Kam v květnu: Akce z obchodu, marketingu, světa investic a hlavně MeetUp BusinessAnimals.cz

28. Duben 2017

Měsíc květen je jako stvořený pro čerpání nových poznatků a zlepšování vašich skills – všechno kvete a pučí, vzduch je svěží a nálada po vleklé zimě se zlepšuje. Tak proč toho nevyužít a nenavštívit pár konferencí nebo přednášek, díky kterým se například dozvíte, jak efektivně investovat, proč se nebát vystoupit ze své komfortní zóny nebo co dělat, když stojíte před závažným business rozhodnutím. To ale není vše – připraveny jsou pro vás taky přednášky z oblasti marketingu, a dokonce si můžete zajet na výlet do Varšavy, kde vás čeká FutureTech Congress s Chrisem Skinnerem, nezávislým a obdivovaným komentátorem finančních trhů. Skvělých akcí se koná v květnu dost, tak si pojďte vybrat.

meetup11

Otevřená Social Business Breakfast

Přijďte se setkat s lidmi, kteří žijí společensky prospěšným podnikáním a inovacemi! Social Business Breakfast probíhá v Hubu každý měsíc a je to uzavřená akce s registrací. Organizátoři se ale rozhodli ji jednou za čas otevřít a rozvést jedno z témat, které skupinou rezonuje. Pro květen zvolili téma plánování a měření dopadu.

Na snídani zazní konkrétní příklady podniků a projektů, které se rozhodly plánovat a měřit dopad. Dozvíte se, jaké jsou zajímavé momenty a výstupy diskuze v rámci skupiny měření dopadu, kterou koordinuje Ashoka. Jednotlivé prezentace zaberou cca hodinu a bude dostatek času pro tradiční sdílení, diskuzi a networking.

Konference HRLeaders

Mezinárodně uznávaný spíkr Mårten Runow přijede v květnu 2017 do Prahy, aby na semináři Tajemství úspěšného týmu mimo jiné odhalil způsob, jak rozpoznat už na pohovoru, jak se člověk bude stavět k problémům, když ho přijmete, a kolik z nich jich budete mít na stole vy. Chtěli byste mít ještě větší odhad na lidi a rychleji odlišit ty, kteří vám pomohou, od těch, kteří vám spíše přidělají starosti?

Jste si vědomi, že lepší fungování vašeho týmu by pomohlo snáze dosahovat cílů vašeho podnikání? Věděli jste, že už na pohovoru je možné velmi dobře rozpoznat potenciál člověka, kterého máte před sebou? Rezervujte si místo na půldenním semináři a zjistěte mimo jiné třeba to, jak dnes lépe využít potenciál vašich nových i stávajících lidí.

Filip Matějka: Racionální nepozornost

Na závěr letního semestru přijal naše pozvání jeden z nejuznávanějších českých ekonomů Filip Matějka, který se ve svém výzkumu věnuje teorii racionální nepozornosti.

Filip Matějka získal doktorát z aplikované matematiky na Princeton University, kde úzce spolupracoval s autorem teorie racionální nepozornosti a nobelistou Christopher A. Simsem. Od roku 2011 je členem akademického sboru CERGE-EI. Jako první český vědec v oblasti společenských věd obdržel od Evropské výzkumné rady grant 30 milionů korun na další výzkum. Je též držitelem ocenění Mladý ekonom roku 2010 a laureátem Ceny Neuron pro mladé vědce 2016.

hledáme obchodníka

Peter Virsík: Jak vytvořit vysoce výkonnou organizaci

Woohou!!! Tak tohle bude hodně velká akce. Hlava středoevropského Adidasu v Brně! Člověk, který zodpovídá za prodej v hodnotě 9,5 miliardy. Odpovědnost za Adidas a Reebok (velkoobchod, maloobchod, e-com) v Polsku, České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Litvě, Lotyšsku a Estonsku (cca 530 zaměstnanců). To se jen tak nestává.

Přednáška na téma budování velmi výkonného, a hlavně vítězného týmu. Jak na to, aby do sebe všechno správně zapadalo a správně fungovalo. Jak seskládat tým z generací XYZ? Peter uvede několik příkladů přímo z jeho firmy. A to není všechno! Pan Virsík si doveze ještě jedno překvapení. Nebude na přednášku totiž sám! Nechejte se překvapit.

Všemi směry 2017 | Včera, dnes a zítra

Festival pořádaný studenty Vyšší odborné školy publicistiky představuje současný svět médií a otevírá zajímavá témata očima mladé generace. Hosty festivalu jsou tradičně známí čeští novináři, publicisté, nakladatelé a další mediální odborníci. Jeho cílem je poodhalit návštěvníkům práci ve sdělovacích prostředcích a zprostředkovat debaty se zajímavými osobnostmi ze světa médií. Ukazují, co se na VOŠP naučili v dílnách audiovizuálních, public relations nebo ve školní redakci.

button registrace obchodnika transparent

M. Jindra (partner EY): Jak zvýšit svoji kvalifikaci ve financích

Ing. Marek Jindra je partnerem transakčního poradenství ve společnosti Ernst&Young (EY), prezidentem CFA Society Czech Republic a mimo jiné vystudoval FFÚ. Specializuje se na oceňování hmotných i nehmotných aktiv a společností.

Přijďte na jeho přednášku, kde se dozvíte, jak získat mezinárodní kvalifikaci ve světě financí, odlišit se a vystoupat na vrchol své kariéry. Poslechněte si přednášku o CFA (Chartered Financial Analyst).

Robert Vlach: Jak se dělá dobré jméno (Na volné noze)

Ať už budete pracovat na volné noze, ve vlastní nebo cizí firmě, dobré jméno je jedním z klíčových předpokladů udržitelného profesního úspěchu. Pojďme se na tento fenomén podívat zblízka a zamyslet se nad jeho vznikem, dynamikou a faktory, které na něj mají vliv — s autorem knihy Na volné noze Robertem Vlachem.

Akvizice Citi a ZUNO

Je nám ctí vás pozvat na přednášku Akvizice Citi a ZUNO. Hostem bude pan Igor Vida, generální ředitel a předseda představenstva Raiffeisenbank a.s.

Chtěli byste se dozvědět aktuální informace o českém bankovnictví od generálního ředitele jedné z předních bank na českém trhu? Na jakou klientelu Raiffeisenbank cílí a jak to souvisí s jejími akvizicemi? Co Raiffeisenbank vedlo k akvizici retailové části Citibank a co je důvodem probíhající akvizice ZUNO? Byla pro ně konkurence v prostředí nízkých poplatků příliš velká? Pokud se o bankovnictví zajímáte, určitě neváhejte na přednášku dorazit!

Instameet Summit 2017

Instameet Summit 2017 je už čtvrtou akcí z výročního cyklu Marketing obrazem/videem. Jak ovládnout jednu z nejmodernějších komunikačních platforem dneška? Naučte se či zdokonalte v tom, jak dělat Instagram pro lidi a pro značky.

Lubo Smid: Firmu posunují vpřed stovky každodenních rozhodnutí

Mnoho mladých stojí před začátkem podnikání, anebo už dokonce začali. Ale spousta z nich si neuvědomila, že je čeká bezpočet velkých i malých rozhodnutí. A přesně o tom bude tato přednáška.

Dozvíte se, co znamená řídit, rozhodovat, řešit problémy běžných dní, problémy kolektivu, růstu a hromady dalších věcí. Jelikož je Lubo mladý člověk, který zná dnešní svět, můžete si být jistí, že nebude mluvit o problémech starých desítky let, ale opravdu o tom, co se událo právě u nich v STRV.

Chytrá přednáška – Finance v kapse

Za cca 1,5 hodiny vás provedou jednotlivými produkty a novinkami ze světa financí. Dozvíte se, jak správně zažádat o podnikatelský, ale i hypoteční úvěr. Dále také, jaké jsou minimální požadavky, které by měl klient (podnikatel) splňovat. V dalším kroku se podíváte na životní a úrazové pojištění, kde vám řeknou, jaké jsou mezi těmito produkty odlišnosti, na co je třeba si dát pozor a co je dobré si pojistit. V neposlední řadě se podíváte na majetkové a odpovědnostní pojištění a speakeři s vámi proberou jednotlivé kategorie a rozdílnosti mezi produkty.

Nakonec to nejlepší, jak se říká. Budoucnost je důležitá, tak proč si ji nezajistit? Investice jsou největším tématem současnosti. Na této přednášce se dozvíte, jak na ně.

Babeltalk 24 (soc. media thursday)

Jste pozváni na další setkání nadšenců do sociálních sítí. A protože se tento den koná Instameet Summit 2017, jedná se o jeho afterparty. Zároveň se ovšem můžete samozřejmě těšit na tři krátké prezentace.

První bude Michal Kohlert z firmy Veba, který povykládá o svých zkušenostech se sociálními sítěmi z Afriky i o tom, jak se starat o FB/Instagram pro značku, která exportuje primárně právě do Afriky. Dále se můžete těšit na Tomase Pflanzera (Nielsen), který vám ukáže ještě horká čísla za český social, trendy přesunů jednotlivých cílovek mezi sítěmi a detailněji pak analýzu souboje Facebooku a Snapchatu.

Korunové milionářky

Květnovým tématem budou finance. Jak investují korunové milionářky? Co dělají jiného než ostatní? Kupují byty na pronájem? Investují do fondů? Komodit? Firem? Kolik peněz budu jednou potřebovat k zachování životního standardu? 

Lenka Kousková se ve světě financí pohybuje dlouhá léta a provede nás tímto zajímavým tématem. Přijďte se s ostatními podělit o své zkušenosti.

Event Marketing Academy – Technology Edition

Organizátoři navazují na úspěšnou Event Marketing Night a připravili pro vás další vzdělávací večery se zaměřením na event management, propagaci a technologie, které hýbou eventovým světem.

Špičkoví odborníci vás seznámí s jedním z největších trendů v moderních eventech. Jak na interaktivní zapojení vašich účastníků? Projdete spolu různé typy zábavných a interaktivních řešení, které vám usnadní práci a účastníky vašich eventů budou bavit! Řeknete si o praktických řešeních pro hlasování a dotazování, dostanete se k interaktivním hrám a zábavě a nezapomene se ani na použití VR a AR na akcích.

Nekonference: Obsahový marketing

MAKE MARKETING GREAT AGAIN! Máte dost nudných konferencí, kde se po stopadesáté dozvíte, jak správně přidat příspěvěk na Facebook? Víte, jak poslat newsletter i hashtag do obsahu na sociálních sítích? Tak se přijďte vzdělat (ne)konferenčně. Nemusíte si dělat zápisky, prostě poslouchejte, co vám naši odborníci chtějí říct. Mají toho totiž hodně nejen v cívíčku, ale i na srdci – dobrý obsah v marketingu by pro vás měla být mantra. A to na všech kanálech. Tečka.

Od nápadu přes strategii k úspěchu vás provedou kreativní mágové z Etnetery a PR agentury Bard, kluci z Príglu, novinářka z Respektu, marketingoví odborníci týmu Frank Bold, kolegové z Loono a Roku smíření, specialisti na sociální sítě a Google analytiku.

FuckUp Night Prague – Lemarket Special

Začínající značky to nemají na tomto trhu vůbec lehké. Jak vytvořit nový brand i přes všechny přešlapy a komplikace? Kolik práce je za originálními produkty a úspěšnými projekty?

Lemarket vám ve spolupráci s FuckUp Nights Prague představí vybrané české a slovenské tvůrce netradičním způsobem – dozvíte se, kam až se dostali i přes to, jaké fuckupy je na jejich cestě za úspěchem potkaly.

Jak na hodnocení v týmu, aby hodnocení lidí tvořilo hodnoty?

Největšími problémy, kterými současné „performance reviews“ čelí, jsou nedostatečná frekvence (jedenkrát až dvakrát ročně), časová náročnost a odmítavý postoj zaměstnanců. Od těchto metod se tedy ustupuje a hledají se cesty, jak je efektivně nahradit. Potřeba hodnocení a zejména zpětné vazby je pro týmy a organizace stále velmi důležitá.

Přijďte se podívat a popovídat si o tom, jak identifikovat nejdůležitější a nejtalentovanější členy týmu a hodnotit je tak, aby hodnocení tvořilo hodnoty.

Smart žena – dvě sobotní business snídaně

Je nezbytností, aby moderní žena uměla ovládat a správně používat moderní internetové nástroje pro svůj osobní či profesní růst nebo pro business.

Během kurzu se naučíte, jak efektivně a rychle najít informace, jak si informace nejlépe uložit, získáte přehled o nástrojích komunikace (e-mail, mobilní a webové aplikace), naučíte se efektivně používat elektronický kalendář, seznámíte se s aplikacemi pro spolupráci, získáte základy bezpečného chování na internetu, získáte tipy na užitečné aplikace pro tvorbu obsahu – web, formuláře, prezentace, obrázky, plakáty, videa. Získáte několik užitečných internetových nástrojů, aplikací a webových stránek k rozšíření a zefektivnění vašeho podnikaní nebo práce.

MindfulnessCON Practice: Stress Management

Tato konference navazuje na předešlou úspěšnou akci MindfulnessCON 2016, která byla první konferencí z oblasti mindfulness v České Republice a na Slovensku. Na základě zpětné vazby od účastníků se Mindfulness Club  rozhodl spustit cyklus menších a prakticky zaměřených konferencí a jejich prvním tématem bude zvládání stresu.

ScaleUp MeetUp – Angažovaní Lidé

První z řady otevřených seminářů ScaleUp MeetUp, tentokrát se zaměřením na rozhodování v rámci Four Decisions know-how – Angažovaní Lidé.

Určeno zejména pro vlastníky firem a výkonné manažery zaměřené na další rozvoj. Pro každého, kdo se chce zlepšit ve svých manažerských dovednostech, pro ambiciózní podnikavé lidí, kteří chtějí růst, pro podnikatele, kteří chtějí vydělat více peněz a taky pro každého, kdo je k tématu cynickým a chce být přesvědčen.

Leadership Forum seminář: Osobní vlastnosti efektivních leaderů

Světoví odborníci v oblasti leadershipu sdílejí videoprezentace, které nabízejí řadu stimulujících postřehů pro život v interaktivním prostředí, aby vám pomohli být efektivnějšími lídry. Tento seminář rozhodně stojí za to!

button registrace obchodnika transparent

Konference Svět patří smělým 2017

Druhý ročník konference bude zaměřený především na téma překonávání hranic. Ať už se jedná o hranice fyzické nebo psychické, všichni se s nimi někdy setkáváme a musíme ven ze své komfortní zóny objevit své vlastní limity.

Můžete se těšit na tyto speakery: Petr Vabroušek – nejznámější český Ironman a triatlet, Jirka Doležal, Honza Emler – tvůrci revolučního diáře Doller, Petr Horký – přední český cestovatel a dokumentarista, Václav Staněk – zakladatel společnosti Vasky a mnoho dalších…

VOR – Večer osobního rozvoje

Máte chuť na intenzivní dávku osobního rozvoje? Chcete se potkat s lidmi, kteří jsou plní elánu a nadšení? Navazuje se na tradici úspěšných letních večerů osobního rozvoje s GrowJOB Institutem. 1 večer, 4 řečníci, 4 témata. To je VOR 2017.

Hlavním tématem večera je efektivní komunikace. Čekají vás tyto přednášky: Komunikace leadera aneb jak zlepšit pracovní vztahy s Barborou Pečeňovou, partnerská komunikace aneb jak udržet dlouhodobě fungující vztah s Věrou Kapsovou, síla nenásilné komunikace s Veronikou Dohnalovou a rozvoj komunikace v praxi s Matějem Krejčím.

I muži mají své dny

Charitativní „večírek“ o mužích a pro muže se spoustou zajímavých partnerů. Výtěžek z tomboly a část vstupného bude předán nadaci Muži proti rakovině.

Blockchain & Bitcoin Conference Prague

19. května v hlavním městě České republiky se bude konat Blockchain & Bitcoin Conference Prague, událost věnovaná rozvoji kryptoměn a technologii blockchain. Účastníci konference se setkají s příznivci decentralizované ekonomiky, úspěšnými blochckain vývojáři a podnikateli a dostanou možnost navštívit výstavu průmyslového zařízení.

Praha je jedno z nejdůležitějších středisek bitcoinu v Evropě. Ve městě je téměř sto podniků akceptujících platby bitcoiny (včetně podniků, v nichž nelze platit fiatními měnami, ale výhradně bitcoiny). Zaměstnanci těchto podniků často dostávají platy také v bitcoinech a proto mají zájem na získávání nových zákazníků.

Přednáška Zlato a Stříbro

Klíčem k úspěchu je investice do reálných hodnot. Takových, které si svou vlastní hodnotu udrží bez ohledu na to, co se děje na finančních trzích. Pokud se rozhodnete přesunout své prostředky do reálné hodnoty, investujete do tisíce let osvědčeného reálného obchodu ve společnosti. A to je přesně ta vlastnost, kterou peníze a peněžní produkty postrádají.

Vzácné kovy jsou svými vlastnostmi, svou historií a původem tak vzácné, že jejich hodnota je nadčasová. Proto zůstávají stabilní a odolávají vnějším finančním vlivům a okolnostem. Přidanou uměleckou hodnotu může dodat vzácným kovům i jejich použití jakožto nosiče uměleckého díla. Dojde tak ke spojení dvou hodnot – umělecké hodnoty a hodnoty vzácných kovů.

TravelHacking + Digitální nomádství – cestovatelský Starter Kit

To nejlepší z Travel Hackingu a digitálního nomádství. Přijď na společnou přednášku Petra Nováka a Matouše Vinše, autory Travel Bible.

Vybrali to nejlepší z jejich kurzů a spojili do jediného. Čekají vás 3 hodiny nabité know-how o digitálním nomádství a Travel Hackingu. Pojďte se naučit, jak se dá také cestovat. Jak zaplatit co nejméně, a přitom si to naplno užít. Jak najít nejlevnější letenky. Zjistit, kdo je to digitální nomád, a jak se jím stát. Jak najít vhodnou práci, naučit se pracovat na dálku, i kam vyrazit na nomádskou cestu.

FutureTech Congress

Nenechte si ujít kongres se speciálním hostem, speakerem Chrisem Skinnerem! Chris je známý jako nezávislý komentátor finančních trhů. Tento speaker byl vyhlášen nejvlivnější osobou v bankovnictví webem The Financial Brand (#1 bankovní a úvěrový marketingový manažer na světě) a je to jeden z nejvýznamnějších a jeden z pěti nejvlivnějších osob na seznamu vedoucích pracovníků v oblasti informační bezpečnosti společnosti BankInfoSecurity. Časopis Financial Street Journal ho jmenoval jako jednoho z nejvýznamnějších a nejvlivnějších osob v oblasti finančních technologií. Tak co, uděláte si výlet?

Leadership k lepším výsledkům v digitálním světě s Janem Zadákem

Svět je uprostřed transformace, jejíž rychlost je znásobena digitálními technologiemi. Tato bezprecedentní změna představuje jedinečné výzvy, ale i příležitosti. Ovlivňuje a mění všechna průmyslová odvětví – jste připraveni toho využít? Pro mnoho firem nastal správný čas na změnu – máte jasnou vizi, strategii a plán? Potřebujete transformovat vaši tržní strategii a prodejní kanály, zlepšit prodejní výsledky a další klíčové indikátory výkonu?

Se vstupem do éry dovednostní ekonomiky, ve které si všichni globálně konkurují, závisí vaše výsledky především na lidech, jejich schopnostech a na tom, jak je vedete! Jste připraveni vést, rozvíjet sebe a své týmy, a tak uspět a prosperovat v digitální budoucnosti?

Watson Summit Prague 2017

Jak bude vypadat Česká republika v roce 2022? A jak bude vypadat vaše podnikání? Přijďte na diskuzi lídrů napříč obory a odborníků IBM o tom, jaký dopad bude mít digitální transformace na váš každodenní byznys. Stojíme totiž na prahu nové éry: Éry kognitivního podnikání.

Kognitivní systémy jako Watson zrychlují zpracovávání informací z obrovského množství dat a pomáhají vám najít racionální důvody k lepšímu rozhodování. Umí totiž využít i data, která nyní nejsme schopni zpracovat, např. volný text nebo obsah obrázků. Rozumí jazyku i emocím, umí se učit. Kognitivní systémy jsou příležitost, kterou si nechcete nechat ujít.

Konference Support Day 2017

2. ročník konference SupportDay je věnovaný jen a pouze péči o zákazníky. Stejně jako vloni organizátoři vybrali speakery s praxí v oboru a program sestavili dle trendů, které sledují. Nejprve poodhalí, kam zákaznická péče směřuje. Pak ukážou, proč je čím dál důležitější soustředit se na retenci zákazníků, nejen na nahánění nových.

Následovat bude nabušená přednáška Jana Kvasničky o UX vs. zákaznické péči. Velmi prakticky ukáže, jak neházet zákazníkům klacky pod nohy. Po obědě naskočí Filip Černý z e-shopu kytary.cz, který prozradí, proč péči o zákazníky nevnímají pouze jako nutný náklad, ale je to pro ně skvělá investice do růstu doma i v zahraničí. Následovat budou dvě případové studie. Tu první má v režii Ondra Sedláček a bude o NPS a jeho praktickém využití a přínosu. Tou druhou bude od Martina Bazaly přínos nasazení CRM v krejčovství Galard. Anna Šenk se podívá na lidský rozměr vztahu se zákazníkem a kvalitu služeb, které mu poskytujeme. A celý den zakončí Tomáš Adam s velmi praktickými radami, jak řešit nejčastější situace se zákazníkem. Víte jak správně reagovat, když vám zákazník odpoví že nepotřebuje pomoci, že se pouze rozhlíží?

Startup Weekend Education

Tento startup víkend bude zaměřen hlavně na to, aby se nápady staly skutečností. Máte představu, jak zlepšit vzdělávání pomocí technologií nebo chcete pomoct druhým? Připojte se!

Organizátoři vám poskytnou vše, co je zapotřebí k maximálnímu využití 54 hodin: Skvělé místo, kompletní catering, zkušení mentoři, 100 účastníků (designéři, programátoři, obchodníci), kteří se mohou připojit k vašemu nápadu, nebo se k jejich nápadům může připojit ten váš.

Dan Ťok: Nejtěžších je vždy těch 10 sekund před rozhodnutím

Přijede za námi ministr! Jistě pane ministře. Není ale hostem kvůli současné pozici, ale kvůli těm předchozím. Přijede povyprávět o tom, jak to funguje ve velké korporaci. O tom, jak řídit firmy a lidi, ale především, jak se rozhoduje. Dozvíte se, co je pro něj při různých rozhodnutích nejdůležitější. Zjistíte také spoustu praktických věcí z fungování velkých firem, ale například i to, jak fungovat se svým šéfem.

Čeká vás přednáška, po které bude následovat moderovaná diskuze. A rozhodně byste si to neměli nechat ujít!

MeetUp No. 12: Obchoduj moderně odkudkoliv na světě!

V květnu se sejdeme v plné sestavě! Po půlroční výzvě obchodování a řízení firmy na dálku se vrací naše CEO Jitka Zoderová a David Kolář z Bali a odkryjí know-how, jak a díky čemu se to dá zvládnout.

Exkluzivní informace nejen pro samostatné obchodníky, ale i zaměstance, kterým dáme tipy, jak si říct o takovou pracovní cestu zaměstnavateli. Vítáni jsou i moderní personalisté a obchodní manažeři, kteří chtějí inovovat procesy v týmu a poskytnout svým obchodníkům cool benefit ve formě pracovních obchodních cest (tzv. salesnomádství).

Další speciální hosté budou odkryti v průběhu dalších týdnů. Už teď vám však můžeme slíbit, že se máte na co těšit! ♥

© 2024 imper.cz