Academy videorozhovor #1: Miroslav Turčín na téma „Jak na akvizici dnešních obchodníků z pohledu manažera“

19. Květen 2016

Manažera finančních poradců Miroslava Turčína už znáte z našich Meetupů, kde byl jedním z vůbec prvních řečníků. Jelikož je to člověk, co se nebojí jít proti proudu tradičního finančního korporátu, pozvali jsme si ho taky do natáčení Business Animals Academy. S Davidem Kolářem si tentokrát na rovinu popovídal o tom, jak on osobně řeší problém číslo 1 firem, tedy jak získává nové obchodníky, kde je hledá a co se mu vyplatilo, když je oslovuje.

Vyzkoušejte leady
  • Doba je rychlá a vše se jí přizpůsobuje. Těžkopádné korporátní HR ani klasické portály práce nefungují – shrabují jako velké hrábě, ale relevance získaných kandidátů je nízká.
  • Životopisům odzvonilo. Obchodník, když je dobrý, CVčko nemá – nepotřebuje ho.
  • Od tradičních kanálů se získávání obchodníků obrací k inovativním cestám. Miroslavovi funguje zejména budování osobního příběhu skrz PR.

Akvizice obchodníka je stejná jako akvizice klienta:

  1. Definování cílové skupiny. „Jestliže chci nového obchodníka, musím si udělat typologii (věk, vzdělání, typ člověka, zkušenost). Nebojím se být konkrétní, toho člověka si vizualizovat, jak zapadne do mého týmu. Takhle vznikne standard, ze kterého neslevuji. Hledání trvá déle, ale vyplatí se.
  2. Teplé kontakty, leady, doporučení. Miroslav doporučuje checknout si daného člověka a jeho „obrázek“ na sociálních sítích, leccos to napoví o tom, zda je to skutečně „váš člověk“.
  3. Navázání vztahu. Komunikovat, kdo jste, co můžete jako manažer nabídnout, být důvěryhodní.
  4. Analýza potřeb
  5. Hledání vnitřního motivu. Pak už začíná reálná manažerská práce s obchodníkem.

Chtěli byste vědět, jak získávat nové obchodníky do svých firem? O vše, co víme, se s vámi dělíme v Business Animals Academy.
BAA enter

© 2024 imper.cz