený ambassador týdne.

15:07–15:15 Hra. Připravila jsem hru na rozehřátí. Zajímalo mě, zda a jak důkladně čteme magazín BusinessAnimals.cz. Správná nejrychlejší odpověď za 20 Kč. Ptám se na otázky typu: O kolik obchodníků bude rozšiřovat tým firma Tenaoil? Kdo je CEO Twista? Co vás tento týden zaujalo a proč? Ale jo, věděli 🙂 A jdeme na klasické kolečko celého týmu.

15:16–15:20 David K. David finišoval plaformu Animals Leaders, která se 15. 1. spouští. Jsme jedna z mála firem, která má možnost fungovat na měsíčním strhávání feečka. David chválí Mílu za práci na webu a zároveň poukazuje na kopu práce, která nás teď čeká v rámci úprav na stávajícím webu BusinessAnimals.cz. Nová leadová kampaň funguje a generuje zajímavé kontakty, zatím však nejsou adekvátní výsledky, apeluje na obchodní tým, aby je začal více obchodovat.

15:20–15:25 Míla U. Dělá neustále na webu Animals Leaders poslední dodělávky, naučil se stříhat videa. Nedaří se mu držet krok s BusinessAnimals.cz webem, IT nestíhá kvůli vánočním prázdninám. Brainstormujeme, jak budeme informovat tým o nasazených nových funkcích – vše v Basecampu a info na Slacku. S Kubou plánují pondělní hovor, kde doladí detaily ohledně právě nasazené funkce „odkrývání profilů“.

15:25–15:30 David J. 2 firmy na spadnutí – deal, měl hodně schůzek, zkoušel nový systém navolávání – zavřel se na 3 hodiny a volal – uspěšně, na příští týden 8 schůzek. Potkal se s naší sales koučkou Gábinou. Natáčel hangout pro Animals Leaders.

15:30–15:35 Andrea K. Tento týden měla ve škole zkoušku, takže pracovala jen půlku týdne, na příští týden domluvených 5 schůzek. Má klienty na spadnutí, příští týden dotáhne.

button-balifestyle

15:35–15:40 Jakub J. Kuba požádal o dodatečné přídání Martina do mikrotýmu databáze, tým odsouhlasil. Příští týden dotáhne PR v televizi + startuje kampaň v rádiu. V pondělí měl 4 pohovory s obchodníky do BusinessAnimals.cz – jen jednoho z nich nejspíš pošle do 2. kola, ostatní nejsou podle našich hodnot úplně vhodní. Bude se zaměřovat na výsledky z leadů, ať víme, jak dál nastavovat kampaně.

15:40–15:45 Martin B. Potvrzen MeetUp v La Loca, priorita na fungující mikrofon. Chválí si novou funkci, kterou dostal od BusinessAnimals.cz k Vánocům 😀 Ta mu pomáhá rychleji kompletovat profily v databázi obchodníků. Paradoxně poukazuje na to, že se „pokašlaly“ jiné věci a to v nejbližší době poladí s IT. Jede hunting do BusinessAnimals.cz i do dalších firem.

15:45–15:50 Pavla L. Dokončila konečně práci na inzerátech a profilech a je back to business. Zrefreshovala redakční proces a nově zavedla pipelinu redakce v Pipedrivu. Nový kameraman na videoinzeráty je úspěšně v procesu + má nové fotografy a redaktory. Podařilo se jí udělat si v týdnu 3 h na sales.

15:50–16:00 Jitka Z. Hodně hovorů se stávajícími klienty – nastavení cílů v náboru 2017. Vytvořila jsem manuál pro maximalizaci PR v rámci náboru pro naše klienty + budu tvořit manuál pro práci s databází na BusinessAnimals.cz – tipy od firem, kterým to funguje, protože to dělají správně. Dokážu už rozeznat podle toho, jaký k tomu má klient přístup, zda mu bude nábor dlouhodobě fungovat.

16:00–16:06 Shrnutí. Na to, kolikátého je, jsme docela pod průměrem měsíčního cíle, přisuzujeme to vánočním svátkům. Společně se motivujeme k tomu, že příští týden se nám všechna snaha vrátí a dostaneme se do pozice, kdy budeme mít splnění na dohled i pohled!

16:07–16:15 Ambassadorství …a tím, se stává… Kuba! Dostal nejvíce hlasů z týmu, je vidět, že aktivně pomáhá ostatním posouvat se dál. 1 000 Kč, právo veta a příští hangout je tvůj, Kubo, gratulaceee 🙂

16:17 Rozloučení a konec. Dnes se nám to trošku protáhlo, ale když musíš, tak musíš! Díky všem, pořádně si odpočiňte a příští týden zase jedeme na 120 %. Užijte si víkend.

Kuba hlásí: „A žádný lyžování, víš, že ti to nejde.“ Odpovídám: „A ty se moc neopaluj, ať se nespálíš.“