Nikol Paskerová z Air Bank: „Ráda prodávám to, co s klidným srdcem doporučím i svým blízkým“

14. Září 2014

Kdo by neznal reklamy Air Bank. Také sympatickou obchoďačku Nikol zaujaly a rozhodla se vyzkoušet, jak se ve firmě s tak svěžím přístupem pracuje. Po roce působení na pozici bankovní asistentky ví, že udělala dobře – pochvaluje si firemní zásady, kulturu a mladý dravý kolektiv. Co dál?

airbank_01

hledáme obchodníka
  • Nikol Paskerová, 26 let
  • Společnost: Air Bank Ostrava
  • Pozice: Bankovní asistent
  • Předchozí zaměstnání: Top Office s. r. o., kancelářský nábytek

Krásný den Nikol. Air Bank má novou reklamu o nechávání převodu půjček na „Yindy“. Co vy, co často necháváte na jindy?

Jednoznačně žehlení, a to zejména košil. Než jednu pořádně vyžehlíte, tak to trvá věčnost. Navíc je pro mě žehlení taková ta „never ending story.“ Jakmile jednou vyžehlíte, už vás čeká další kupa na sušáku…

V Air Bank působíte jako bankovní asistentka. Co tato pozice obnáší, co je vaším úkolem? Můžete nám pro lepší představu popsat svůj typický den?

Mým úkolem je pomáhat klientům najít nejlepší řešení tak, aby vyhovovalo jejich představám. Aby odcházeli s lepší náladou díky tomu, že získali více, než očekávali. Můj typický den vypadá asi takto: Ráno zelený čaj, snídaně a hurá do práce. Pozdravíme se s kolegy a jde se na to… Lidé přichází se svými příběhy, každý potřebuje individuální péči. Většinou máme celkem frmol, takže se málokdy zastavíme. Když už se tempo zvolní, tak řešíme i menší administrativní práce.

Jak byste popsala klientelu Air Bank, jsou to spíš mladší lidé, koho vaše firemní filozofie přitahuje?

Chodí k nám hodně mladých lidí, ale také maminky, tatínkové, dědečci i prababičky… Setkáváme se s klienty doslova napříč generacemi. Spojuje je hlavně to, že už mají dost všech absurdních poplatků a nechtějí nechávat změnu banky nebo převod půjčky na „Yindy.“

Jaké jsou firemní hodnoty a zásady Air Bank?

Pravdivost, jednoduchost, odvážnost a přátelství. To jsou naše čtyři klíčové a vzájemně propojené hodnoty, na kterých vše stavíme.

air bank_02

A co z toho je pro vás osobně nejdůležitější?

Pro mě osobně je nejdůležitější pravdivost. Baví mě prodávat to, čemu sama věřím a co ráda doporučím i svým blízkým. Líbí se mi, že se nemusím tvářit, že je všechno super, a přitom vědět, že to tak není. Třeba kvůli nějakým hvězdičkám s nečitelnými písmenky, které u nás nenajdete.

Co když jsou aktuální obchodní cíle v kontaktu s těmito hodnotami? Sstupuje obchod morálnímu principu? Byla už jste v podobné situaci – a jak jste ji řešila?

Někdy se samozřejmě stane, že neumím naplnit klientovu představu. Například se dostanu do situace, že z nějakého důvodu klientovi nedokážu ušetřit finance, což je pro něj v dané chvíli prioritní. V takovém případě mu v souladu s našimi hodnotami přechod k nám nedoporučím, přestože by byl pro nás výhodný opak. Hodnoty mají v takových případech přednost.

Jakou máte ve firmě atmosféru? Přátelskou, nebo soutěživou? Je tam dravost?

Určitě přátelskou, pravidelně se scházíme i mimo pracovní dobu, kde mezi sebou soupeříme například o první místo v turnaji badmintonu, volejbalu nebo třeba kdo sní největší množství jídla. A to byste měla vidět, jak dravě. 🙂

air bank_03

Denně jste v kontaktu s klienty. Stalo se vám, že by vás někdo vyloženě naštval, vytočil?

Ano, najdou se i takové situace. Ale ještě se mi nestalo nic, co by se nedalo zvládnout. U mě zabírá nádech a v duchu si napočítám do pěti. Vysvětlit si, co se děje, a pak jde všechno snáz.

Jak dlouho už zde pracujete a jak jste se vlastně do Air Bank dostala – lákal vás vždy obchod, finančnictví, bankovnictví? Čím pro vás byla Air Bank atraktivní?

Teď to bude rok, co s Air Bank pluji na jedné lodi. Mám ráda kontakt s lidmi, tudíž obchod mě vždycky lákal. Na začátku mě Air Bank lákala hlavně tím, jak byla trefná. Reklamy zná snad každý. Ale co jsem se dostala na palubu, tak je pro mě atraktivní ještě víc kvůli tomu, že to, co hlásá, je vážně pravdivé. Prodává se jednoduše díky tomu, že se nebojí vystoupit z řady současných bank a je přátelská jak ke klientům, tak i k nám zaměstnancům.

S prací v bankovním sektoru přichází i určitý status a standard. Za co ráda utrácíte vy? Máte něco, čemu nikdy neodoláte? 

No mám… 🙂 Docela utrácím za oblečení a hlavně tedy boty. Mám už doma malou sbírku, která se mi pomalu nevleze do skříně a botníku.

Naše čtenáře vždy nejvíc zajímá nahlédnutí pod pokličku jiného oboru – jste placeni fixně nebo máte i provize? Kolik si takový „lepší“ bankovní asistent průměrně vydělá?

Jsme placeni jak fixně, tak i pohyblivou částkou podle zásluh. Určitě se pohybujeme v lepším průměrném platu. Více se neříká.

Jaké parametry by měl správný bankovní asistent splňovat, chce-li do týmu Air Bank?

Tak určitě by s ním měla být příjemná komunikace, měl by umět naslouchat, hledat řešení a co je vůbec nejdůležitější: být prostě „ééér.“

  • Oblíbená kniha/film: Klub vyděračů, Terminal
  • Oblíbený kousek oblečení: Boty
  • Oblíbená restaurace: La Vida
  • Jezdím autem značky: Škoda
  • Jakým způsobem relaxuji: sportem/vycházkami
  • Životní motto: S úsměvem jde všechno lépe. 🙂

© 2024 imper.cz