Co byste poradili svému mladšímu já? 8 postřehů ze světa

21. Říjen 2015

Říká se, že každá rada, kterou v životě někomu jinému dáme, vyplývá z našich osobních zkušeností. Ačkoli tak radíme okolí, vlastně se obracíme ke svému mladšímu já a – poučeni z omylů – jej zkoušíme navést na jinou cestu. Ve své knize Kraď jako umělec to detailně popisuje autor Austin Kleon. Také na zahraničním portálu Entrepreneur.com si položili otázku: Jakou radu byste dali začínajícím podnikatelům, potažmo svému mladšímu já? V samotném článku, ale především diskusi pod ním, se sešlo mnoho zajímavých odpovědí od lidí z různých oborů. V redakci jsme pro vás vybrali ty nejlepší a nejužitečnější.

mladsija

1. „Poučit se z vlastních chyb umí každý. Poučte se z chyb těch ostatních – tím získáte neuvěřitelný náskok.“

  • Ředitel společnosti Business Now LLC Phouphet Bounsana, jenž se věnuje zejména motivačním přednáškám a tématu rozvoji osobnosti.

2. „Pozor na drobné výdaje. I malý únik může potopit velikou loď.“

  • Bryan Edward Fischer V., podnikatel v oblasti technologií.

3. „Věřte svému mozku. Používejte ho. Dělejte cokoli, co vám řekne.“

  • Pascal Maniraho, frankofonní kanadský podnikatel, který se specializuje na vytváření a správu webů a působí v této sféře již řadu let.

4. „Mám na vnitřní straně dveří velký nápis: ‚Nepanikař!‘ To je zlatá rada pro každý věk.“

  • Richard Horton, doktor a editor britského lékařského týdeníku The Lancet.

5. „Buďte zapálení pro to, co děláte, a nedělejte to jen pro peníze. Pamatujte, že lidé si kupují hodnotu produktu, nikoli produkt. Jedinou jistotou je změna, je třeba se nebát i někoho vyhodit.

  • Dylan Jay Sehyr Weitzman, podnikatel v oboru zvukového inženýrství a nahrávací techniky.

6. „Naučte se říkat ne a říkejte to často. Hodně často.“

  • Charles Phillips III., americký podnikatel v oblasti zubního lékařství, jenž provozuje svou praxi v San Diegu v Kalifornii

7. „Pokračujte, je jedno v čem! Dejte tomu minimálně tisíc dní!“

  • Jagriti Choudhary, spoluzakladatelka společnosti SkinYoga.

8. „Identifikujte vše, co může pokazit vaše podnikání. Vytvořte si odpovědi na všechny otázky, které vás napadají. A nyní si představte, že k vám někdo zezadu přistoupí a udeří vás baseballovou pálkou do hlavy. To je přesně to, co se děje v byznysu. Obrňte se proti neznámému a pokračujte dál!“

Poslední rada není podnikatelská, reagoval takto jeden z uživatelů v diskusi pod článkem. Přišla nám však trefná. A teď nám řekněte, jakou radu byste své mladší verzi dali vy?

Foto: fastcompany.net

hledáme obchodníka

© 2024 imper.cz