Moderní obchod s Davidem Kolářem #12: 8 aplikací, které vám změní život. Doslova!

20. Listopad 2016

Už 12 týdnů si říkáme o tom, jak dělat obchod moderně. Jak využít obrovské síly internetu – místa, kde se vaši klienti nacházejí a tráví zde více jak 3 hodiny denně. Jaké nástroje využít, aniž bychom potřebovali tým programátorů, grafiků a statisícové investice?

webinar-facebook-4Nedostupné je dnes téměř zdarma

Představte si dobu před 10 lety. Mít vlastní webovou stránku? Nepředstavitelné, anebo ano, ale za desetitisíce, někdy i statisíce korun. Odeslat e-mail na jedno kliknutí tisícovkám potenciálních klientů a zdarma? Pamatuji si doby, kdy jsme platili 3,50 Kč za každý odeslaný e-mail do databáze, která nebyla naše, a byl to vrchol direct mailingových kampaní. Dnes si postavíte web doslova zdarma anebo za nějaký udržovací měsíční poplatek. Databázi tvoříte automaticky a e-maily odesíláte hromadně sami pomocí jednoho kliknutí.
button registrace obchodnika transparent

Drag and drop

Na jednoduchý web bez složitých databází a funkcí už nepotřebujete programátora. Všechno je dnes připraveno tak, že vám stačí selský rozum, myš, pohyby zápěstím a jeden palec. No a když už máte web hotový a potřebujete něco upravit, nemusíte čekat 14 dní na to, až bude mít programátor čas. Jednoduše otevřete editor podobný například wordu a za pár minut změníte svůj web k nepoznání. Nová opt-in stránka na leady? Dejte mi 15 minut času a máte ji hotovou.

Domluvte si konzultaci

8 aplikací, díky kterým obchoduji na automat z Bali

1. Lead Web – Thrive Leads

Co je to leadový web, jsme si říkali zde. Jak ho postavit sám a bez znalosti programovacího jazyka? Nainstalujte si WordPress a kupte si platformu Thrive Leads Generation. Všechno je user friendly a po pár dnech se seznámíte s prostředím a zhlédnete pár video tutoriálů. Můžete tvořit magnety na své zákazníky a například i na svůj internetový magazín. Chcete poradit, jak na to a jak získat nejlepší cenu? Napište mi na david@obchodnik20.cz a já vám rád poradím.

2. E-mail marketing – Getresponse

Když už máte postavený web, bude potřeba na něj napojit nějaký komunikační nástroj. Takový, který za vás bude posílat newslettery a automaticky komunikovat, když budete zrovna na dovolené. Takových nástrojů je nespočet, ale mě nejvíc vyhovuje Getresponse.

3. Hromadné online schůzky Webinar Jam Studio

Chcete se pustit do profesionálního prodeje přes hromadné online schůzky? Chcete komunikovat s 50 zákazníky najednou, odpovídat na jejich dotazy v přímém přenosu? Využijte nejlepšího řešení na trhu, které mají ve svém portfóliu moderních aplikací ti nejlepší prodejci a marketéři světa jako je Frank Kern, Brandon Burchard, Erick Worre, a dokonce i my v BusinessAnimals. Jak to celé funguje? Podívejte se zde: Webinar Jam Studio

4. Inside sales Skype

Všichni používáme nějaký nástroj na volání přes internet. Otázka zní: Používáte ho k prodeji? Existuje obrovské množství různých aplikací pro inside sales, ale ten nejznámější má každý z nás na ploše svého laptopu. Skype, aplikace, která mě osobně změnila život. Můžete dělat konferenční hovory, sdílet obrazovku, ukazovat aplikaci nebo web online, a to vše naprosto zdarma na platformě, kterou zná celý svět. Díky Skype můžu obchodovat odkudkoliv na světě.button registrace obchodnika transparent

5. Grafika – Canva.com

Jednoduché logo, infografika, úprava obrázku, pozvánka, facebook post, cover, event – vlastně vše, co potřebujete k modernímu obchodování v rámci vytváření grafiky, vám umožní aplikace www.canva.com, která je opět naprosto zdarma.

6. Social posts – Buffer a Ripl

Jeden Facebook post denně, 365 dní v roce, a je z vás poptávaný obchodník. To je můj návod na to, jak se stát autoritou v oboru a prodávat jako zvíře. No jo, ale kdo by chtěl tvořit každý den jeden post a každý den si vzpomenout na to, že je čas. Využijte aplikace www.buffer.com, příspěvky napište jednou, načasujte si je a nechte tuto chytrou aplikaci, ať je sdílí za vás. Cena? ZDARMA! Chcete interaktivnější příspěvek, třeba poskládat z fotek inspirativní video s texty a hudbou? Využijte aplikace Ripl. Ke stažení v App Store neboo Google Play. ZDARMA!

7. Videa – iMovie, Camtasia Studio

Jako moderní obchodník budete točit videa, a to pravidelně. Jak je sestříhat? Jak do nich vložit hudbu, titulky, přechody, filtry, a jak z obyčejného videa z telefonu udělat super snímek? Pokud máte Apple, můžete využít skvělé aplikace iMovie. Pokud jedete na Windows, vystačí vám program Camtasia Studio. iMovie je v pořizovací ceně produktu Apple a Camtasia Studio v rozmezí od 5-15 tisíc Kč podle toho, co si vyberete.

8. Volání ze zahraničí – IP telefonie Odorik.cz

Tak tohle bylo to nejkrásnější, co jsem objevil tento rok. Představte si, že jste v Thajsku a potřebujete volat. Tak tři až čtyři hodiny denně. Nikoliv na Skypu, ale prostě na svém gsm čísle. Dělat to takto měsíc, nechtěl bych dostat ten účet od našich operátorů. I tady máme řešení problému. Služba www.odorik.cz vám umožní volat a přijímat hovory ze zahraničí přes IP telefonii, a to i v případě, že máte ve svém telefonu jinou sim kartu než tu českou. Já mám nyní v telefonu sim s indonéským číslem a když chci, vytočím české číslo svého klienta, jemu se zobrazí normálně mé české číslo a voláme si za 0,60 Kč/minuta. Geniální!

Zlaté stránky se pomalu stávají minulostí

Jsem neskutečně šťastný, že se obchod v ČR posouvá dopředu a nás moderních obchodníků, kteří neběhají se zlatými stránkami v ruce, je čím dál tím více. Máte nějaké další tipy, jak si usnadnit a zefektivnit obchod?

Podělte se s námi o ně v komentářích a pomáhejme si navzájem růst. Chcete více informací a rad, jak postavit svůj moderní obchod na míru? Zavolejte mi na Skype (davidobchod20) a probereme to 🙂

© 2024 imper.cz